.[ ČeskéHry.cz ].
UK::MFF vs. VUT::FIT (případně jiné)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 6. leden 2010, 15:22:49    Předmět: Odpovědět s citátem

V mnohém musím souhlasit Filou. Studuji totéž, co Alenka a některé věci mi přijdou "mimo", že by stačilo ukázat, že taková technologie existuje, k čemu je dobrá a s tím skončit. Třeba nevím, jestli někdy využuji např. XQuery, které už jsem stejně pozapomněl, ale to je věc jiná.

Když jsem před dvěma lety vybíral školu, taky jsem si říkal, že sice matika fajn, ale teorii bych moc nemusel -> proto jsem volil ČVUT před MatFyzem a nakonec ty "matiky" mi přijdou asi nejužitečnější. Ale stále věřím, že Magisterské studium to zachrání. Smile

Ale na druhou stranu bych to neviděl tak černě, některé věci mi přišli fajn, jako např. naprogramovat simulaci protokolu podobného TCP pomocí UDP.

Jako velké mínus ČVUT Fel - STM beru, že je tam zatím minimální možnost volitelných předmětů. 4/5 předmětů mám daných.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
MePHyst0



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: SVK/CZK

PříspěvekZaslal: 6. leden 2010, 15:46:30    Předmět: Odpovědět s citátem

ja pridam len taky maly bezvyznamny suhlas s Filou. Chodim na FI MU, prax si robim sam mimo skoly a vyhovuje mi to. FI MU ma neobtazuje z 99% bezvyznamnymi a uplne mimo domacimi projektami ktore by mi len zrali cas. Cez semester okrem par seminarok nezatazuje vobec a cez skuskove sa ta teoria da naucit(pozor, nejde o ziadne biflovanie, teoria v tom zmysle ze ked na to mas hlavu a pochopis to stacia ti aj 2 dni narazoveho ucenia aj na tu najtazsiu skusku). Samozrejme, ako uz tiez bolo spomenute, je to silno dvojsecna zbran, kto s tym vie narabat, bude to prenho krasny sen, kto nie a mysli si ze ho ta skola zachrani, tak silno narazi hlavou do muru Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 6. leden 2010, 18:00:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Jedna z velkych nevyhod FI MUNI a MFF UK je iMho to, ze tam nemate (afaik) HW predmety. HW predmetmi nemyslim elektricke obvody ci elektroniku alebo elektricke merania (ktore boli na FEL CVUT, ale uz su aj odbory uplne bez nich), ale logicke (rozumej cislicove) obvody, rozne uvody do mikrokontrolerov a radicov, strojovy kod, architektury, specialne architektury, periferne zariadenia a tak podobne, ktore ja napriklad hodnotim vysoko pozitivne a bez nich by bola ta skoda nahovno. Tvoria menej ako polovicu. Este pripomeniem, ze ja sa specializujem na SW Smile Inak s Filou suhlasim, vsak sa to nevylucuje.
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josh



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: 6. leden 2010, 18:26:03    Předmět: Odpovědět s citátem

pcmaster napsal:
Jedna z velkych nevyhod FI MUNI a MFF UK je iMho to, ze tam nemate (afaik) HW predmety.

Ale jo, je to tam z (pro mne) dost velke casti pokryty v ruznych predmetech. Naopak, ze toho HW (technickych veci) tam na FI MU je oproti CVUTu mene a nejsou snad az na jeden uvodni predmet (architektury pocitacu) povinne beru (ja osobne) jako obrovskou vyhodu.
_________________
Tak Karle, kolik?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 6. leden 2010, 18:37:00    Předmět: Odpovědět s citátem

no vidis - a preto ty studujes na muni a ja na cvut Smile a kazdy je happy.
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1782
Bydliště: Velká Morava

PříspěvekZaslal: 6. leden 2010, 18:41:18    Předmět: Odpovědět s citátem

pcmaster napsal:
Jedna z velkych nevyhod FI MUNI a MFF UK je iMho to, ze tam nemate (afaik) HW predmety.


Viz seznam předmětů, co vyučuje tento týpek (uprostřed na stránce):
http://is.muni.cz/lide/?uco=169249
_________________
AMD Open Source Graphics Driver Developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alenka



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: 14. leden 2010, 14:56:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Fila: docela by me zajimalo, co konkretne te odradilo kazdopadne ty i ja mame trochu jiny nahled na to, co nas bavi, to nepochybne Smile Ja si na FELu chrochtam blahem, ne jako fakt me ta skola vesmes bavi, i kdyz pristi semestr asi nebudou nic moc predmety. Je otazka co clovek chce, jako kdyz zase vidim co se uci na matfyzu neverim, ze bych ty jejich teorie nekdy v praci pouzila vic, nez pouziju technologie, ktere tady do nas podle tebe cpou, navic si to az tak nemyslim. Jo XML bylo trochu do hloubky asi vic, nez kdokoliv z nas uzije, jinak jsme ale meli prozatim predmety v mnoha ohledech podobne tem, co maji na matfyzu a takove spis "obecne" nez technologicke. Porad mi prijde praktictejsi a zajimavejsi, kdyz se v nasich pocitacovych sitich ucime prakticke a zajimave ulohy co se programovani tyce (treba houpem zminovana realizace TCP za pomoci UDP), nez kdyz do matfyzu na nich na 12ti slajdech nalijou textovy popis vseho od OSI modelu az po bluetooth Smile. Porad v zivote asi spis vyuziju tu adresaci a lehce nastavovani siti, co tu do nas lili nez to, ze jsem pred par lety na slajdu cetla, jak funguje BT Smile. Ale je to kazdeho vec, vetsina lidi z matfyzu by nesla na cvut, vetsina z cvutu na matfyz. Z toho se imho neda usoudit, co je lepsi a co horsi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mantharis



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: 14. leden 2010, 15:45:07    Předmět: Odpovědět s citátem

->Alenka

citace:
nez kdyz do matfyzu na nich na 12ti slajdech nalijou textovy popis vseho od OSI modelu az po bluetooth


To sou naprosto zcestne informace at je mas odkudkoliv. Viz http://www.earchiv.cz/l220/index.php3 - aktualni slidy pro letosni rok na MFF ...model OSI je tam na 40ti slidech Wink ...a pak tusim ze v nejake pokrocile prednasce se tento model resi cely semestr pro vaznejsi zajemce.

Tak kdyz uz se tu zase srovnavaj skoly tak se alespon drzme faktu...
_________________
If the God gave us the source code we could bug the world.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 14. leden 2010, 18:08:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Vo flameware je zakazane pouzivat argumenty! Twisted Evil
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zapytchu



Založen: 08. 08. 2007
Příspěvky: 351
Bydliště: čechy i chacharov

PříspěvekZaslal: 14. leden 2010, 18:59:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Pojdte na ekonomicke fakulty. Titul jako titul. Akorat je u nas vic penez Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 15. leden 2010, 08:02:46    Předmět: Odpovědět s citátem

pcmaster napsal:
Vo flameware je zakazane pouzivat argumenty! Twisted Evil

Oni to aspon s Alenkou vyrovnali tim, ze pisou hrubky. 12ti, 40ti, opravdu?
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fila



Založen: 31. 07. 2007
Příspěvky: 853

PříspěvekZaslal: 15. leden 2010, 11:16:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Alenka -- ale ja si v podstate myslim, ze nejsme v zadnem sporu -- teda mozna jen v interpretaci tvych stavu na FB, ktere me opravdu prijdou jako plac Smile. Jinak jak jsem psal, ucite se spoustu ruznych technologii na ktere si i realne sahnete, coz je z hlediska praktickeho vyuziti nepochybne lepsi, nez to co se uci na MFF nebo FI. Rozdil nastane az v momente, kdy chces delat neco ne primarne technicky narocneho, ale principialne inovativniho (cili se tou informatikou zabyvat az na vyzkumne, nebo minimalne hodne invencni urovni). Tam ti teorie pomuze vic, nez schopnost pracovat s nejakym API nebo programovat v nejakem jazyce, navic je ubijejici kdyz musis sedet u kompu a programovat paralelne nekolik projektu, pokud se prestanes zabyvat ucenim-se informatiky do sirky a prejdes na uceni-se do hloubky (aneb znamy rozdil mezi expertem a vedcem). Pochopitelne k invenci na technicke urovni (efektivnejsi implementace, lepsi API/architektura/whatever) je zase lepsi siroky technictejsi prehled.

Jeste teda podotykam, ze jsem se (pokud je mi znamo) nevyjadril v tom smyslu, co je lepsi, ale spis co se vic hodi pro jaky typ cloveka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 15. leden 2010, 14:12:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Fila to podla mna uviedol na pravu mieru.

Edit: Budem na tomto mieste (aby sa to voslo vedla avataru Very Happy Very Happy) reagovat aj na nasledujuci Augiho prispevok, co sa tyka busicov kodu. Absolvent busic kodu je stara nalepka nalepena na FEL, pravda je vsak taka, ze kazdy druhy absolvent nevie ani ako nakodit akykolvek sort nad spojakom Very Happy No, mozno trosku prehanam. Kazdopadne mnozstvo kodu, ktore sa zo mna za 6 rokov vysypalo nehodnotim ako nijako kriticke, divne, ale ci velke.

A este k povodnej teme. Napriklad vcera som absolvoval 6. matematiku a sice mi nepride, ze by som sa akokolvek dotahoval na uroven MFF, nemam vsak na druhej strane pocit, ze by do nas teorie a "umenia uvazovat" nenatlacili dostatok a nemohol sa bavit s ludmi s FI alebo MFF v krcme po 8. pive o integraloch ci asymptotickych zlozitostiach! Twisted Evil Shocked
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.


Naposledy upravil pcmaster dne 15. leden 2010, 15:04:24, celkově upraveno 5 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 15. leden 2010, 14:43:37    Předmět: Odpovědět s citátem

No ale musím souhlasit s Filou, že AlenČino vyjadřování na FB působí tak, jako by z FELu měli teď vylízat bušiči kódu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Marek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1782
Bydliště: Velká Morava

PříspěvekZaslal: 15. leden 2010, 19:29:04    Předmět: Odpovědět s citátem

pcmaster napsal:
pravda je vsak taka, ze kazdy druhy absolvent nevie ani ako nakodit akykolvek sort nad spojakom Very Happy

Tohle asi bude takhle všude. Na FI je to zajímavější v tom, že ten filtr je tam silnější, ale i tak občas vidím magisterský studenty, kteří chtějí něco kodit v labu a neví, co to je pointer. Jen doufám, že takových je málo.
_________________
AMD Open Source Graphics Driver Developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Další
Strana 17 z 20

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna