.[ ČeskéHry.cz ].
Kam na školu?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 21. říjen 2008, 14:10:00    Předmět: Odpovědět s citátem

jsem teď první semestr na Softwarových technologiích a management na ČVUTu. V mém kruhu jsme tak napůl z gymplů a průmyslovek a je krásně vidět, že gympláci v pohodě matika, ale elektro se nechytaj(já vůbec Smile ) a naopak. Lidem z průmky přijde v pohodě elektro, ale jak neměli na škole limity, derivace, tak to maj teď těžší.

Ohledně programování. To se opravdu nauč sám, to tě žádná střední u nás nenaučí.

A pokud chceš opravdu dělat hry, tak tam se ten všeobecný přehled opravdu hodí mít.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 21. říjen 2008, 15:05:51    Předmět: Odpovědět s citátem

No když má někdo nekvalitní průmku, tak se není čemu divit. Já jsem byl kupříkladu na prvním termínu z Matiky 1 jediný člověk, co měl za 2. Pak měl ještě jeden člověk za 3 a ostatních cca 60 lidí vyletělo Wink (kdo tuhle větu dneska už někde četl, má bod Wink ). To by bylo ale spíš na debatu "pokles nároků na studenty technických vysokých škol"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Dobimaster



Založen: 20. 10. 2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: 21. říjen 2008, 17:23:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jo dik za odpovědi. Tak knížky tady teda pohledám. Takže tady to můžete klidně už LOCKNOUT.
Diky všichni. No tak za 10 let dám o sobě vědět až vyjde nějaká moje pecka Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tonny



Založen: 15. 10. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: 21. říjen 2008, 18:34:46    Předmět: Odpovědět s citátem

No co se tyce me tak tekda sem 4tak na gymplu a programovani bud doma nebo hezky vytisknou/knizku a v Biole zemepisu dejepis a pod je casu dost...

No ale hlavne na skole se snaz naucit matiku a ANGLICTINU protoze pokud nejsi schopny cist a porozumet anglickym odbornym vecem tak to pozdeji nepujde. spousta tutorialu je anglicky tech ceskych je o poznani mene hlavne kdyz hledas neco konkretniho...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
posila



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: 21. říjen 2008, 19:15:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja do toho asi nemam zrovna co kecat, ale decka, v cestine prosim davejte pozor! Tonny budiz odstrasujicim pripadem Wink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fila



Založen: 31. 07. 2007
Příspěvky: 853

PříspěvekZaslal: 21. říjen 2008, 19:34:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Nazor ondyho neber vazne, prumerny silenec nevidi nic spatneho na tom, kdyz programovat obcas musi Smile. I kdyz je fakt ze cast nadseni to ubere.

Augi -- kdyz tu dost z nas mluvi o kolektivech na gymplu, neznamena to, ze ten kdo jde na prumyslovku je kokot, ale na gymplu je pomerne vyrovnany stav pohlavi a smysene kolektivy byvaji zdravejsi, nez pohlavne-homogenni. To by ti potvrdil kazdy psycholog.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 21. říjen 2008, 20:53:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Fila napsal:
Augi -- kdyz tu dost z nas mluvi o kolektivech na gymplu, neznamena to, ze ten kdo jde na prumyslovku je kokot, ale na gymplu je pomerne vyrovnany stav pohlavi a smysene kolektivy byvaji zdravejsi, nez pohlavne-homogenni. To by ti potvrdil kazdy psycholog.
Jo to je jasný. Ale normální člověk si to snad vynahradí mimo školu, ne? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ladik-BigBoss



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: 22. říjen 2008, 10:36:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja vystudova obor Technicke lyceum, ktery kombinuje pristup gymnasia a prumyslovky a vubec nelituju. Mel jsem hodne matiky, fyziky, chemie. trochu zemepis, dejepisu a obcanky, psychologie. Naucil jsem se mluvit anglicky a jeste k tomu jsem se dozvedel o neco odbornych veci treba ze strojirenstvi, elektrotechniky a programovani. Programovat jsem se ale ucil i doma sam, coz je jediny zpusob jak se da opravdu naucit.
Ted studuji FIT VUT v Brne a nestezuju si Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
franz



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1325

PříspěvekZaslal: 22. říjen 2008, 13:43:06    Předmět: Odpovědět s citátem

na SPŠE jsme měli první dva roky učitele na programování, který nás učil assembler a pascal a byl to profík, naučil nás nad rámec věcí a ještě dlouho jsem z těch znalostí žil... další dva roky jsme měli jelito, které umělo jen základy delphi a html a ještě neumělo učit, takže to bylo zabitý a dva roky školy k ničemu, maturita z wordu a powerpointu Sad
TAKŽE: záleží jen na konkrétní škole a učitelích, nelze obecně soudit!
Každopádně ať půjdeš kamkoliv, budeš tam nespokojený a budeš nadávat, což je pro tento věk typické. I na lidi to chce mít štěstí, nemůže obecně platit, že gympl bude plný skvělých kamarádek a na spš dostaneš jen přes tlamu od starých výrostků Very Happy
Já to vidím opačně - gympl je jen extended verze základky (tedy studenti jsou stále v levelu dětí - pionýři, výtvarka, domácí úkoly, sběr kaštanů a žaludů, hodiny zpěvu, chmel, lyžák, učení básniček, šprti...) zatímco na spš můžeš z oblasti elektra i programování dostat zákonitě víc, budeš se i z přístupu cítit dospělejc a to prospěje vývoji osobnosti (schopnost samostatně řešit úkoly a rozhodovat se nezávisle na kolektivu atd. Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 22. říjen 2008, 13:52:40    Předmět: Odpovědět s citátem

franz napsal:
Já to vidím opačně - gympl je jen extended verze základky (tedy studenti jsou stále v levelu dětí - pionýři, výtvarka, domácí úkoly, sběr kaštanů a žaludů, hodiny zpěvu, chmel, lyžák, učení básniček, šprti...) zatímco na spš můžeš z oblasti elektra i programování dostat zákonitě víc, budeš se i z přístupu cítit dospělejc a to prospěje vývoji osobnosti (schopnost samostatně řešit úkoly a rozhodovat se nezávisle na kolektivu atd. Smile)


Ehm... četl sis to po sobě?
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 767
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 22. říjen 2008, 14:26:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak abych se pridal se svoji troskou do mlyna. Ja si myslim, ze je celkem jedno, na jakou skolu budes chodit, protoze co se nenaucis sam, to stejne umet nebudes Wink A to myslim naprosto vazne a naprosto doslova. To, ze si odsedis skvelou skolu nijak nezarucuje, ze z tebe bude odbornik co bude vsemu rozumnet. Pokud se tomu nebudes sam venovat, tak ti sebelepsi skola nepomuze. Vyhoda dobrych skol (ale to plati asi spis o VS) je, ze se na nich schazeji "lepsi" lidi z oboru, takze mas vic prilezitosti se neco naucit diky tomu, ze se budes ucit od nich, nebo ze s nima budes na necem pracovat. A prace ve skupine chytrych lidi neni spatna motivace. Opet to je ale cele zalozene na vlastni aktivite.

Jinak k prumyslovce/gymplu - ja mam za sebou humantitne zamereny gympl a nemam pocit, ze by me to nejak vyrazne poznamenalo (jak v dobrem, tak ve spatnem). Pokud jde o programovani, ucili jsme se jeden rok Pascal a pokud muzu soudit, tak to nedalo nikomu nic. Teda mozna ze neco noveho pochytila ucitelka, ale ja jsem to s ni neprobiral, takze nevim Smile Matiku jsme meli trochu pokrocilejsi (limity, derivace, zaklady integralu), ale VS matematika pak je stejne o necem jinem. A navic mam pocit, ze podle soucasnych osnov uz se tyhle veci neuci ani na gymplech.

Ale cilem vsech tech dusevnich cviceni na gymplu neni ani tak naucit se neco konkretniho, ale naucit se ucit a vstrebavat informace. Co jsem tak mohl pozorovat, tak v tom pak byla vyhoda gymplaku na VS. Problem je, ze kdyz na VS nepujdes, tak vlastne nic konkretniho neumis (i kdyz se to dokazes celkem rychle naucit). Jak tehle dusevni trenink funguje, je druha vec.

Mnohem dulezitejsi nez vyuka pro me na gymplu bylo, ze ve tride bylo par podobnych technicko/vedeckych nadsencu (spis nez do programovani tam byl clovek na matiku a expert pres biologii/chemii, ale o to to bylo poucnejsi), takze jsme s nimi mohli rozebirat co noveho, co kdo noveho pochopil, zjistil, nekde vycetl... Jinak tridni kolektiv za moc nestal, hlavne proto, ze prakticky neexistoval. Spis nekolik drobnych skupinek, co se vzajemne nechavaly zit, ale tim to koncilo. Verim, ze na lecktere SPS by se nasel lepsi. Na druhou stranu tam nebyly ani zadne zasadni ulety, se kteryma by se nedalo vydrzet pet minut v jedne mistnosti.
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Vozka



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 229

PříspěvekZaslal: 22. říjen 2008, 14:55:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem ve třeťáku na gymplu a můžu taky doporučit. V podstatě jediný problém mám s přesvědčováním o tom, že na předměty jako biologie, dějepis, chemie a část zeměpisu opravdu seru a že sezení u počítače opravdu JE produktivnější než učení se těchto předmětůSmile).
Bohužel, máme na škole tři učitele ivt a nás má na seminář zrovna ta nejhorší osoba. Když pominu to, že nemá žádnou autoritu a je zpravidla docela nudná, což tady kde učí víceméně lidi co to zajímá není tak zásadní, tak musím dodat že ani nic moc neumí a tempo jakým postupujeme mě fakt ubíjí. Látku z prvních čtyř dvouhodinovek by všichni přítomní zvládli za dvouhodinovku jednu a takhle to postupuje dál. Na minulé hodině nám zadala sedm úkolů na příkazy read a write, všechny typu převeď km/h ze vstupu na m/s či čti vklad a úrok a vyplivni zůstatek po jednom roce, tzn ani žádné podmínky, jelikož jsem ztratil část zadání tak jsem včera večer za půl hodiny udělal prvních pět a další dvě ve škole a na konci hodiny jsem se dozvěděl, že do příště máme zkusit vypracovat první tři úlohy :-/ . Takže bez toho aby ses 90% věcí naučil sám to na gymplu nepůjde (já mám momentálně rozpracovanou svou první jednoduchou hříčku v Pythonu:).
Kromě toho ale můžu říct, že jak výuka matematiky, tak angličtiny je u nás slušná (tedy záleží na učiteli, ale minimálně na seminářích se toho dá nahnat docela dost).
A kolektiv je imho taky důležitý a na mosteckou průmku opravdu chodí poměrně velké množství totálních kreténů, na chomutovské průmce je to údajně o něco lepší, ale pořád žádná sláva, u nás je to docela v pohodě (ta euforie po vypadnutí z díry jménem základka byla fakt nepřekonatelnáSmile).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 22. říjen 2008, 16:19:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Podla mna je to uplne jedno a kedze dnes mas 14-15 rokov, fakt nemozes tusit, ako sa tvoje smerovanie a preferencie zmenia za 4 roky Smile
Uc sa sam to, co ta bavi, skolu neflakaj (ci je to gympel alebo stredna) a potom uvidis.
Ja som chodil na gympel a mnohe predmety typu biologia, chemia, geografia, historia a moj personalny favorit fyzika (fuj fuj Smile) som povazoval za pre mna uplne nezaujimave a zbytocne. Teraz som v poslednom rocniku FEL CVUT a mozem povedat, ze som sa velmi mylil a som velmi rad za vsetko, co do mna vseobecna skola za tie 4 roky natlacila. To sa tyka aj jazykov. Budem sa opakovat, ale na FEL CVUT mali ludia z priemyslovky problemy ako s matikou, tak s jazykmi (tie ale na CVUT stoja aj tak za hovno, takze je divne, ze s nimi mali problemy Very Happy). Zato pre mna, ktory z fyziky nevedel z gympla ani hovno, presli elektricke obvody a ostatne elektro predmety uplne fpoho a bez nejakej velkej ujmy na zdravi. Po 4 rokoch z toho uz neviem ani hovno.

A znovu sa budem opakovat: Co sa sam nenaucis ti nikto do hlavy nenaleje.
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zapytchu



Založen: 08. 08. 2007
Příspěvky: 351
Bydliště: čechy i chacharov

PříspěvekZaslal: 22. říjen 2008, 20:30:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Gympl ne, to radeji na nejakou odbornou stredni. Kdo vi, jestli ti vydrzi nadseni a chut se ucit a vis, co bys mohl delat s gymplem? Temer nic.

Treba ve steti, www.odbornaskola.cz, nabizi IT obor, ktery je mimo jine ukoncen CISCO certifikaci. A to se hodi vic,nez vychozeny gympl. Vsichni mi kamaradi byli z gymplu a z kvanta neuzitecneho uceni na tom vzdy psychicky spatne.

edit: a co se tyce zaverecnych zkousek, jako jedni z mala jsme byli zkouseni z databazovych systemu, z instalace sitovych operacnich systemu a dokonce i z linuxovych systemu (kompilace jader, instalace, teorie, command lajna atp.);
Kdyz nad tim tak zpetne premyslim, tak jsem se do komplexnosti IT, v jake jsem byl na stredni, nedostal ani zdaleka na VS Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 22. říjen 2008, 20:43:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych jen podotkl, že programování, teoretická informatika, správa síťové infrastruktury a počítačových systémů, elektronika a strojírenství jsou 4 v podstatě docela různé oblasti (a prakticky každou z nich tady někdo zmínil). Každý si musí vybrat to, co ho bude bavit a potom příslušnou školu.
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna