.[ ČeskéHry.cz ].
Novinky v magazinech o freehrach
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Artman



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: 15. září 2007, 17:11:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Vozka napsal:
Já bych připsal klidně víc detailů z praxe, ale čh čte mimo jiné i můj šéfredaktor, takže nemohu Very Happy .

Ale jen klidně povídej, lidi okolo tu bude jistě zajímat, jak blahodárně působí psaní novinek na rozvoj vlastní osobnosti. Smile

Vozka napsal:
Tak ono hlavně všichni lidi z freeware serverů sledujou č-h a postujou úplně _všechno_, co se tu objeví Wink . Hold nejsi vyjímka Smile .

I na tomhle něco bude... Ale čas od času někdo (věršinou hlavní autor) explicitně napíše do zprávy, že si nepřeje zveřejnění... Pak to samozřejmě je nutno respektovat....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
swarm



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: 15. září 2007, 17:29:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Alenka napsal:
Jinak OT vazne zeru vase "zasvecene" komentare k tematu. Zvlast od swarma. Jasne, ze se za to plati. Cozpak ty bys recenzoval sve noptebooky zadarmo? Takze pomlc Wink
V té první větě se tváříš, jak kdyby neplatilo a hled ve třetí to popřeš, to je vtipný.

Jinak jo, já bych to recenzoval i kdyby mi za to neplatili (asi ne, tak často). Je to hodně můj koníček. Tady mi za to samozřejmě platěj, to nepopírám. Platěj mi dokonce dostatečně na to, abych už si jako student neměl ani nejmenší potřebu shánět jinou práci. Aspoň mě to o to víc baví Very Happy.

Vylítla si jak potrefená husa. Myslim, že to nebylo nutný, ale co už Razz.
_________________
Diagon Swarm - redaktor notebook.cz, moderátor diskuzního fora 3dfx.cz, zive.cz a notebook.cz
Blog o mobilní technice -> [WWW]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 15. září 2007, 18:00:37    Předmět: Odpovědět s citátem

swarm: Teď jsi totiž uhodil hřebíček na hlavičku. Alenku totiž narozdíl od tebe to recenzování her... wait for it... nebaví Wink, takže ta finanční složka je důležitá a je jasné, že se jí nelíbí, když se o tom pindá Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Alenka



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: 15. září 2007, 18:35:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Coz o to, taky bych psala zadarmo, ale podstatne min nez pisu tedka. A ze me to nebavi je pravda castecne, bavi ale ne v tom stylu a natlaku, v jakem to musim delat. I kdyz kuprikladu zurnaly me v posledni dobe pomerne psat bavi Wink.

A jako potrefena husa jsem nevylitla. Jen jsem chtela uvest veci na pravou miru co se prvniho komentare v topicu tyce (a myslim ze to Voda pochopil) a za to, ze, swarme, svoje nazory prezentujes tak provokativne, ze jsem se musela vyjadrit i k tvemu povysenemu prispevku, za to ja uz nemuzu. Asi to mas v krvi Wink (i kdyz prizvanavam, byla jsem dneska rano pomerne vytocena vlivem hned nekolika veci najednou, ale to uz je jina historie)

Jinak naprosto sohlasim s MD, myslim ze muzou byt vyvojari jedine radi, ze jim herni servery takovou rekneme "oboustranne vyhodnou spolupraci" prokazuji Smile Proto jsem byla pomerne sokovana tim, ze si nekdo na pripadnou publicitu stezuje. Jak psal Artman, staci pripsat do topicu a verim, ze se o vasi hre nikde nic neobjevi. Cimz bych tema nejradeji uzavrela i kdyz je to asi trochu UNREAL Surprised)

A OT Meme, nekoukej tolik na to HIMYM Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 767
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 16. září 2007, 08:12:47    Předmět: Odpovědět s citátem

O hrach se psat musi, o tom se tu urcite nikdo nehada. A ani o tom, ze to urcite kazdemu udela radost.

Co me ale u novinek na plnehry.cz (ale casto i jinde) rozesmeje, je kdyz vidim puvodni zdroj informaci a je na prvni pohled jasne, ze 90% te zpravicky vzniklo metodou copy&paste ze stranek autoru a v tom lepsim pripade jeste zmenou osoby z prvni na treti. Proste vsechny formulace uplne stejne, jenom z "my" se stalo "oni".

Druha vec je, hlavne v pripade prebirani textu, ze mi u takovych zprav chybi zdroj informaci (at si k tomu muzu udelat vlastni nazor). Hlavne pokud je zprava predevsim prepis "tiskove zpravy" z webu autoru hry, tak by bylo slusne ji uvest jako hlavni zdroj. Pokud vim, tak zdroj zpravicky kdysi na plnych hrach byl, ale z nejakeho duvodu zmizel. Skoda, opet to ubira na profesionalite.

No a posledni rypanec do zpravicek - nedelal jste nekdo statistiky, jak velky je prunik her, o kterych se mluvi ve zpravickach, s hrami, ktere jsou pak recenzovane? Docela by me to cislo zajimalo, protoze mam pocit, ze hry, o kterych se informuje predem, a hry, ktere jsou pak recenzovane patri do dvou hodne odlisnych svetu Smile Coz samozrejme je problem autoru tech her a ne novinaru, ale zas - vypada to divne Wink
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Artman



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: 16. září 2007, 09:43:13    Předmět: Odpovědět s citátem

OndraSej napsal:
O hrach se psat musi, o tom se tu urcite nikdo nehada. A ani o tom, ze to urcite kazdemu udela radost.

Také s tím souhlasím Smile

OndraSej napsal:
Co me ale u novinek na plnehry.cz (ale casto i jinde) rozesmeje, je kdyz vidim puvodni zdroj informaci a je na prvni pohled jasne, ze 90% te zpravicky vzniklo metodou copy&paste ze stranek autoru a v tom lepsim pripade jeste zmenou osoby z prvni na treti. Proste vsechny formulace uplne stejne, jenom z "my" se stalo "oni".

Jo tohle mě také občas trápí, když vidím, že někteří jsou trochu pohodlní a bezmyšlenkovitě něco kopírují... Naštěstí je v moji kompetenci (FG), abych mohl tohle nějak řešit.. Bohužel ne vše a všechny stačím sledovat :/... Na druhou stranu dost novinek vzniká tak, že autor textu si povídá s autorem určitého projektu a pak to nějak rozumně zpracuje. Což je myslím fér.

OndraSej napsal:
Druha vec je, hlavne v pripade prebirani textu, ze mi u takovych zprav chybi zdroj informaci (at si k tomu muzu udelat vlastni nazor). Hlavne pokud je zprava predevsim prepis "tiskove zpravy" z webu autoru hry, tak by bylo slusne ji uvest jako hlavni zdroj. Pokud vim, tak zdroj zpravicky kdysi na plnych hrach byl, ale z nejakeho duvodu zmizel. Skoda, opet to ubira na profesionalite.

Viz. předchozí bod. Ano, děje se to... Pokud já vypozoruji při pročítaní redaktorských novinek, že ten text odněkud znám či vím, odkud čerpal, tak samozřejmě doplním odkazy, apod... Opět ale ne vše jde znát...

OndraSej napsal:
No a posledni rypanec do zpravicek - nedelal jste nekdo statistiky, jak velky je prunik her, o kterych se mluvi ve zpravickach, s hrami, ktere jsou pak recenzovane? Docela by me to cislo zajimalo, protoze mam pocit, ze hry, o kterych se informuje predem, a hry, ktere jsou pak recenzovane patri do dvou hodne odlisnych svetu Smile Coz samozrejme je problem autoru tech her a ne novinaru, ale zas - vypada to divne Wink

Přesnou statistiku bohužel nemáme, ale co tak vím, tak dost her, které byly v novinkách, se alespoň u nás dočkaly recenze. Samozřejmě v případě, že nebyly zrušené, apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fiola



Založen: 06. 08. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 16. září 2007, 14:14:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Doufám, že to není tajemstvím, ale nehledě na to, že ani na Hrej ani na Freegame se třeba za novinky vůbec neplatí ... děláme to rádi pro vás ... Smile Novinky jsou pro redaktory něco, co je odreaguje od recenzí. Tedy tak to mám alespoň já ... Smile
_________________
Creating a game from my whole life.
[Twitter] LinkedIn] [Facebook]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna