.[ ČeskéHry.cz ].
UK::MFF vs. VUT::FIT (případně jiné)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 18, 19, 20  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Flash



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1379
Bydliště: Nigga Land

PříspěvekZaslal: 12. leden 2008, 11:52:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Alenka napsal:
Houp:Jestli vybiras skolu podle toho, tak to teda potes koste Smile. Podle me je nejvic holek na informatice na VSE Wink

Tak to je spatny odhad.

Na fakulte informatiky na VSE bych se troufl odhadnout, ze je mensi podil holek nez na MFF. Naprosto bezna modelova situace je, ze se prodirate chodbama plnyma nadhernejch kocek az se konecne doderete do sve ucebny, kde sedi dvacet maniku a po holce ani vidu ani slechu. Vyjmecne jedna a ta je z jiny fakulty a tenhle predmet z nasi si zapsala navic volitelne.

No kolik si myslite, ze promovalo holek na nasi bakalarsky promoci ze 75 lidi? No ani jedna Wink

Nicmene jak jsem napsal, na VSE celkove je desne holek a prvni dva roky stejne studujete jen celoskolsky predmety.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 12. leden 2008, 11:59:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Houp napsal:
ale moc jste mě nepotěšili.. jelikož momentálně jsem nakloněn pro ČVUT-FEL : Softwarové technologie a management : Softwarové inženýrství

Dej bacha na to, že zatím neexistuje navazující magisterskej program pro STM a co jsem zjišťoval informace, tak to nevypadá ani do budoucna moc dobře...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 12. leden 2008, 12:06:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Augi napsal:

... zatím neexistuje navazující magisterskej program ...


asi budu muset doufat, že během následujících tří let ho zavedou..
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
goophy



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 28
Bydliště: Liberec/Praha - Jižní Město, Otava (111)

PříspěvekZaslal: 12. leden 2008, 12:26:37    Předmět: Odpovědět s citátem

>> jelikož na MatFyzu v Informatickém programu se mi nelíbí předměty jako Matematická analýza, Diskrétní matematika, ...

Tak zrovna Diskretka budiz predmet, ktery bys jako programator mel ocenit.
_________________
_______________________________
http://vojtechkopal.cz - my own lair
http://room111.cz - a freelancers' lair
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 12. leden 2008, 12:31:33    Předmět: Odpovědět s citátem

a ohledně navazujícího studia, v nejhorším půjde :

Studijní obor Softwarové inženýrství připravuje studenty především pro nástup do praxe, umožňuje však i přímé pokračování v magisterském studijním programu Elektrotechnika a informatika strukturovaného studia na oboru Výpočetní technika, blok zaměření Softwarové inženýrství. Pokračování v magisterském studijním programu strukturovaného studia na ostatních oborech vyučovaných na FEL je možné po vykonání zkoušek z těch závazných předmětů, ve kterých jsou získávány základní odborné vědomosti nezbytné pro studium v daném magisterském oboru.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Alenka



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: 12. leden 2008, 14:02:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Augi, Houp: Asi takhle, za posledni dva dny jsem projela hafo for, blogu lidi, resp studentu FELu a myslim si ze na 90 procent se magistr zavede (i kdyz to nebude spesl magistr pro STM), co jsem cetla nejake ty jejich varianty co se probiraly na rade, tak planuji udelat magistra snad spolecnyho pro oboji ... uvidime. Na druhou stranu premyslim jako Houp - 3 roky je dlouha doba Smile a verim ze kdyby s tim za rok, dva nic neudelali, ty kvanta nespokojenejch studentu je udupou Smile

a ad Flash: To me celkem prekvapilo, myslela jsem si, ze rada holek mix ekonomky a informatiky jedine uvita Smile vidim to u nas, kazda holka ktere se matika uplne neprici, jde na ekonomku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 12. leden 2008, 14:06:19    Předmět: Odpovědět s citátem

No je jasný, že ten, kdo nemá rád matematiku na MFF nepůjde, žeano.
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
zapytchu



Založen: 08. 08. 2007
Příspěvky: 351
Bydliště: čechy i chacharov

PříspěvekZaslal: 12. leden 2008, 15:45:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdybych se mel rozhodovat, jdu na FITko, uz jenom kvuli naprosto UZASNY fakulte, ptz ten novej komplex je fakt boží Smile
Uplne mocinky ho lovískuju, cmuk.

A nesnasim moravsky dialekt Smile A ze zkusenosti vim, ze moravaci nadavaji na prazaky mnohem vic, nez naopak:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 12. leden 2008, 16:18:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Houp: matematicka analyza, linearni algebra a diskretni matematika jsou na vsech skolach - at je to MFF, CVUT:FEL, MUNI-FI, UPOL-PrF - akorat se ty predmety bud jinak jmenujou nebo jsou ruzne pospojovany dohromady.

diferencialni pocet funkci (jedne i vice promennych), integralni pocet funkci (jedne i vice promennych), vektorove prostory, zaklady kombinatoriky apod. projdes na vsech skolach.

lisi se pouze slozitost. ale zakladni Bc. predmety si budou vicemene odpovidat na vsech skolach vyjma MFF, kde se jde vice do hloubky.

na MUNI-FI je treba na aplikovane inf. predmet matematika I-IV, kde se stejne vsechno toto probere.

a navic informatik odmitajici matematiku je tu dlouho diskutovane tema - to neni informatik, to je zmetek. bez matematiky nic nezmuzes. protoze stejne cely programovani herni grafiky je proste jenom pokrocila linearni algebra a ruzne optimalizace, sifrovani je algerba, databaze je obecna a relacni algebra, reseni fyzikalnich solveru je numericka intergrace kde potrebujes jednak integralni pocet z matalyzy a jednak numericke metody ruznych diferencnich a diferencialnich rovnic.

a takto lze pokracovat. - ale to uz se tu jak rikam probralo 100x a stale to proste nekteri nepochopili
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
(CZ)genius



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Neratovice

PříspěvekZaslal: 12. leden 2008, 16:18:48    Předmět: Odpovědět s citátem

no já jsem byl včera v Brně na DoD FITka a musim uznat, že to tam je vážně moc pěkný (viděl jsem teda jenom Dčko...).. 17týho jedu ještě na MU a pak se uvidí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 12. leden 2008, 16:36:28    Předmět: Odpovědět s citátem

neodmítám matiku, středoškolská mě celkem baví, příští úterý mě čeká olympiáda..

spíš jde o to, že když jsem někde byl, kde to bylo zaměřený pro matematiky(ať už jen přednáška s náhodnými úlohami k olympiádě, nebo soustředění matematické), tak jsem viděl, že dost ostatních je do toho fakt zažraných, já tam byl vícemeně byl, protože jsem si říkal, že to může být užitečné, ale některé pokročilejší věci mě nudili.

nečekám, že se matiky vyhnu úplně, to ani nechci

ale jak jsem sem posílám možný průchod STM, tak je tam pouze 1 semestr matika a jen jeden předmět.. jo, matika bude částečně schovaná v povinně volitelných předmětech, ale i tak se té teorie půjde z velké části vyhnout..

možná máš názor, že bez toho, čemu se budu snažit vyhýbat, nemůžu být dobrý programátor, budiš, já ti to nemůžu vyvrátit
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 12. leden 2008, 16:49:16    Předmět: Odpovědět s citátem

(CZ)genius napsal:
no já jsem byl včera v Brně na DoD FITka a musim uznat, že to tam je vážně moc pěkný (viděl jsem teda jenom Dčko...).. 17týho jedu ještě na MU a pak se uvidí..


FI nemá nové budovy, takže v kategorii vzhledu nejspíš prohraje. Já bych jen chtěl upozornit na to, že škola by se neměla tak úplně vybírat podle toho, jak vypadá Wink
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
(CZ)genius



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Neratovice

PříspěvekZaslal: 12. leden 2008, 16:57:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Quiark napsal:
Já bych jen chtěl upozornit na to, že škola by se neměla tak úplně vybírat podle toho, jak vypadá Wink


Tak sem to rozhodně nemyslel Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 12. leden 2008, 18:36:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasně, já chtěl upozornit hlavně na podvědomé nutkání jít za hezčí školou Smile

Jinak rozhodnutí mezi FI a FIT je hlavně rozhodnutí mezi spíše softwarově-teoretickým zaměřením a hardwarově-praktickým.

FLAME (aneb je tady ta diskuse nějaká mrtvá): Kamarád z FIT VUT mi říkal, že dost věcí se tam nevysvětluje, jak a proč to funguje, jen prostě že se to má použít takhle a hotovo.
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
(CZ)genius



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Neratovice

PříspěvekZaslal: 12. leden 2008, 19:00:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Quiark napsal:
Jinak rozhodnutí mezi FI a FIT je hlavně rozhodnutí mezi spíše softwarově-teoretickým zaměřením a hardwarově-praktickým.


Tak přesně takovejhle pocit z toho zatim mám.. akorát musim zjistit do jaký míry je to pravda.. Blíží se FI teoretičností MatFyzu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 18, 19, 20  Další
Strana 8 z 20

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna