.[ ČeskéHry.cz ].
OT z vlakna o RockStar
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1554

PříspěvekZaslal: 21. březen 2008, 09:00:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Hodnota průměrný_plat je úplně na nic. Dá se někde zjistit střední_hodnota_platů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
VladR



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1322
Bydliště: Greater New York City Area

PříspěvekZaslal: 21. březen 2008, 10:47:32    Předmět: Odpovědět s citátem

prost napsal:
Tady je clanek z hodpodarskych novin z listopadu 2007, cisla se snad tolik nezmenila.
Tak toto je fakt drsne Smile 2/3 ludi ? No pekne. V tych sektoroch, co spominali sa s tym neda vela robit, to je proste smola ak je clovek v tom sektore a nevie sa uz preradit do ineho.
Ale v IT su tie moznosti podstatne lepsie, ale to preto treba aj nieco spravit, mat na to gule, samo od seba sa to neupravi - viem o ludoch, pre ktorych je proste pohodlnejsie nic neriesit a byt na nizsom plate, pretoze manzelka pracuje - a v taky cas, hoc su len na priemere - je ~40k hrube na celu domacnost v podstate dost, takze necitia nejaky prudky tlak na upravu.

Maly priklad - hned po skole som nastupil do jednej obrovskej oceliarenskej firmy, kde mi dali nastup podla tabuliek) 4500 SKK v hrubom. V podstate to stacilo na 1 nakup v Tescu Smile Ale OK - bolo mi jasne, treba vydrzat, perspektivy su tam obrovske. Ale po skusobnej dobe to povodne chceli upravit na cca 7k s tym, ze to bude na rok. Ked mi to sefka povedala, tak som sa proste len surovo zarehotal, ze to nemozu mysliet vazne, ze nech si na to hladaju niekoho ineho. Povedal som, ze min.13k alebo idem inde (a to v tom case bol regionalny priemer 9k).
Na druhy den doniesla podpisany platovy dekret na 13k Wink Ocividne nechceli stratit cloveka s VS, ktory vedel po anglicky najlepsie z celeho odboru (vyse 500 ludi) - chodil som tlmocit Amikom - takze asi aj toto zohralo v moj prospech. Ale keby som nevyjednaval, dostal by som len polovicu.

To bolo pred 9 rokmi, takze tie cisla su dnes smiesne (dnes som uz samozrejme niekde uplne inde) - ale tu ide o ten princip - proste keby som sa nepokusil, nedostal by som dvojnasobok toho co mi chceli dat a radikalne by som tym ovplyvnil svoje financne ohodnotenie pocas celej kariery - a to uz na jej uplnom zaciatku.
Druha vec je, ze som posobil dost vierohodne (podla toho co hovorili ostatne kolegyne neskor), a bolo im jasne, ze to myslim vazne (co som aj v podstate myslel).

Aj vdaka tomu som teraz, 8 rokov po skole, konecne na pozicii ktoru som chcel mat, a s platom, s ktorym som spokojny, pretoze to uz atakuje sumu, ktoru som chcel zarobit podnikanim. A takto je to bez toho enormneho rizika spojeneho s gamedevom. Takze zostava si tu pracu uz len udrzat.
A hlavne, konecne mozem, ciste z pleziru, zacat hadzat tie spravene gamesy do sharewaru, ktore som dosial len susil na HDD.


Ono, treba si uvedomit, ze neriskujete len vy, ale aj zamestnavatel, ze pride o cloveka, ktory uz za skusobnu dobu spoznal vnutrofiremne procesy a zacal uz mozno byt aj produktivnym. Ale pokial budu vsetci ako telce a len kyvnu hlavou na vsetko, nikdy viac mat nebudu.
To by bolo nakoniec aj v poriadku, kym ochudobnuju len samych seba, ale ak uz maju deti, tak to je podla mna voci nim nefer.

Chce to proste gule - aj preto su chlapi v platovych vyjednavaniach uspesnejsi ako zeny Smile


OT otazka : Ako dlho je u vas v CZ trend, ze cloveku davaju uz aj v skusobnej dobe rovnaku mzdu ako po jej ukonceni ? U nas to zacalo len nedavno - konecne ten kapitalizmus dorazil aj ku nam na daleky vychod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nou



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1047

PříspěvekZaslal: 21. březen 2008, 11:26:40    Předmět: Odpovědět s citátem

ale to je predsa uplne logicke. zamestnavatel chce zarobit co najviac takze pokial ste ticho tak vam zvysuju plat len minimalne. ale ak pridete za zamestnavatelom a poviete ze chcete odist pretoze sa vam to tu zda malo myslim ze vetsina zamestnavatelov vam navrhne aj zvysit plat.
_________________
Najjednoduchšie chyby sa najtažšie hľadajú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
swarm



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: 21. březen 2008, 12:29:52    Předmět: Odpovědět s citátem

A co teda teď děláš? Tesco, ocelárna? Já jsem to z toho příspěvku nějak nepochopil (pokud to teda neni taky tajné).

Jinak ale souhlasim, že člověk si musí umět trochu dupnout. Sám patřim mezi ty dost průbojné lidi, takže to znám velmi dobře. Samozřejmě aby si mohl člověk mohl dupnout, tak něco taky musí umět - něco, co vytváří hodnotu jeho "osobnosti". Je však spousta lidí, co takovou hodnotu maj, ale ty "koule" jim prostě chybej. Zejména v IT je takových lidí mraky. Ti se pak budou vždycky jen trápit.

Pokud si má ale člověk dupnout, tak by to měl udělat ještě v době, kdy na něm neni závislá celá rodina. Pak už to moc nejde.

Já si třeba teďka tim svym psaním vydělávám už takové peníze, co nemá ani prodavačka někde v obchodě fulltime a ani studenti, co v práci tráví třeba několik dní v týdnu otrockým programováním. A přitom mi ta práce nebere skoro žádný čas a energii Smile. Ono když je člověk hodně aktivní a má třeba v přepočtu 600,- Kč/hod čistýho (jinak ale nejde o práci placenou od hodiny), tak už mu to vytváří určitou hodnotu jeho času.
_________________
Diagon Swarm - redaktor notebook.cz, moderátor diskuzního fora 3dfx.cz, zive.cz a notebook.cz
Blog o mobilní technice -> [WWW]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
agile



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 257

PříspěvekZaslal: 22. březen 2008, 15:14:20    Předmět: Odpovědět s citátem

swarm napsal:
A co teda teď děláš? Tesco, ocelárna? Já jsem to z toho příspěvku nějak nepochopil (pokud to teda neni taky tajné).

Jinak ale souhlasim, že člověk si musí umět trochu dupnout. Sám patřim mezi ty dost průbojné lidi, takže to znám velmi dobře. Samozřejmě aby si mohl člověk mohl dupnout, tak něco taky musí umět - něco, co vytváří hodnotu jeho "osobnosti". Je však spousta lidí, co takovou hodnotu maj, ale ty "koule" jim prostě chybej. Zejména v IT je takových lidí mraky. Ti se pak budou vždycky jen trápit.

Pokud si má ale člověk dupnout, tak by to měl udělat ještě v době, kdy na něm neni závislá celá rodina. Pak už to moc nejde.

Já si třeba teďka tim svym psaním vydělávám už takové peníze, co nemá ani prodavačka někde v obchodě fulltime a ani studenti, co v práci tráví třeba několik dní v týdnu otrockým programováním. A přitom mi ta práce nebere skoro žádný čas a energii Smile. Ono když je člověk hodně aktivní a má třeba v přepočtu 600,- Kč/hod čistýho (jinak ale nejde o práci placenou od hodiny), tak už mu to vytváří určitou hodnotu jeho času.


swarme, musis byt hypervykonny, kdyz si psanim vydelas za hodinu 600 Kc cistyho, nebo si tam, kde pises, museji myslet, ze jsi buh a proto te tak dobre plati Wink jinými slovy: moc ti nevěřím Smile ukaž mi prosím nějaký článek, za který jsi měl 600 Kč a psal jsi ho hodinu?Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
swarm



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: 22. březen 2008, 16:59:31    Předmět: Odpovědět s citátem

agile: Myslel jsem, že jsi byl taky někde redaktorem a že máš trochu větší přehled. Průměrný technologický článek je otázkou na 500-1000,- (teď nemluvim jen o tom, kde pracuju já, ale v podstatě obecně) a je to přesně ten typ, co se dá napsat v klidu za hodinku. Vezmeš nějaký nový notes v redakci, uděláš pár testů nějaké konkrétní součástky a kydneš něco do Wordu.

Pokud za recenzi na freeware hříčku dostaneš 100,- Kč, tak to už je holt problém někde jinde. Tady seš placen i za své know-how, protože to prostě taky nemůže dělat úplně kdokoli a když budeš trochu pátrat, tak zjistíš, že i za ty peníze je problém někoho najít. Většina zájemců totiž buď neumí psát, nebo tomu nerozumí.
_________________
Diagon Swarm - redaktor notebook.cz, moderátor diskuzního fora 3dfx.cz, zive.cz a notebook.cz
Blog o mobilní technice -> [WWW]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Flash



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1379
Bydliště: Nigga Land

PříspěvekZaslal: 22. březen 2008, 21:38:28    Předmět: Odpovědět s citátem

swarm napsal:
Pokud za recenzi na freeware hříčku dostaneš 100,- Kč, tak to už je holt problém někde jinde.

Agile byl redaktorem - BonusWeb, Tiscali Games, Doupe (tisteny). A aktualne "pise" Shocked do Oficial X360 magazinu. (plno mensich magazinu sem vynechal asi).

"Myslel jsem, že máš trochu větší přehled." Very Happy

Rozhodne se da rict, ze pisalci nejsou zadni prachaci. A opravdu vazne pochybuji o existenci jedineho ceskeho redaktora, ktery ma 600 na hodinu cistyho. To jsi Swarme opravdu prestrelil (cca 96 000 Kc mesicne. hehe Smile ). Jasne, pises ze to neni prace placena od hodiny, ale na hodinovou mzdu to prepocitavas, takze z toho plyne pak takova pekna mesicni sumicka u fulltime redaktora. Ono je podstatny rozdil, ze kdyz se jednou za par dni objevi zakazka, ktera zabere hodku a je za ni 600, nez kdyz se takova zakazka objevuje 8krat za den, pet dni v tydnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1534
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 22. březen 2008, 22:43:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale zas na druhou stranu ma vedle toho spoustu volneho casu, ktery (kdyby nestudoval a nemel dalsi zajmy) moh venovat do jine prace a tyhle penize by byly pekny bonus navic. Jiny to maj za 40h tydne a tezko si k tomu vezmou dalsi praci (cas a nalada).
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
swarm



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: 23. březen 2008, 00:15:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Flash: Nepřestřelil - to už mi zas do úst (tradičně) vkládáš něco, co jsem neřekl. Ono mě to nemusíš vysvětlovat. Já jsem tu sumu střelil čistě informativně, protože nad tím přemýšlim z úplně jiného pohledu. Já jsem student vysokoškolák a v laborce dělám v rámci školy spoustu projektů, které mě silně vytěžují (práce s hardware na té úplně nejnižší úrovni návrhů). Škola mi tedy zabírá ohromné množství času, ale finančně nepřináši skoro nic. Ten zbylý volný čas, když si odmyslím některé mé další aktivity a život se svou partnerkou, musim umět nějak efektivně využít. Proto je volba práce taková, jaká je. Já bych samozřejmě nemohl dělat nic fulltime. Však bych měl (čistě teoreticky) za pár měsíců skládat bakalářskou zkoušku.

Při tom, kolik toho nyní dělám, už se pohybuju s platem na takové úrovni, že by se z toho dalo i nějak vyžít (jsou lidi, co musej vyžít i s méně a neni jich málo). Času mi to přitom zabere naprosté minimum. Práce je stále dost a můžu si jí nakládat podle svého volného času, takže je možnost vydělávat i víc. (Mimo to v jiných magazínech jsou ty honoráře ještě lepší; tam kde dělám já, je to spíš takový průměr)

Vzhledem k tomu, že toho mého času neni tak moc, tak ten čas má nějakou hodnotu. Ta hodnota je pak udána tím, kolik jsem schopen si vydělat současnou prací. Proto jsem uvedl tu částku. Nejsem tak naivní, jak si myslíš, abych se domníval, že mi někdo dá tolik za fulltime Wink.

Mimochodem nepochybuju o tom, že agile toho má za sebou v psaní podstatně víc než já. I tak bych ale psaní o HW a SW tak úplně nesrovnával. Ono to psaní ani u jednoho není tím jediným a ten zbytek je pak úplně o něčem jiném.

No tohle už je od her zbytečně daleko a obhajovat svůj plat tu určitě nemám v plánu. Někdo si tu z toho třeba něco veme.
_________________
Diagon Swarm - redaktor notebook.cz, moderátor diskuzního fora 3dfx.cz, zive.cz a notebook.cz
Blog o mobilní technice -> [WWW]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
agile



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 257

PříspěvekZaslal: 31. březen 2008, 17:24:46    Předmět: Odpovědět s citátem

swarm napsal:
Průměrný technologický článek je otázkou na 500-1000,- (teď nemluvim jen o tom, kde pracuju já, ale v podstatě obecně) a je to přesně ten typ, co se dá napsat v klidu za hodinku. Vezmeš nějaký nový notes v redakci, uděláš pár testů nějaké konkrétní součástky a kydneš něco do Wordu.


Ano, s tou cenou souhlasím, ale rozhodně to tvoje "udělat pár testů" do té hodinky nenacpeš (a pokud jo, tak jsi king, nebo je čtenář chudák). Takže ve výsledku se tomu věnuješ včetně testů třeba 5 hodin a z toho tu hoďku třeba píšeš. Takže taky můžu říct, že mám za recenzi 2 litry a že ji píšu dvě hodiny. Ale nebyla by to tak úplně pravda, jelikož to musím z něčeho napsat a to něco může být klidně i 20hodinové hraní hry;)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna