.[ ČeskéHry.cz ].
V kolika letech jste začali programovat?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 767
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 9. duben 2010, 22:17:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Mem napsal:
A čím se to liší od kódu, který napíšeš v nějakém jiném jazyce? Wink

Treba tim, ze html neni turing-complete Wink
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tommy



Založen: 04. 06. 2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 9. duben 2010, 22:19:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Mem napsal:
A čím se to liší od kódu, který napíšeš v nějakém jiném jazyce? Wink


Vtipalek Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 782
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 9. duben 2010, 22:21:28    Předmět: Odpovědět s citátem

O kódu v HTML se běžně říká, že je nakódovaný.
Ve webovém vývoji je terminologie taková, že programování (programátor) je backend (php, ASP.NET), kódování (kóder) je tvorba HTML/CSS.
Poněkud rozporuplné je to s JavaScriptem, ale spíše je to programování (zvláště v době RIA aplikací).

Dřív jsem používal kódování a programování jako synonyma, ale doba se mění Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
tommy



Založen: 04. 06. 2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 9. duben 2010, 22:25:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Augi napsal:

Poněkud rozporuplné je to s JavaScriptem, ale spíše je to programování (zvláště v době RIA aplikací).


Proc rozporuplne? V javascriptu napisu kod, ktery ma v sobe nejakou logiku, exekucni cast. HTML je jen prezentacni vrstva, no code, no fun.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 782
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 10. duben 2010, 08:04:09    Předmět: Odpovědět s citátem

A co když v JavaScriptu napíšeš kód, který se stará o formátování stránky, hm? Wink
Právě proto jsem se zmiňoval o těch RIA aplikacích, u kterých už bývá v JavaScriptu i nějaká jiná než "formátovací" logika...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 10. duben 2010, 09:18:21    Předmět: Odpovědět s citátem

tommy: Jde mi čistě o ten pohled, že obojí musí člověk naklepat z klávesnice, a obojí může vést k nějaké aplikaci, např. hře. Hra, kterou jsem pastoval, je interaktivní, napsat by šla i v jiném jazyce. Není teď podstatné, že je tam herní smyčka čekající na události realizována v prohlížeči a že větvení je řešeno hypertextovými odkazy, jinde to také řeší různé vrstvy (framework, virtual machine, standardní knihovny, API, ...).

Pro některé typy úloh (a zdaleka ne jen statické prezentace) to je prostě použitelné a výsledek stejný jako kdyby to bylo napsané v něčem jiném. Takže to a priori odsuzovat jako "neprogramování" mi přijde hloupé.

OndraSej: určitě, ale jde mi o ten pohled vstupu (člověk něco musí nabouchat) a výstupu (výsledek něco dělá, je tam rozhodování, větvení).
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fila



Založen: 31. 07. 2007
Příspěvky: 853

PříspěvekZaslal: 10. duben 2010, 23:19:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak vzano do dusledku bych mohl rict, ze psani textu ve wordu je take programovani -- nepochybne bych v nem zvladl napsat hru, a predpokladam ze umi neco jako odkazy, takze by mohla byt i interaktivni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1536
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 11. duben 2010, 01:13:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Za poslední 3 dny jsem potkal 2 lidi, co dělají téměř denně s počítačem a neznají Alt+Tab (musí klikat na task bar). Jeden z nich nevěděl ani o Ctrl+Z, dycky klikala na ikonu ve Wordu (takže překvapená, že se lze vrátit přes Ctrl+Z i mimo Word). Z toho u toho jednoho by byla velká výhoda pro její práci, kdyby uměla HTML. Ale to ne, to už je přece pro ty programátory Wink.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 11. duben 2010, 08:19:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Fila napsal:
Tak vzano do dusledku bych mohl rict, ze psani textu ve wordu je take programovani -- nepochybne bych v nem zvladl napsat hru, a predpokladam ze umi neco jako odkazy, takze by mohla byt i interaktivni...

Přesně tak. Podobně jako za programování považuji dokonce i textbooky ("Zjevil se před tebou Ladis, pokud ho chceš zabít, jdi na stranu 25"), nebo staré deskové hry z USA (z období po II. světové válce, výpravné hexagonální mapy, tabulky s čísly udávající questy, podmínky útoků atd. Interpretoval to potom hráč, ale vše bylo předem "naprogramované"))
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sulthan



Založen: 24. 10. 2007
Příspěvky: 104

PříspěvekZaslal: 13. duben 2010, 17:14:16    Předmět: Odpovědět s citátem

zhruba od 11let QBasic (svym tehdejsim vytvorum nerikam programovani)
kolem 17let jsem objevil Javu
19let (nastup na vysku) - Pascal, C/C++ (diky Pascalu jsem se konecne naucil programova)
20let - C#, Prolog

Aktualne mam nejradeji Javu - J2SE, J2ME, ale delam sem tam v C# (v obou jazycich byl nasel hodne veci, co me stvou, v C# mozna vic), znovu se poustim do C++ a delam uchylnosti jako jsou automaticke prevody Java kodu na C++ Very Happy

Html a ruzne skripty nepocitam, protoze je moc nepouzivam, i kdyz jsem taky sem tam neco velmi jednoducheho udelal. Jo a html neni programovaci jazyk, takze napsat v nem neco uz z definice neni programovani. Jakmile se ale pridaji skripty, je to uz neco jineho Wink

edit: zduvodneni proc html neni programovani... program je posloupnost instrukci, to html neni (pouze znackuje text).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fila



Založen: 31. 07. 2007
Příspěvky: 853

PříspěvekZaslal: 13. duben 2010, 20:07:39    Předmět: Odpovědět s citátem

sulthan napsal:
edit: zduvodneni proc html neni programovani... program je posloupnost instrukci, to html neni (pouze znackuje text).

To je trochu problematicke, respektive da se to rict jen o imperativnim programu (i kdyz pochopitelne jako posloupnost instrukci je ve skutecnosti provedeno vsechno).

Ale osobne take html nepovazuji za programovani, zcela subjektivne beru jako programovaci jazyk to, kde se da napsat algoritmus (ktery neni zalozeny na tom, ze uzivatel algoritmus cte a klika na navesti Smile).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sulthan



Založen: 24. 10. 2007
Příspěvky: 104

PříspěvekZaslal: 14. duben 2010, 11:55:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Fila: jo, ja vzal definici, co jsem mel v hlave, neni to ta uplne presna... v te definici je neco o posloupnosti instrukci, ktera provadi nejakou ulohu (algoritmus)... Nebudeme z toho delat flame. Faktem je, ze program a programovani jsou pomerne pevne dane terminy, dokonce i s pravni pusobnosti, takze je blbost o tom slovickarit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fila



Založen: 31. 07. 2007
Příspěvky: 853

PříspěvekZaslal: 14. duben 2010, 12:09:50    Předmět: Odpovědět s citátem

To neni slovickareni, takovy funkcnionalni program proste posloupnost instrukci neni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 767
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 14. duben 2010, 12:45:00    Předmět: Odpovědět s citátem

U nas se kdysi ucilo mnozina instrukci. Nicmene pokud jde o funkcionalni program, tak v nem posloupnost instrukci jde nasimulovat a treba v Haskellu se to casto dela.
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 782
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 14. duben 2010, 13:58:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem založením elektrotechnik a assemblerista, takže pro mě je v důsledku všechno posloupnost instrukcí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna