.[ ČeskéHry.cz ].
Visual Studio 2011 mě vytočilo
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> C / C++
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Al



Založen: 23. 10. 2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: 30. květen 2012, 21:53:25    Předmět: Visual Studio 2011 mě vytočilo Odpovědět s citátem

Nedávno jsem tu psal příspěvek "Visual Studio 2010 mě vytočilo" a Microsoft nepřestává prudit! VS2011 ještě nevyšlo a už mě stihlo vytočit taky. VS2011 pro Windows totiž jako target v neplacené edici "Express" bude podporovat jen W8 Metro aplikace, čili nepůjde tam vytvářet "normální exe" programy pro Windows. V Placené verzi to půjde, ale jen pro Windows 7 a novější, zatímco na XP nepůjdou ty programy spustit.

Co na to říkáte? Podle mě ukázkový příklad zlovůle firmy s monopolním postavením na trhu. (Nechci zde propagovat konkurenci, ale těžko si jinak než monopolním postavením vysvětlit, že všechny alternativní produkty Windows XP podporují, jen Micosoft svým zákazníkům hází klacky pod nohy, protože ví, že nic se mu tím nemůže stát, maximálně přiměje nasrané ovečky koupit si novou verzi Windows. Škoda že tehdy, jak v USA hrozilo nařízené rozdělení MS na dvě firmy, aby OS a aplikace nevyráběla stejná firma, to nakonec neklaplo. Kdyby to byly dvě samostatné firmy, tohle zlo by se nedělo.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 30. květen 2012, 22:15:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Tvůj nářek nechápu. Tak používej starší verzi studia, nebo používej jiné vývojařské prostředí, kde je problém? Že nedostaneš zadarmo něco, co chceš?

Já osobně beru od nich jako obrovské gesto, že udělali Express verzi zdarma. I v této verzi je plně funkční a použitelné.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 767
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 30. květen 2012, 22:37:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Al> Jak psal Houp - o MS jde rict spousta osklivych veci, ale to, ze odmitaji vydavat zadarmo produkty, ktere bys chtel, nebo v novych prekladacich podporovat 10 let stary system, mezi ne patri jen stezi.

Jinak ohledne VS Express - docela dobre si pamatuju doby, kdy zadna Express verze neexistovala a vsem prislo normalni, ze kdyz chteji Visual Studio, tak si ho koupi (nebo sezenou v ramci akademicke, kdyz uz jsme u toho software zadarmo).

A jeste k rozdeleni MS - VS Express je IMO dotovane spis z prodeju Windows ("hele, lidi, pojdte vyvijet software pro Windows"), prodej ostatnich produktu spis snizuje (vyssi verze VS) nebo na ne nema vliv (vse ostatni), takze pokud by doslo k rozdeleni MS na produktovou firmu a systemovou firmu, tak by VS zadarmo pravdepodobne vubec nevzniklo.
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1554

PříspěvekZaslal: 30. květen 2012, 22:46:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Jupí Twisted Evil Konečně jde ta express hrůza expresně do řiti, kam patří.
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nou



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1047

PříspěvekZaslal: 30. květen 2012, 23:01:52    Předmět: Odpovědět s citátem

XP uz proste nepodporuju vobec takze je pochopitelne ze ani najnovsie visual studio nema podporu. ale nesekol si sa s tym ze to pojde pustit len na Windows 7 a novsie? pretoze nepodporovat aj visty je naozaj zvlastne. taktiez je dost nahovno ze v EE nepojdu normalne aplikacie. ale co uz aj tak VS nepouzivam.
_________________
Najjednoduchšie chyby sa najtažšie hľadajú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1534
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 30. květen 2012, 23:09:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Na Macu je to to samý, Xcode umí buildovat jen pro "current mínus N" verzí OS X (a poslední verze Xcode podporující OS X 10.5 nepodporuje PowerPC CPU, přestože na něm 10.5 ještě normálně běžela). No na Linuxu je to automaticky skrze příliš staré verze knihoven v systému a balíčkovacím systému v moc starých distribucích Wink.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tringi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: 31. květen 2012, 05:48:00    Předmět: Re: Visual Studio 2011 mě vytočilo Odpovědět s citátem

Al napsal:
Nedávno jsem tu psal příspěvek "Visual Studio 2010 mě vytočilo" a Microsoft nepřestává prudit! VS2011 ještě nevyšlo a už mě stihlo vytočit taky. VS2011 pro Windows totiž jako target v neplacené edici "Express" bude podporovat jen W8 Metro aplikace, čili nepůjde tam vytvářet "normální exe" programy pro Windows. V Placené verzi to půjde, ale jen pro Windows 7 a novější, zatímco na XP nepůjdou ty programy spustit.

Co na to říkáte? Podle mě ukázkový příklad zlovůle firmy s monopolním postavením na trhu. (Nechci zde propagovat konkurenci, ale těžko si jinak než monopolním postavením vysvětlit, že všechny alternativní produkty Windows XP podporují, jen Micosoft svým zákazníkům hází klacky pod nohy, protože ví, že nic se mu tím nemůže stát, maximálně přiměje nasrané ovečky koupit si novou verzi Windows. Škoda že tehdy, jak v USA hrozilo nařízené rozdělení MS na dvě firmy, aby OS a aplikace nevyráběla stejná firma, to nakonec neklaplo. Kdyby to byly dvě samostatné firmy, tohle zlo by se nedělo.)

Bla bla bla -> MinGW, CygWin, Clang, Digital Mars, Turbo C++ Explorer, OpenWatcom, Intel C++ Compiler, ...
--
MinGW umí cílit na Windows 95 ORS2, DM zkompiluje nejmodernější C++ i pro Windows 3.11.
_________________
WWW | GitHub | TW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 31. květen 2012, 07:21:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Houp napsal:
Tvůj nářek nechápu. Tak používej starší verzi studia...

Ty jsi objevil MS svět před týdnem? Skoro s každým produktem u MS je problém, že potichu přestanou s podporou starší verze, od možnosti stažení atd. (např. SQL Servery, VS 2005, ... jak na webu, tak v rámci MSDN/MAPS-Dev/Sol předplatných), což komplikuje práci v běžné praxi. Jo, VS2010 tu "nějakou dobu" ještě bude, ale určitě není řešení spoléhat na něj do budoucna.

Tringi: nevyznám se v tom tolik, ale ty překladače, které jsi vypsal, mají i prostředí srovnatelné s VS? Anebo je můžu ve VS nastavit pro buildování a na samotné práci se mi to negativně neprojeví?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Tringi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: 31. květen 2012, 08:02:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Co já vím? Já si na magická IDE nepotrpím, VS nepoužívám, nicméně každé pořádné a komfortní IDE dovoluje zvolit si kompilátor.
A i pokud přímo nepodporuje daný kompilátor, věřím že se v době internetu snadno najde člověk, kterému to nedalo, a nějak tu podporu nedokopal. Koneckonců nejspíš ve VS nic nezabrání nahradit exáč kompilátoru (cc.exe tuším) něčím, co jen přeloží názvy parametrů a zavolá g++.
_________________
WWW | GitHub | TW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 31. květen 2012, 08:14:05    Předmět: Odpovědět s citátem

No mně jde jen o to, že co jsem nějakou dobu používal Eclipse (pro psaní Java desktop a Android aplikací) a Xcode, tak na VS fakt nedám dopustit, a to tam ani nepoužívám visual assist a podobné addiny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 31. květen 2012, 08:41:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Velmi rad by som sa ZNOVU pustil do flamu o IDE a kompilatoroch Twisted Evil
Ale dnes len poviem, ze aj vo firme, kde robim ja, rusime "podporu" starych systemov, tj v nasom pripade starych verzii Autodesk Maya (napriklad na verzii 2009 uz nas soft nepustite). Kto sa s tym ma furt srat, ked useri chcu nove verzie? Pokladam to za prirodzene.

Btw pouzivame VS2010 a bez VisualAssistX je to naozaj absolutne nepouzitelne a marne IDE (aj v porovnani s free software alternativami).
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tringi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: 31. květen 2012, 08:58:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mě není o čem flejmovat. Je to jednoduše zcela individuální, a vnucovat někomu svůj vkus a své potřeby je plýtvání časem.
Já když někomu povím, které IDE mi vyhovuje nejvíc, tak v ten okamžik ztratím polovinu profesionální kredibility.
_________________
WWW | GitHub | TW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 31. květen 2012, 09:05:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Tringi napsal:

Já když někomu povím, které IDE mi vyhovuje nejvíc, tak v ten okamžik ztratím polovinu profesionální kredibility.


Dev-C++?
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 31. květen 2012, 09:29:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Mem napsal:
No mně jde jen o to, že co jsem nějakou dobu používal Eclipse (pro psaní Java desktop a Android aplikací) a Xcode, tak na VS fakt nedám dopustit, a to tam ani nepoužívám visual assist a podobné addiny


ted jedu na QtCreatoru - a zatim si moc nestezuju - tam je moznost cilit na X ruznych kompileru + maji qmake
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeaTime



Založen: 17. 06. 2011
Příspěvky: 264

PříspěvekZaslal: 31. květen 2012, 17:54:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jedu na Geany a jsem celkem spokojený. Kompilovat mi stejně nejvíce vyhovuje přes make, protože kolikrát potřebuju v rámci kompilace někam přesouvat nějaké souboru a přejmenovávat a tak podobně. Nedokážu si představit, jak bych nějakému IDE pořád vysvětloval co kam chci přesouvat a tak. Navíc kdo má furt hledat, kde se tam nastavují knihovny a podobné věci. To bych se uklikal k smrti.

Akorát mi trochu chybí vypisování metod a podobné fičůrky a zvýrazňování syntaxe je občas trochu nejisté.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> C / C++ Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna