.[ ČeskéHry.cz ].
Dá se vymyslet ve hrách něco originálního?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Dá se vymyslet ve hrách něco originálního?
Ano
95%
 95%  [ 47 ]
Ne
4%
 4%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 49

Autor Zpráva
Hardwire



Založen: 04. 09. 2007
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: 13. červen 2008, 08:09:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Každá hra má v sobě něco originální, něco co jiná hra nemá. Je to minimálně "originální" název Smile
Otázka je, jak moc originální která hra je, ale každá má něco svýho.
Co se týče komerčních her, tak tam se samozřejmě sází na osvědčený mechanismy a koncepty, protože hlavním cílem je hru dobře prodat.

Nicméně i v dnešní době vznikaj hodně originální hry, který se dost liší i konceptem a hratelností. Jen je potřeba hledat spíš na poli indie her, určitě znáte www.gametunnel.com. Je to podobný jako u filmů si myslim, tam taky vzniká spoustu indie filmů, jen o nich není moc slyšet.

Mě v poslední době dostala Aquaria (http://www.bit-blot.com/aquaria/).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
franz



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1325

PříspěvekZaslal: 13. červen 2008, 08:38:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Není problém udělat originální hru ve smyslu nových či neobvyklých dílčích nápadů. Za originální hru považuji z poslední doby třeba Královnu jezer - neokoukané drobnosti, originální příběh i zpracování žánru se mi prostě líbilo, aniž bych v tom viděl repliku jiné hry..

Ovšem udělat originální hru ve smyslu, že ji nepůjde zařadit do žádné škatule (úplně nový žánr).. to imho asi ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
if.then



Založen: 13. 04. 2008
Příspěvky: 579

PříspěvekZaslal: 13. červen 2008, 09:16:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Houp napsal:
ale jako jednu z posledních opravdu originálních her považuji již stařičký The Sims


To je pravda, nicmene uz pred The Sims byly hry o staveni... The Sims byly prelomove v tom ze tam byli i lidi co domy obydlovali a hlavne unikatni system socializace...
Augi napsal:
Tohle je zajímavej postřeh. Každýmu pak přijde nejoriginálnější ta hra, ve které se objevil nějaký zajímavý prvek a byla to jeho první hra s tímhle prvkem. Pro někoho tak může být přelomová střílečka Wolfenstein, pro jiného Duke Nukem 3D a pro někoho Quake III Z toho pak taky pramení ta nostalgie nás důchodců


Sice nejsem duchodce, ale souhlasim Very Happy

zapytchu napsal:
Nejdulezitejsi v hernim prumyslu je jiny pojem - zábava.


Jak bys zabavu specifikoval? Hm, to me napada ze skutecna otazka tohoto topicu je jak specifikujete originalni hru?
_________________
For guns and glory, go to www.ceske-hry.cz.
For work and worry, execute VC++.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 13. červen 2008, 10:02:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Já si teď vzpomněl na hru Hammerfall. Ta je zcela určitě originální. http://www.fun-motion.com/physics-games/hammerfall/
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Crusty



Založen: 28. 08. 2007
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 13. červen 2008, 11:57:55    Předmět: Odpovědět s citátem

kdyz uz tu bylo zmineno dilko Willa Wrighta tak myslim, ze jeho dalsi dilko v podobe Spore by mohlo byt take zajimave i originalni ...

www.spore.com
_________________
http://www.2ox.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
franz



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1325

PříspěvekZaslal: 13. červen 2008, 12:18:04    Předmět: Odpovědět s citátem

To je originální až moc, že mi to přijde jako slátanina, ikdyž kdo ví Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kula Shaker



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 152

PříspěvekZaslal: 13. červen 2008, 12:45:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Hmm sem prvni co kliknul na ne....Originalita?dnes v soucastnosti?mozna kdyby se nekdo zeptal pred 8 lety tak asi ano ale dnes?simulatory na vsechno mozne i nemozne, tisice ruznych zpusobu zpracovani?
I kdyz ja jsem to pochopil vice z pohledu je dnes mozne vymyslet neco originalniho nez je tu nejaka originalni hra?
Pochopitelne by stalo za to se zeptat mame nejakou originalni hru?
_________________
http://3dcizek.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hunter



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 544

PříspěvekZaslal: 13. červen 2008, 13:01:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Spore je už taky natahovaný jak malý trencle. Jsou to minimálně 3 roky, co jsem o tom četl poprvé, možná až pět.
Nicméně odvždycky mám pocit, že originalita Spore je postavená na jeho komplikovanosti, takže když někdo udělá nejsložitější hru na světě, tak bude taky svým zůsobem originální.
Třeba simulace skoro-realtime FPS na děrných štítcích ... to by bylo velice mazaný.

Mohli bysme udělat brainstorming originálních nápadů, ať si z toho pak pro libovolnej projekt využije kdo chce co chce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 13. červen 2008, 13:30:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Kula Shaker napsal:
...


pochopil si to správně, ale tím, že sem někdo napíše originální hru z poslední doby (Gish byl snad letos vydán), tak to asi znamená, že možnosti ještě nejsou vyčerpány..

Spore mi zas tak originální nepřijde.. vývoj něčeho, silnější požírající slabší... to už tu bylo, akorát možná ne takhle propracované a graficky udělané
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 13. červen 2008, 13:51:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Hunter napsal:
Spore je už taky natahovaný jak malý trencle. Jsou to minimálně 3 roky, co jsem o tom četl poprvé, možná až pět.

Taky bych řekl že víc než 3, já už měl za to, že ta hra i vyšla a neměla úspěch, že už jsem o ní neslyšel Wink

Kula Shaker: To je hloupost, pořád se objevuje něco nového, a to i v souvislosti s technologií. Třeba ta spousta her a hříček s fyzikou (http://magic.pen.fizzlebot.com/), novými ovladači (dancepady, wii remote - klony se chystají i na PC), zpracování grafiky (raytracing, dof simulation). Stejně tak vznikají ve světě nové fenomény (sociální sítě), mění se kulturní a politická situace (zapojování východních kultur, nárůst životní úrovně), přibývá konzumentů i producentů, ten systém roste
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
zapytchu



Založen: 08. 08. 2007
Příspěvky: 351
Bydliště: čechy i chacharov

PříspěvekZaslal: 13. červen 2008, 13:57:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak muze byt SIMULATOR jakkoliv ORIGINALNI ?

Vy si nevidite do pusy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 13. červen 2008, 14:19:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Jedině se zrcátkem si tam vidíme Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Marek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1782
Bydliště: Velká Morava

PříspěvekZaslal: 13. červen 2008, 14:39:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Docela originální hra poslední doby je třeba BioShock.
_________________
AMD Open Source Graphics Driver Developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kula Shaker



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 152

PříspěvekZaslal: 13. červen 2008, 14:45:50    Předmět: Odpovědět s citátem

proc by simulator nemohl byt originalni?To ze to napodobuje skutecnost s tim preci nema co delat.Beru to z pohledu Simulator ponorek dneska neni uz nic originalni, uz to tady bylo ale kdyz vysel prvni simulator ponorek tak to bylo husty a originalni protoze zadny takovy tady nebyl.Zkratka mi to nabidlo novou, originalni hratelnost.
Ale pokud se za originalnost da povazovat magicky souboj rosolu z galaxie xy tak prosim.To me prijde originalnejsi simulator neceho co jeste nebylo simulovano.Ve hre.
_________________
http://3dcizek.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hardwire



Založen: 04. 09. 2007
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: 13. červen 2008, 15:08:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Houp napsal:
Kula Shaker napsal:
...
pochopil si to správně, ale tím, že sem někdo napíše originální hru z poslední doby (Gish byl snad letos vydán), tak to asi znamená, že možnosti ještě nejsou vyčerpány..


Gish je z roku 2004.
Ale jak sem říkal, tak třeba Aquaria...nebo Crayon Physics či World of Goo - tomu snad nikdo originalizu upřít nemůže Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna