.[ ČeskéHry.cz ].
LEGIE - čtvercový dungeon / adventura
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Helena



Založen: 27. 09. 2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Liberec ~ Praha

PříspěvekZaslal: 8. září 2009, 12:25:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky všem za ohlasy.

VladR napsal:
V com ste to robili ?


Ve starém Delphi7
linux a mac verze v Lazarusu.


VladR napsal:
Preco ste chceli mat vsetky objekty tak low-poly ?


Od začátku byly cílem nízké hw nároky a optimalizace celková, aby to jelo i na 10 let starém PC (ostatně i vytvořené to bylo na levném notebooku s noname grafickou kartou), aby se nikde během hry nečekalo u "loading" obrazovky, a aby to v instalační podobě nepřesáhlo 10 MB (tak nás poznamenal Becher).


Mem napsal:
Pro tu EN verzi uvažujete jaký prodejní model?


Zkusíme to nabídnout portálům typu Steam, Direct2Drive, Gamersgate... pokud to někde budou chtít, jde spíše o získání zkušeností. Snad tím nikoho neurazíme, hrací doba je celkem slušná.


DespeRadoX napsal:
Myslite ze sa vam podari zachovat v anglickom preklade ten pekny styl ktory mate v ceskej verzii?


Snad ano, stejně jako v Královně jezer.


Gixian napsal:
pohyb postavy neuznává Z-souřadnici prostoru


Po lese se hráč pohybuje po předdefinovaných trajektoriích, jako ve starých hrách, kde byly tyto průlety předrenderované. Takže kamera letí lesem a záměrně proletí i tím křovím, aniž by to hráč musel "přelézat".


Gixian napsal:
chybí dabing postav


Měli jsme připravený atypický dabing, jako součást "neobvyklého gamedesignu" do soutěže Česká hra. Místo mluvení bylo jen mumlání, jako v groteskách (třeba ve filmu Skřítek), tedy že byl slyšet hlas, jeho barva a intonance, ale ne konkrétní slova. Hlášky tak šlo u postav recyklovat a odpadl by i problém s vícejazyčným dabingem. Nakonec jsme s tím ale nebyli spokojeni a nechali to němé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
uiii



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 251

PříspěvekZaslal: 8. září 2009, 12:38:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo aha, takže ona to bude jako jen klikačka? No to je trochu škoda. Ale i tak to vypada pěkně, těšim se na vydání určitě si zahraju Wink
_________________
Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
uiii



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 251

PříspěvekZaslal: 8. září 2009, 12:41:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo a k tomu dabingu - určitě bych byl pro. Pokud je problém kvůli anglické verzi, tak to bych neřešil udělal jen český a v ENG verzi by byly titulky. Bylo by to prostě jako film v originále, navíc autentický, když se odehrává v českém prostředí. Smile
_________________
Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Helena



Založen: 27. 09. 2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Liberec ~ Praha

PříspěvekZaslal: 8. září 2009, 12:50:20    Předmět: Odpovědět s citátem

uiii napsal:
Jo aha, takže ona to bude jako jen klikačka?


Jak to myslíš? Chodí se plynule po čtvercích, na každém čtverci je volnost rozhledu (mouselook), kde zkoumáš a sbíráš věci, mluvíš s lidma... Jen v lese se po čtvercích nechodí, tam se létá po trajektoricích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
uiii



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 251

PříspěvekZaslal: 8. září 2009, 13:01:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Helena napsal:
uiii napsal:
Jo aha, takže ona to bude jako jen klikačka?


Jak to myslíš?


No tak jak řikáš, jako že se to není chodička jako třeba gothic.

BTW: ten gothic mi to dost připomíná a asi proto se mi to líbí.
[EDIT] tim jsem nemyslel, že by se mi to nelíbílo kdyby se mu to nepodobalo, ale je v tom podobná atmosféra to je podle mě plus.
_________________
Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Helena



Založen: 27. 09. 2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Liberec ~ Praha

PříspěvekZaslal: 8. září 2009, 13:04:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Teď otázka do davu.. Aby mohla česká verze vyjít zdarma souběžně s placenou anglickou, chtěli bychom omezit, aby česká verze šla spustit jen na operačních systémech v češtině (to se týká asi jen windows). Je to dobrý nápad nebo blbý nápad nebo jaký je to nápad?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
uiii



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 251

PříspěvekZaslal: 8. září 2009, 13:09:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Helena napsal:
... chtěli bychom omezit, aby česká verze šla spustit jen na operačních systémech v češtině (to se týká asi jen windows) ...


To je podlě mě docela blbý nápad, neboť určitě spousta lidí používá anglickou verzi windows akorát přeloženou do češtiny. Jako jestli je to myšlený, aby si to nemohli zahrát cizinci, tak podle mě je už dost velký omezení, že je to v češtině. Nebo mě aspoň nenapadá žádný rozumější důvod, proč to tak omezit. Ale tak jako mě je stejně fuk, pokud se to nezačnou omezení týkat i linuxu Smile
_________________
Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DespeRadoX



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: 8. září 2009, 13:12:29    Předmět: Odpovědět s citátem

na linuxe a macu ste to uz testovali?
_________________
http://www.touchgames.eu/
http://playito.com
TW: @Despo100
Space Merchants Online ...zruseny, pracujem na mobilnej verzii space merchantu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
uiii



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 251

PříspěvekZaslal: 8. září 2009, 13:13:25    Předmět: Odpovědět s citátem

nebo záleží jak je na tom možnost lokalizace hry, pak by to smysl mělo... ale zase když se to bude týkat jen windows (i když to by bylo vlastně jedině dobře, aspoň to přitáhne lidi na linux Very Happy)
_________________
Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Helena



Založen: 27. 09. 2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Liberec ~ Praha

PříspěvekZaslal: 8. září 2009, 13:31:26    Předmět: Odpovědět s citátem

DespeRadoX napsal:
na linuxe a macu ste to uz testovali?


jj, mac verze je zatím shnilá, uspokojivě zkompilovat se to zatím nepodařilo, navíc jsme měli půjčený jen jeden powerbook a tento jsme před pár dny museli vrátit, takže pokud mac verze vyjde, tak určitě opožděně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1534
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 8. září 2009, 13:42:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Není ani tady na fóru málo lidí, co má Mac, takže zkus o pomoc někoho požádat. Mimoto Mac OS X jde nainstalovat i na PC (na dřívějším notebooku jsem měl 10.5 - včetně 3D akcelerace, akorát zvuk jsem řešil přes USB zvukovku, protože na tu mou neměl driver). Teď OS X 10.5 nemám nainstalovanej nikde, mám akorát starej 10.4 na iBooku G4, na který se práší ve skříni.

Ten pohyb je teda po těch čtvercích? Jako hru jsem zatím nestilh vyzkoušet, takže: Jen tak ze zajímavosti - takové věci se dají předělat i na volný pohyb, jen ty kolize by zůstaly podle tech tiles, ze kterých se skládá svět. Je to tak třeba v mé hře Becher Rescue - volný pohyb, ale mapa je složená z tiles.

Helena napsal:
Ve starém Delphi7
linux a mac verze v Lazarusu.

Cool, takže ukázka, že i v Delphi (a Lazarusu) jde udělat 3D RPG Smile (ne že by teda tolik záviselo na programovacím jazyce, ale spousta začátečníků si to neuvědomuje).

Helena napsal:
Od začátku byly cílem nízké hw nároky a optimalizace celková, aby to jelo i na 10 let starém PC.

Pokud je záměr udělat to komerční, tak se tak velká doba zpátky nepoužívá, obvykle max. 4-5 let. Jako kdo není ochoten koupit si nový počítač nebo grafiku "za pár kaček", není ochoten dát peníze ani za hru. Třeba před měsícem jsem si koupil kvalitní výkonný desktop-replacement notebook s dvojjádrovým procesorem a několikrát výkonější grafikou než Intel a stál jen 10,5 tis. s DPH. A i ten Intel je docela výkonný na spoustu her, stará GMA X3100 zvládá CS: Source zcela plynule na 1280x800, FlatOut 2 na 1024x768, jen občas zacuká; obojí na střední detaily.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 8. září 2009, 14:24:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Třeba já mám konkrétně anglické windows. Proč nestačí spoléhat na to, že česky umí většinou jen češi? Smile
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Helena



Založen: 27. 09. 2007
Příspěvky: 19
Bydliště: Liberec ~ Praha

PříspěvekZaslal: 8. září 2009, 14:38:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Ladis napsal:
takové věci se dají předělat i na volný pohyb, jen ty kolize by zůstaly podle tech tiles


Jasně, ale to byl záměr, chodit po čtvercích, je to úplně jiný gameplay než volný pohyb, celé se to ovládá jen myší.
Za ostatní tipy díky..


Quiark napsal:
Proč nestačí spoléhat na to, že česky umí většinou jen češi?


jj, asi to tak bude...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
devillante



Založen: 14. 08. 2007
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: 8. září 2009, 15:07:55    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo, horší by bylo, kdyby anglická verze měla být free a česká placená.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nou



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1047

PříspěvekZaslal: 8. září 2009, 15:13:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Helena napsal:
Quiark napsal:
Proč nestačí spoléhat na to, že česky umí většinou jen češi?

jj, asi to tak bude...

a Slováci. hups teraz to zablokujete.

inak naozaj pekne uz sa tesim az si to zahram na linuxe. na linuxe myslim mate mensiu konkurenciu. drzim palce.
_________________
Najjednoduchšie chyby sa najtažšie hľadajú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 2 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna