.[ ČeskéHry.cz ].
Koupe notebooku - ktery byste si vybrali vy?

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenda



Založen: 03. 09. 2007
Příspěvky: 10
Bydliště: doma

PříspěvekZaslal: 8. listopad 2008, 21:14:52    Předmět: Koupe notebooku - ktery byste si vybrali vy? Odpovědět s citátem

Ahoj,
rozhoduji se mezi temito dvema notebooky:

DELL XPS 1530 (32 535 Kc)

a

Lenovo ThinkPad T400 (36 093 Kc)

Co od nb pozaduji:
Budu ho vyuzivat predevsim pracovne/studijne, tj. programovani, internet, obcas nejake to psani (asi ne moc), ale kdyz uz budu investovat, tak bych si docela rad i neco obcas zahral,ze Smile

Myslim, ze me pozadavky vicemene splnuji oba zastupci, takze budu rad za dalsi Vase postrehy a doporuceni, ktery stroj uprednostnit (jasne ze to nebude nikdy uplne jednoznacne, ale kazda rada dobra...)

Moje dosavadni postrehy:
DELL:
+: nizsi cena, lepsi graf. karta
-: vetsi hmotnost, zrejme mensi vydrz baterie

ThinkPad:
+: nizsi hmotnost, delsi vydrz baterie, osobne je mi TP sympatictejsi (ale to neni nijak zasadni)
-: horsi graficka karta, vyssi cena

Vdecny budu, pokud nekdo poskytnete nejake blizsi pozntaky o graf. kartach, ktere jsou ve zminenych noteboocich, idealne treba jejich vykonove srovnani (ve zbylem HW se totiz skoro nelisi).

Takze diky za vsechny prispevky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 8. listopad 2008, 21:34:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tady jsem taky zvědavej, protože až můj současnej notebook půjde do kytek, budu vybírat tak nějak podobně. Ale zatím se vždycky zmátořil když jsem začal prohlížet weby s notebooky Smile
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 8. listopad 2008, 21:47:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám už přes dva roky jedno staší XPSko od Dellu a naprostá spokojenost. Takže kdybych si měl vybrat já, sáhl bych po ověřené kvalitě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 767
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 8. listopad 2008, 22:04:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevim jak to ma to Lenovo, ale Delly se prodavaji v zakladu s triletou zarukou a next-business-day servisem (tj. nejpozdeji pristi pracovni den prijede technik k tobe domu/do prace a notebook ti bud opravi, nebo vymeni).

To je vec, ktera je u pocitace, na kterem budes asi pracovat kazdy den, k nezaplaceni. (predstav si, ze by mel jit na 2-3 tydny do servisu treba behem zkouskoveho, kdyz potrebujes dokoncovat nejake zapoctove prace).
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
zapytchu



Založen: 08. 08. 2007
Příspěvky: 351
Bydliště: čechy i chacharov

PříspěvekZaslal: 9. listopad 2008, 00:55:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Jdi do toho s lepsi grafickou kartou. Pokud vydrz nejde nad pet hodin, tak to neni u notase rozhodujici faktor porizeni - tak dlouho nikde bez elektriky stejne nebudes a co vic-za rok budou stejneo x procent horsi(baterie).

Ja bych nemenil ten svuj-hp pavillion tx2000 s dotykovou obrazovkou, takze bych ti doporucil tento, no Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
swarm



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: 9. listopad 2008, 19:33:13    Předmět: Odpovědět s citátem

zapytchu: Tenhle Pavilion se u nás oficiálně neprodává a hlavně se u nás neservisuje. Prodává ho tu jen pár rádoby obchodníků, co je vozí z HP Renew programů z různých jiných zemí. HP Renew je o vrácených kusech, které se následně opraví a zrepasují, aby se nabídly za nějakou hodně nízkou cenu s tím, že HP od nich dává ruce úplně pryč. Z toho plyne, že záruku sice od obchodníka dostaneš, ale můžeš ji aplikovat jen u něj a ať jde o jakoukoli závadu, on platí opravu ze svého. Protože si tím snižuje zisk, tak je jeho ochota k opravě naprosto minimální a lze najít na všechny tyto prodejce velmi "milé" historky na internetu. Pokud to někdo kupuje v ČR, tak tenhle výrazně nedoporučuju.

No a teď k tomu XPS vs ThinkPad

XPSko míří úplně jinam, je to jen multimediální stanice. ThinkPad je určenej na práci s tím, že se počítá, že bude často přenášen. ThinkPad má výrazně lepší konstrukci a na rozdíl od XPS má uvnitř tlustou kovovou kostru v notebooku i ve víku LCD. Pokud hledáš něco, co ti bude dobře sloužit po celou dobu morální životnosti, tak je v poslední době ThinkPad skoro jedinou volbou.

XPSko má sice lepší grafiku, ale ta grafika zároveň je i jeho největším nedostatkem. Kvůli ní se tenhle model dost zahřívá a neustále hučí ventilátor. Ovšem pokud ti jde hlavně o hraní, tak je to samozřejmě lepší volba.

ThinkPad má výhodu v tom, že je tichý (ventilátor se spouští při kanc. práci jen zřídka a jen na malou chvíli) a přitom zůstává příjemně chladný (a to i na spodku), má lepší klávesnici a dvojnásobnou výdrž na baterie (5 hodin vs. 2,5 hodiny). Pak tu jsou ještě další vychytávky jako možnost připojit na dokovací stanici (pokud by sis chtěl časem udělat pracoviště s externím monitorem, tak to oceníš), přepínání mezi dedikovanou a integrovanou grafikou za chodu (pro zvýšení výdrže a snížení spotřeby), vysoce návykový trackpoint, lampička na osvícení klávesnice za tmy atd atd.

Jediná opravdová výhoda XPS je jen a pouze v servisu, ale pokud se poinformuješ, tak zjistíš, že rozšíření záruky u Lenova na ThinkPady řady T na 3 roky on-site NBD stojí jen 800,- Kč (tyto peníze doporučuju zainvestovat pro lepší pocit).

Přiznám se, že by mě nějak ani nenapadlo tyhle dva notebooky stovnávat, protože každý míří někam jinam. Pokud je pro tebe práce prioritou, tak bych šel na tvém místě určitě do ThinkPadu.
_________________
Diagon Swarm - redaktor notebook.cz, moderátor diskuzního fora 3dfx.cz, zive.cz a notebook.cz
Blog o mobilní technice -> [WWW]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
zapytchu



Založen: 08. 08. 2007
Příspěvky: 351
Bydliště: čechy i chacharov

PříspěvekZaslal: 10. listopad 2008, 18:00:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Swarmik- No to mas asi pravdu, ja si ho dovezl za nejakych 9k Kč, coz mi prislo vzhledem k vybave(3GB ram, Turion 2,1GHz cpu, 220GB na HDD, originalni jehovisty SP1,vselijake prislusenstvi okolo) spickova cena. A ze se tady reklamace neprovadi je pro mne spatna zprava, bo mi upadla klavesova sipka dolu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna