.[ ČeskéHry.cz ].
FIC (resp. Openmoko) Neo1973 - První otevřený smartphone
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1782
Bydliště: Velká Morava

PříspěvekZaslal: 3. září 2007, 23:12:12    Předmět: Odpovědět s citátem

pcmaster napsal:
Ja mam ASUS...

Tim bych se moc nechlubil. Wink
_________________
AMD Open Source Graphics Driver Developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 3. září 2007, 23:14:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Woe, to nie je notebook Razz
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 4. září 2007, 07:58:43    Předmět: Odpovědět s citátem

tucna: OK, chápu, já myslel, že kritizuješ spíš smartphones, kde je OS jen v pozadí a nic tam stejně nefunguje Wink. Jinak nemůžu souhlasit (je to asi o prioritách), sám mám MDA s malým displejem, díky tomu se ztratí v kapse nebo na opasku, a VGA by tam nemělo smysl. Stejně tak slabší procesor mi zajistí několik dní výdrže, a vše podstatné mi tam jede bez problémů (navigace, IE, e-maily, VNC, TS, wifi, ...). Velké PDA by pro mě nemělo žádný přínos.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 4. září 2007, 07:59:00    Předmět: Odpovědět s citátem

"jenom 350MHz" - nojo ale MHz nejsou vse - Memovo HTC jede asi na 250MHz coz odpovida 500MHz procesoru ARM z dilny HP
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 767
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 4. září 2007, 09:27:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Mem napsal:
sám mám MDA s malým displejem, díky tomu se ztratí v kapse nebo na opasku, a VGA by tam nemělo smysl.


VGA displej by me osobne dost chybel... to je jeden (ale rozhodne ne jediny) z duvodu, proc mam oddelenne PDA a telefon. Na QVGA se ani neda poradne hrat Transport Tycoon, to pak je PDA uplne na nic Smile
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Vozka



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 229

PříspěvekZaslal: 4. září 2007, 20:10:02    Předmět: Odpovědět s citátem

OndraSej: Vidiš, a na Neo1973 na 90% bude naportován OpenTTD a na vga displeji to pude nádherně Very Happy .

Proč ale píšu - Mem psal o větší výdrži baterky díky slabšímu procesoru - Neo umí jen tak mimochodem právě kvůli šetření baterky naprosto snadným způsobem zpomalit procesor, a nejedná se jen o jakýsi režim spánku - dá se to použít i na normální práci Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 767
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 4. září 2007, 20:30:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Vozka> No ja si ho urcite nekoupim, protoze 1) ten VGA displej neni jediny duvod. Dalsi duvody jsou treba, ze od telefonu chci aby byl opravdu hodne maly a lehky a nic moc vic umet nemusi a 2) uz jedno PDA s VGA a OpenTTD mam a docela mi staci Wink
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
swarm



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: 5. září 2007, 13:01:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Vozka napsal:
čti pořádně,...

Zklidni.

Vozka napsal:
...verze určená pro masový prodej bude mít 256MB flash paměti i wifi....Rozšíření pomocí paměťových karet je sice hezké, ale mně 1GB rozhodně nestačí (filmy apod) a 2GB je už dražší (cca 600Kč), 4GB přímo přemrštěná (cca 1400Kč)..

256MB je naprosto optimální. Interní paměť má být na programy a nastavení a ne na to, abys na to sral filmy. Telefony z Windows mají tušim 64-128MB a na tyhle účely to stačí (mimochodem z toho se dá odvodit, že na linux ty aplikace budou asi větší Wink). Neni důvod tam integrovat paměť 2GB. Požadavky zákazníků jsou různé. Někteří tam filmy a MP3 dávat nebudou, tak by zbytečně za tu paměť platili. Ti co by chtěli 4GB, by si stejně museli koupit kartu a zase by zbytečně platili. Takhle se o to sníží cena a každý ať si dokoupí jakou paměť chce.
Pokud ti přijde 1400,- jako hodně peněz za 4GB kartu, tak to je jen a jen tvůj problém. Já jsem mimochodem taky student a dát 1400,- za kartu do telefonu, který budu pravděpodobně používat aspoň 2 roky, by mě asi fakt nevytrhlo. Ty karty tam přece nebudeš kupovat, co měsíc.

Vozka napsal:
Jinak tvoje nároky samozřejmě chápu, až na to že neo1973 bude mít většinu aplikací přizpůsobených na ovládání prstem (sms teda zatim bez stylusu nenapíšeš, spekuluje se o možných řešeních - speciální OSD klávesnice). Vzhledem k tomu, jak rychle aplikace vznikají už teď a kolik je adeptů na portaci, myslím že ani v tomhle směru to rozhodně nebude tak žhavé. Chápu ale, že to bude telefon spíš pro nerdy, jak oni sami píšou, to ale já jsem, takže to beru jednoznačně jako výhodu (jak sis asi všiml)

Aplikace přizpůsobené na ovládání prtem jsou mi k prdu. HW tlačítka maj výhodu, že jejich "odezvu" poznáš po hmatu. Už vidim, jak budu šmatlat po displeji na telefonu, který budu mít při přehrávání hudby (handsfree) šoupnutý v kapse u kalhot. Takhle jenom nahmatám "čtyřsměr" a přepnu si konkrétní MP3. U klasického telefonu (resp "smartphone ve tvaru telefonu") se dá celý systém ovládat tím, že si položíš palec na nějaký prvek (joystick, směrový tlačítka) a pak už jenom děláš minimální pohyby pro jednotlivé příkazy. Tady budeš muset šmejdit prstem po velké ploše displeje. Nevim jak ty, ale já ve většině případů potřebuju ovládat mobil jen jednou rukou. V tomto případě to pro mě bude znamenat šmejdění palcem po displeji, kdy zbylé prsty zařízení podpírají. Neni to moc pohodlné.
_________________
Diagon Swarm - redaktor notebook.cz, moderátor diskuzního fora 3dfx.cz, zive.cz a notebook.cz
Blog o mobilní technice -> [WWW]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Vozka



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 229

PříspěvekZaslal: 8. září 2007, 12:35:26    Předmět: Odpovědět s citátem

swarm: Tak sorry, ale když je jak v mém příspěvku, tak na wiki napsáno, že uživatelská paměť je 256MB (či 512 jak jsem se domníval) a že 64MB je jen ve vývojářské verzi, jeden by si řekl, že si to přečteš když už o tom telefonu diskutuješ. Pravděpodobně sis nevšiml, že ty specifikace, které jsi četl, byly k vývojářské verzi, ale to je tvoje chyba, ne moje.

Co se velikosti paměti týče, to je asi individuální. Pravda, 4GB by bylo asi v základním modelu zbytečné, ale jak sis nejspíš sám všiml, neo je telefon spíše pro geeky a takoví většinou větší paměť využijí i bez filmů a hudby. Rýpnutí o velikosti aplikací ignoruju Wink . I když i kdyby byly větší, neznamená to že musí být horší, že Smile . (ale stop diskuzím na toto téma, to se oboje teprve ukáže)

ad karta - Tak nejde tak o cenovou výhodnost, už jsem uznal že nedoážu odhadnout reálnou cenovou náročnost výroby 4GB karty, jde hlavně o to, že pravděpodobně vydělávám o dost méně a kratší dobu než ty a 1400,- pro mě není zanedbatelná částka. Je na tom snad něco zvláštního?


ad absence tlačítek - Čím to, že zase sám narážíš na přehrávání mp3? Vždyť pro ně není dost paměti. Wink
Samozřejě, to je nevýhoda a samotného mě to štve. Můžu jen doufat, že bude zrealizován projekt, který bude formou výměnného krytu přidávat směrový kříž a osm tlačítek, který zjednoduší alespoň právě věci jako ovládání hudebního přehrávače, hraní her (to primárně) apod., i když celý telefon se tak určitě dát ovládat nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna