.[ ČeskéHry.cz ].
Rebelie-2D RPG

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Maxicek



Založen: 28. 12. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: 28. prosinec 2009, 14:17:58    Předmět: Rebelie-2D RPG Odpovědět s citátem

Zdravím, dovolte abych vám představil můj projekt-Rebelii.
Jde o RPG hru tvořenou v programu RPG Maker XP.

Nejdříve začnu stručným příběhem, který ovšme bude ve hře hrát menší roli: Je válka království proti rebelům. Farmář Leon se jednou vrací domů na farmu, kde žije se svou dívkou Amy. Ale místo Amy na farmě nalézá mrtvoly, oheň a rytíře. Zjistil že Amy byla nejspíše unesena, takže se rozhodl že se přidá do armády aby ji mohl zachránit.

Naleznete zde rozhodnutí, které ovlivní později hru (například jako v planescape torment, samozřejmě ne až tak propracované).
Naleznete zde řeč díky které můžete vyřešit některé úkoly, nebo tím zíksat různé bonusy. Díle zde naleznete reputaci a hodnosti. Reputace je to, jak jste známí v armádě a ve světě. Ovlivní to možnost získání některých úkolů.
Hodnost udává jak vysoko jste postavený v armádě. Opět to ovlivňuje získání některých úkolů a jejich řešení.

Hra je linearní, funguje to tak, že splníte jeden úkol a dostanete se zpět do pevnosti a tam získáte další úkol. Pro vyvážení se jednou za čas podíváte do města, kde budou různé nepovinné úkoly.

Co se týče soubojů, tak se jedná o tahový systém.

Objeví se ve hře systém práce (kovařina), který ještě není hotový ale pracuje se na něm. Je velmi podobný tomu jaký byl ve Fable 2-inspirace.

Hra už má hotové demo, které najdete tady: http://www.edisk.cz/stahni/78811/Rebelie.exe_21.55MB.html
http://www.dll-files.com/dllindex/rgss102e.zip?0VIgOFXEdU
toto je DLL soubor nutný pro spuštění hry, nahrát do složky se hrou. Díky za upozornění, příští demo bude soubor už obsahovat.
Pokud by mi někdo chtěl pomoci tak hledám někoho na korekci textů. Smile

Přikládám pár screenshotů+obrázek jak bude fungovat systém práce (kovařiny)

Title screen

Bojový systém

Před pevnůstkou

Takhle bude fungovat systém práce (kovařiny)


Ze hry mám hotovo asi tak 30%. Grafika je většinou standartní RPG Maker XP RTP, popřípadě nalezena na internetu a něco málo upravil Lubo586 a ještě míň jsem si upravil já.
Poděkování:

Grim za rady, úpravu grafiky, testování a systém práce
Sorc za rady a testování
Michalc za testování
Seven73352 za testování a korekci textů
Undertaker za testování
Lubo 586 za charsety
(tito lidé budou na konci v kreditech)


Naposledy upravil Maxicek dne 22. leden 2010, 16:32:56, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maxicek



Založen: 28. 12. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: 10. leden 2010, 16:07:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Omlouvám se za DP.

Začlenil jsem do hry několik novinek. Tou první je systém ŽOLDu. Funguje tak že jednou za 4 minuty obdržíte žold (tedy peníze). Kolik, to bude záležet na tom, jakou máte hodnost. Také už nebudete dostávat peníze z úkolů na ruku, ale budete si pro ně muset dojít ke správci armádní pokladny.

Druhou novinkou je systém času a střídání dne/noci. Jedna herní hodina=asi 12 skutečných minut. Bude poznat rozdíl když je například 13:00 a 20:00. Pokud půjdete v pevnosti spát, čas se posune o 4 hodiny dopředu. Níže jsou dva nové screenshoty, rozdíl mezi dnem a večerem.

UPDATE
Jestli to někoho zajímá (nebojte, vím že nikoho Very Happy) tak snad do 10ti dnů vydám aktualizované demo které bude obsahovat další úkol (hlavní) a jeden úkol vedlejší, ale hlavně se v něm objeví systém střídání dne a noci, systém žoldu a kovařina.


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zeus



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: 22. leden 2010, 01:03:35    Předmět: Odpovědět s citátem

RGSS102E.dll sa nepodarilo najist.... Sad
tak toto mi vyhodilo...
mam win 7...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Aldor



Založen: 06. 09. 2008
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: 22. leden 2010, 12:51:40    Předmět: Odpovědět s citátem

http://lmgtfy.com/?q=RGSS102E.dll

První odkaz. Jestli to problém neřeší, tak sry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1534
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 22. leden 2010, 13:10:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Neřeší to příčinu problému Wink. Podle Googlu patří RGSS102E.dll k RPG Makeru XP, takže autor hry jaksi opomněl distribuovat nutné podpůrné soubory se svou hrou. U testovací verze by stačilo uvést, kde to stáhnou, u vydané verze hry je ale má zahrnout do instalačního balíku hry (většina uživatelů nemá RPG Maker XP nainstalovaný a nehodlá kvůli hře googlit nějaká DLLka).
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aldor



Založen: 06. 09. 2008
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: 22. leden 2010, 13:35:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to chybějící DLLko je samozřejmě chyba autora, ale mně spíš přišlo, že Zeus by si to rád zahrál a neví jak to fixnout. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maxicek



Založen: 28. 12. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: 22. leden 2010, 16:31:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Velice se omlouvám, zde je download: http://www.dll-files.com/dllindex/rgss102e.zip?0VIgOFXEdU Díky za upozornění!
Mělo by stačit nahrát do složky se hrou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maxicek



Založen: 28. 12. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: 21. únor 2010, 01:12:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Už je to přes měsíc, so jsem slíbil demo. Měl jsem KOPR (kurevský odpor k práci) a navíc jsem pomáhal mému kamarádovi s projektem, takže skutek utek. Nicméně, začal jsem napilno pracovat a pod mýma rukama se začíná rodit CBS (Custom Battle System), tedy můj vlastní bojový systém. Je v něm několik změn oproti standartnímu bojovému systému. Ten první a asi největší je, že bitvy se odehrávají přímo na mapě a jsou real-time. Žádné další obrazovky a souboje na tahy, vše hezky na mapě. V tomto bojovém systému je několik zbraní-meč, dýka, kopí, sekera a palcát. Každá zbrań má jiné poškození, ale hlavně se každá hodí na jiný druh nepřítele. Takže pokud potkáte rytíře na koni, tak mu pořádně zavaříte kopím, ale s dýkou moc neuspějete. Když budete bojovat proti těžce obrněnému vojákovi, tak nejspíše oceníte palcát, který dokáže poničit jeho brnění a pořádně mu zaškodit. Na slabší vojáky se zase bude hodit bojová sekera, jelikož se jí špatně vykryjí. Také se objeví pár kouzel. Léčící a útočené. Léčící, překvapivě, dokáže vyléčit hráče a útočené zavaří nepříteli. Kouzel bude také více (alespoň 4-2 léčící a 2 útočné). No, nevím co bych k tomu ještě napsal. Přikládám dva obrázky.


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maxicek



Založen: 28. 12. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: 17. červenec 2010, 09:11:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, opět se po delší době ozývám. Omlouvám se ze tripple post, ale bojím se, že pokud bych použil EDIT, tak by si nikdo příspěvku nevšiml. Confused

Chci jen oznámit, že projekt stále žije, ovšem o prázdniny na něm pracovat nejspíše nebudu. Přikládám 5 screenshotů, i když jsou trošku starší.

Souboj:


Kovařina:


U vůdce rebelů, zabít nebo ušetřit:


Vybírání žoldu:


Čas:


Ještě malá poznámka k souboji: bojový systém bude pozměněn, nebo vytvořím úplně nový, důvod je, že když běží hodně systémů najednou, tak hra laguje. Další možostí je při soubojích vypnout systémy jako střídání dne a noci nebo žold. Ještě uvidím, jak se s tím poperu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vivi



Založen: 24. 04. 2010
Příspěvky: 16
Bydliště: Opatovice nad Labem

PříspěvekZaslal: 17. červenec 2010, 13:55:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže Rebelie žije? V tom případě ji běž obnovit na Heaven. Ne všichni mají svůj profil tady.
_________________
Můžete mě najít jinak pod jménem CzechRPGManiak.
Pracuju v RPG Makeru a snažím se naučit v nějakem 3D Game enginu.
Nejsem žádný profesionál tak to tak berte.
Děkuju Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rebel



Založen: 10. 05. 2009
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: 10. srpen 2010, 19:22:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Já myslel, že nežije.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Vivi



Založen: 24. 04. 2010
Příspěvky: 16
Bydliště: Opatovice nad Labem

PříspěvekZaslal: 11. srpen 2010, 14:58:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Na prázdniny ne. Ptal jsem se Maxe na skypu, ale po prázdninách na tom bude pracovat. (takže rebelie spí)
_________________
Můžete mě najít jinak pod jménem CzechRPGManiak.
Pracuju v RPG Makeru a snažím se naučit v nějakem 3D Game enginu.
Nejsem žádný profesionál tak to tak berte.
Děkuju Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna