.[ ČeskéHry.cz ].
V kolika letech jste začali programovat?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fila



Založen: 31. 07. 2007
Příspěvky: 853

PříspěvekZaslal: 14. duben 2010, 15:47:51    Předmět: Odpovědět s citátem

OndraSej napsal:
U nas se kdysi ucilo mnozina instrukci. Nicmene pokud jde o funkcionalni program, tak v nem posloupnost instrukci jde nasimulovat a treba v Haskellu se to casto dela.


Jasne, on se ten Haskell jako posloupnost instrukci stejne spusti, protoze nase procesory proste pracuji s posloupnostma instrukci, nicmene tak jak je haskellovsky program napsany, tak to zadna posloupnost instrukci neni, spis vyrazu a jeste bych se skoro bal rict slovo posloupnost Smile. Nejsu teda zadny guru (spis naopak Smile) ve FP, nicmene toto si snad jeste muzu troufnout tvrdit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 767
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 14. duben 2010, 17:01:55    Předmět: Odpovědět s citátem

File> jasne, ono to jinak nez jako posloupnost instrukci na soucasnych pocitacich spustit nejde. I kdyz vlastne... pri nejake masivni paralelizaci uz by ta definice asi dost skripala.
Co jsem ale myslel byl kod v nekterych monadach (ST, IO), ktere jsou zalozene prave na tom, ze predavanim stavovych promennych vynucuji sekvencni vyhodnoceni (ale porad to je vyjadrene uvnitr funkcionalniho programovani).
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 14. duben 2010, 17:05:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Augi napsal:
Já jsem založením elektrotechnik a assemblerista

A já myslel, že heterosexuál a dobrák od kosti Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 782
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 14. duben 2010, 18:56:19    Předmět: Odpovědět s citátem

To se nevylučuje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sulthan



Založen: 24. 10. 2007
Příspěvky: 104

PříspěvekZaslal: 21. duben 2010, 15:35:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyz uz jsme u definice toho programu, dokopal jsem se k tomu, ze jsem se podival na par pravnich definici programu v ruznych zemich.

Nepouziva se jen slovo "instruction", ale i "statement" nebo "command".
Podstatou casti kazde definice je ovsem cast, ktera rika, ze program musi neco provadet, musi mit nejaky vysledek (napr v USA "to be used directly or indirectly in a computer in order to bring about a certain result"), tedy v informaticke formulaci to znamena, ze musi provadet nejaky algoritmus.

Kdyz to srovname s cistym html, tak to je staticke, nevykonava zadnou funkci. Uzivatel muze kliknout na odkaz, ale html samo nerozhoduje o tom, na ktery odkaz se klikne... da se rict, ze algoritmus html hry neprovadi pocitac, ale uzivatel Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna