.[ ČeskéHry.cz ].
Na všechno se vy**** a jít si programovat hry jako za mlada
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1526
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 30. červen 2014, 13:48:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Jistě. A taky těm, kteří ho živí a vkládají do něj naděje :-).
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
McMagic



Založen: 06. 08. 2012
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: 30. červen 2014, 13:51:18    Předmět: Odpovědět s citátem

]semo[ napsal:
A taky těm, kteří ho živí a vkládají do něj naděje Smile.


No ta naděje a solidarita začne pomalu opadat jak dítko dosáhne 25+ Smile
_________________


http://www.mcmagic-productions.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1534
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 30. červen 2014, 14:02:55    Předmět: Odpovědět s citátem

McMagic napsal:
Ale ano - já od rodičů vypadl jen co mě bylo 18+ (a měl jsem dokončenou školu) - další školy už jsem si řešil při práci a sólo životu:)

Dokonce jsem i při životu bez rodičů zvládl jít na vojnu:D

V pořádku, tohle je už ale odlišnost v povahách, ne že by jeden člověk byl "lepší" a druhý "horší" Wink. Vojnu neřeším, mám "modrou", aniž bych chtěl (stejně bych ji kvůli VŠ minul; a nebylo to na hlavu Smile).

rezna napsal:
a jen si rypnu, radsi bydlet sam nekde na "holobyte" a vedet ze jsem neco dokazal nez s rodicema koukat doma v obyvaku na filmy jeste ve 33)

Tak tohle mě skutečně zajímá, co člověk dokáže bydlením sám? Jakože si dokáže třeba sám vyprat a vyžehlit? To jako se člověk tyhle věci nenaučí, jakmile to potřebuje? Zkušenost lidí z okolí mluví sama za sebe.

Pro mě osobně něco dokázat = najít si práci, udržet si ji a zdokonalovat se v ní profesně i platově. Teď jsem už takzvaně za vodou, tj. i když bych ve stávající skončil, stejně snadno jako několikrát minule najdu novou stejně dobrou a mám dostatečně našetříno. Nabrknout si holku, udělat jí dítě, případně se oženit - to zvládne každej trouba (i ti, co nejsou schopný se pak o novou rodinu postarat). Samozřejmě pokud bych byl povahově dement, tak nemám šanci na holku tak chytrou jako řekněme ta tvoje, ale furt může být třeba hezká (tady berte v úvahu, že co se líbí jednomu, nemusí druhému! extra pro Řezňu a jeho případné budoucí výpady - furt si pamatuju náš tehdejší rozhovor na IRC, kvůli kterému jsi mě dal na mnoho let /dodnes/ do ignore).

PS: Ty filmy, já na ně chodím do kina s bráchama, kamarádama a kamarádkama. Některý si ale rád pustím pozdějc znovu, tak proč ne s rodičema, pokud by se jim daný film taky líbil.

]semo[ napsal:
Já bydlel dlouho v Brně na bytě s kámošema...

Co když ale člověk nemá kámoše, s kterýma by chtěl bydlet (nebo prostě nejsou už volný).

]semo[ napsal:
Myslím, že každá normální holka se zalekne, když vidí borce, kterej ve třiceti bydlí u mámy.

Zas na druhou stranu si může vybrat lokalitu společného soužití, a ne že je to locknutý na druhej konec města (fakt sranda pro ni dojíždění). Myslíš že bych se chtěl stěhovat podruhý?
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1526
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 30. červen 2014, 14:13:14    Předmět: Odpovědět s citátem

No, co na to říct?

Dzejkobe, drž se a určitě něco svýho zkus. Ale odcházet z práce bych viděl až jako poslední možnost. A k rodičům spíš ne, i když teda Ladis to má promáklý :-). Asi bych nejprv zkusil najít práci, která ti dá více volnýho času. Nebude to ideál, ale pro začátek by to mohlo stačit. Něco zkus a uvidíš, jestli v to budeš mít tak velkou důvěru, že z práce odejdeš nadobro. Toť můj názor, názor živnostníka, kterej si občas dělá na svých věcech.
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
McMagic



Založen: 06. 08. 2012
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: 30. červen 2014, 14:27:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Ladis napsal:

V pořádku, tohle je už ale odlišnost v povahách, ne že by jeden člověk byl "lepší" a druhý "horší" Wink. Vojnu neřeším, mám "modrou", aniž bych chtěl (stejně bych ji kvůli VŠ minul; a nebylo to na hlavu Smile)..


Já to 100% nemyslel jako kdo je lepší nebo horší - to NE!
je to jak píšeš o povahách + jsem odpověděl na otázku.
_________________


http://www.mcmagic-productions.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
perry



Založen: 28. 07. 2009
Příspěvky: 879

PříspěvekZaslal: 30. červen 2014, 17:33:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Ladis > Nevěřil bych, že najdu někoho, kdo uvažuje podobně jako já. Většinou jsem za exota Wink Na filmy chodím do kina převážně s bráchou, protože nikdo jiný nechce (že prý je to drahý)

Navíc rodiče jsou rádi, že jsem doma.. mají full time IT support Laughing Nevím, co by dělali jinak, když neumí pustit ani stream filmů přes PS3 Cool
_________________
Perry.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1534
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 30. červen 2014, 18:14:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Hehe Smile. Co já vím, tak u mužů není problém žít dlouho v původní rodině, protože maj vrozené hierarchické chování, takže nevznikají konflikty (každý zná své místo, kdo co může a kam může). U většiny žen je to jiné, takže utíkaj z domu, co nejdřív to jde, aniž by byly pak schopny racionálně obhájit své rozhodnutí (předpokládám, že velkou část mužů k společnému bydlení přesvědčí právě takové ženy, když nejsou schopny si samostatné bydlení zajistit z vlastních zdrojů).

O co je pak moje bydlení s rodiči, když je to velký barák, kde mám svůj vlastní pokoj, kam nejdřív většinou zaklepou, jiný oproti lidem jako kolega z předchozí práce, který bydlí s přítelkyní v přistavěné části k baráku rodičů, nebo Augi tady z fóra, který si na úvěr koupil byt o ulici vedle od rodičů (i když bylo vhodnější kdekoli jinde, když musí do práce tak daleko dojíždět - teď už ale bydlí jinde). Ačkoli z pohledu některých tamti už bydlí ve vlastním a můžou si něco "dokazovat".
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 767
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 30. červen 2014, 22:39:31    Předmět: Odpovědět s citátem

pcmaster napsal:
... a hlavne uz overene, ze vies zachadzat s vlastnym casom a technologiami. A to sa da overit v pohode popri normalnej praci!


To je naprosty zaklad... dokonce bych si troufl tvrdit, ze pokud nekdo nezvladne vyrobit funkcni prototyp projektu pri praci nebo pri skole, tak je na miste obava, ze ukonceni prace/skoly by na tom nic nezmenilo.
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 30. červen 2014, 22:59:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Ladis napsal:
nebo Augi tady z fóra, který si na úvěr koupil byt o ulici vedle od rodičů (i když bylo vhodnější kdekoli jinde, když musí do práce tak daleko dojíždět - teď už ale bydlí jinde).
Ladisi, to byla především investice - superlevně koupit, levně zrekonstruovat, draze prodat -> minimálně rok práce jsem si finančně ušetřil (a času jsem moc neinvestoval) Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
dzejkob



Založen: 17. 08. 2013
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: 30. červen 2014, 23:50:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Já teda děkuju za reakce - že se to ale stočilo do polemiky nad koupí bytu, bydlení u rodičů a pořizováním přítelkyň je zajímavý, ovšem nebylo to úplně podstatou. Asi to s tím dost souvisí - možná až pokud si tohle všechno člověk nějak vyřeší, tak si může začít zase hrát.

S tím prototypem to je asi fakt - zda by měl být funkční to nevím - všechny koncepty mám ale nedopsaný. Po kouskách to nepůjde. Realizace určitě ne. Ty koncepty snad někdy ...

Asi ten můj článek jsou nějaký příznaky přepracování nebo nesplněnejch snů.

+ je tam ještě jeden (z mála pozitivních) aspekt, že zkušenosti jsou s historií nesouměřitelný a když teď člověk otevře kód, co psal v 18ti, tak se chytá za hlavu - jak by to vypadalo, kdyby to napsal teď - na druhou stranu teď je unity - a kdyby tehdy měl unity - to by beztak natruc psal svůj game-engin.

No nic
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Spytihněv



Založen: 05. 04. 2011
Příspěvky: 545
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 1. červenec 2014, 11:11:31    Předmět: Odpovědět s citátem

dzejkob napsal:
Zajímalo by mne ovšem, jak jsou na tom zde jiní


Dělat hru doma a nemít příjem není med. Například teď v sobotu jsem vytáhl Paris Hilton na Bezděz, ale když jsem u pokladny začal přehrabovat měšec dvacetikorun a nebyl schopen pochopit tu cenu a ještě se mi klepaly pracky, Paris to nevydržela a vytáhla papírovou pětistovku, tak jsem tu pětistovku hned popadl a začal s ní utíkat.

ps: stovečka na účet potěší 1273188015 / 3030
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radis



Založen: 29. 03. 2014
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: 1. červenec 2014, 11:40:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jsem na volne noze a funguju stylem, ze v prvni pulce roku vetsinou delam zakazky, ktere mi vydelaji na cely rok. A sest mesicu si pak delam na svych vlastnich vecech. Z vlastnich projektu uz zacinam mit solidni pasivni prijem, takze se mi snad casem podari od zakazek uplne oprostit.

Jak tady nekteri doporucuji chodit do prace a po pracovni dobe si jeste programovat, to mi prijde jako cesta do pekel. Programovat 8 hodin v praci a pak jeste sednout na par hodin k PC doma nebude asi uplne nejzdravejsi zivotni styl Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1526
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 1. červenec 2014, 13:49:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Radis: tohle zní dobře.
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1526
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 1. červenec 2014, 14:01:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Spytihněv: :-D tak tohle zní taky dobře
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1534
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 1. červenec 2014, 14:13:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Radis napsal:
Jak tady nekteri doporucuji chodit do prace a po pracovni dobe si jeste programovat, to mi prijde jako cesta do pekel. Programovat 8 hodin v praci a pak jeste sednout na par hodin k PC doma nebude asi uplne nejzdravejsi zivotni styl Smile

Mluvíme tu hlavně o začnutí/prototypu. Pak člověk uvidí, jestli má smysl do toho jít naplno. Ne že dám hned výpoveď, sednu doma ke kompu, napíšu "begin" a začnu přemýšlet, co bych vlastně chtěl udělat Wink.

Pokud se i pak rozhodne to dělat během zaměstnání, tak to záleží na tom, jakou práci má. Třeba ti z nás, co jsou zaměstnanci, nedosáhnem na takové hodinové sazby jako živnostníci, ale zas nemakáme každou pracovní hodinu na 100 %, a díky tomu nejsme pak doma strhaný. U spousty lidí to dopadá tak, že při zaměstnání maj víc volného času, než když studovali ("padla" vs. domácí úlohy a příprava do školy). Plus 5 týdnů dovolený.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna