.[ ČeskéHry.cz ].
Facebook - vsichni ho milujem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hunter



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 544

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2009, 14:44:18    Předmět: Odpovědět s citátem

No, zrovna z hlediska přehlednosti a použitelnosti (webu, ne samotnýho systému) je LinkedIn naprostá šílenost. Tak uživatelsky nepřátelskej, dost možná až nenávistnej, web jsem už dlouho neviděl.

Jinak je to taková klasika, kdo FB nepoužívá, ten nechápe k čemu je, jak funguje a kde jsou jeho výhody a nevýhody, kdo ho používá, ten to chápe.
Co jiného čekat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1782
Bydliště: Velká Morava

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2009, 15:11:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Já facebook moc nepoužívám a chápu ho: je na fotky, kvízy a rybičky.
_________________
AMD Open Source Graphics Driver Developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VladR



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1322
Bydliště: Greater New York City Area

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2009, 19:58:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja som mal nejaku predstavu, ze o com to je, len som nechapal zmysel.

Teraz uz mi to bolo vysvetlene, takze som si tu predstavu ucesal a preformoval, teda ze to ma aj vyhody, nie len nevyhody.

LinkedIn - zaujimave, mne to nepride tak brutalne neprehladne, mozno preto ze som koder a vidim tam ten system Smile


Eosie - rybicky ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1557

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2009, 20:02:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem nejdřív myslel, že rybičky == phishing, ale teď mám pocit, že to je nějaká flashová hra.
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nou



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1047

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2009, 20:53:38    Předmět: Odpovědět s citátem

jo je to taka hra kde mate akvarko a chovate si rybicky. no a by ste mali na krmivo a ine blbinky potrebujete mince ktore ziskavate vyberanim akvarii priatelov. sam na facebooku nejsom ale sestra ma s tym j tak otravuje ze nakrm my rybicky.
_________________
Najjednoduchšie chyby sa najtažšie hľadajú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1782
Bydliště: Velká Morava

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2009, 22:06:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Sourozenci to hrají. Na facebooku je ještě jedna populární onlinovka, taková víc role playing, ale moc jsem to nezkoumal. (pokud chci onlinovky, tak především nelezu na facebook)
_________________
AMD Open Source Graphics Driver Developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 782
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 1. leden 2010, 00:40:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám na FB podobný náhled jako Quiark. Plus navíc tam mám za přátele hodně lidí z oboru, takže prostřednictvím FB (a Twitteru) sdílíme zajímavé odkazy na články nebo novinky z oboru, komentujeme je, disktutujeme. Kromě kolegů z oboru tam mám za přátele lidi, se kterými se nemám možnost často vídat, takže slouží k udržení kontaktu a i plánování setkání.

FB je nástroj jako každý jiný - pokud ho člověk neumí používat (např. neví, že může téměř u všeho nastavit, pro koho to bude viditelné), tak se nemůže divit, že mu to způsobí nějaké problémy. Pokud s ním ale člověk umí, tak může být přínosem.

Ale pokud člověk FB osobně nezkusí (zahrnuje i nastřádání dostatek "kvalitních" přátel), tak chápu, že může být jeho přínos špatně pochopitelný...

EDIT: Hustý, koukám, že jsem napsal příspěvek z roku 2010 do roku 2009 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Vozka



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 229

PříspěvekZaslal: 1. leden 2010, 00:44:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Přemýšlel jsem jestli něco napsat nebo ne, ale Augi to vystih. Je to tak. To, že nějakým způsobem facebook používají masy neznamená že je nutné ho tak používat či že tě do toho někdo tlačí. Tím odpadá i mnoho zmíněných nevýhod. Používám ho z podobných důvodů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1824

PříspěvekZaslal: 1. leden 2010, 16:57:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja som asi jeden z mala ludi, ktory facebook pouzival skoro rok (zacal som, ked v nasich krajoch o tom este masa velmi netusila) a potom som ho zrusil. Od zrusenia uctu pretieklo uz mnoho mnoho vody a mozem to zhodnotit asi takto:
- moj zivot je bez FB proste lepsi Very Happy
- ludia ma uz skoro vobec neotravuju
- mam viac casu na apinu, 4chan a podobne bullshity Very Happy

Ked som si bol donuteny (!!!) spravit ucet na FB, tak som to uplne komplet cele preklikal a vsetko si ponastavoval. Nikdy som nepovolil ani jednu aplikaciu, snad okrem fotiek ci co to tam bolo defaultne. Za rok som mal snad 200 "kvalitnych priatelov" (ako pise Augi Very Happy) a stovky fotiek. Nechyba mi to.

S kym chcem komunikovat, komunikujem lepsie, ako cez posrane http a ostatni maju smolu. To je mozno jedine, malicke minus, ktore pozorujem. A eventy? Uznavam, ze je to "fajn" vec, pouzival som ju a teraz ju nepouzivam. A... a to je cele, nechyba mi ani trochu.
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1536
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 2. leden 2010, 01:48:26    Předmět: Odpovědět s citátem

PCMaster, nejsi sám, já svůj Fb účet deaktivoval dnes. U mě to bylo po 3/4 roce používání. Radši mám méně bližších přátel, než více "internetových". Na Fb prostě nemůžu psát "interní" věci z práce a svého života, nebo budu muset hodně hlídat nastavení oprávnění, na což nemám čas a náladu. Takhle jsem zjistil, že jsem tam proto psal jen samé nedůležité nesmysly. Radši mám IRC, kde vím, že mí přátelé některé věci cizím lidem nevyzradí, a mám tam okamžitý feedback Wink.

Ale nejsem obecně proti Fb a podobným výtvorům. Jsou lidi, kteří se potřebují propagovat masám, a k tomu jsou sociální sítě určitě skvělé.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1782
Bydliště: Velká Morava

PříspěvekZaslal: 2. leden 2010, 02:06:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Ladis napsal:
mí přátelé některé věci cizím lidem nevyzradí

Wow.
_________________
AMD Open Source Graphics Driver Developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tringi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 290

PříspěvekZaslal: 2. leden 2010, 02:14:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Já měl chvíli problém tuhle větu přeparsovat Smile
_________________
WWW | GitHub | TW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
zapytchu



Založen: 08. 08. 2007
Příspěvky: 352
Bydliště: čechy i chacharov

PříspěvekZaslal: 2. leden 2010, 16:33:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja to zacal pouzivat zhruba pred sesti sty dny, pred pul rokem jsem zacal pouzivat FB jako nenakladny komunikacni prostredek firmicky s okolnim svetem (firmicky v rodnem meste okolo se inspirovaly a dnes FB pouziva jako prezentacni nastroj kde kdo). Z obchodniho hlediska je to super, z osobniho to uz je horsi. Kdejakej stalker o mne vi ted asi uplne vsechno Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flash



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1379
Bydliště: Nigga Land

PříspěvekZaslal: 4. leden 2010, 11:03:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja bych jeste zareagoval na to, na co se ptal VladR. Protoze vy ste tu zacali psat, ze jak pouzivate FB, k cemu vam je a bla bla bla. Ale podle me ta otazka "ze aky to ma vlastne zmysel - ten FB" byla smerovana trosku nekam jinam. Nekam, kde ani kdybyste mi prostrelili obe kolena, tak nebudu znat odpoved.

Ja se narovinu priznam, ale fenomen FB jsem proste nepochopil a nechapu dodnes. Chapu jeho vyhody i jeho aktualni podobu a co se tam da a neda. Je mi jasne, ze se strasne rozsiril, ale vznik tohodle rozsireni (to co to nakoplo a udelalo ze socialnich siti fenomen moderni doby) je mi proste utajen. Kompletne zcela.

Predstavme si totiz situaci pred trema ctyrma rokama nebo kdy. Proste tehdy, kdy tu zadnej FB nebyl a nebo jeste dal, kdy tu nebylo ani MySpace a zadny tydle socialni site. A ste investor kdo ma velky prachy na to rozjet nejakej projekt. A ted za vama prijde typek, ze ma napad na stranku - FB. A princip te stranky vam nevysvetli takovy, jaka je aktualni podoba FB a to co se tam vsechno da a neda a jak to muzou lidi suprove uzivat. Ale vysvetli vam to presne tak, jak to pouziva ta nejvetsi masova skupina, ktera vlastne zpusobila, ze je FB to, co z nej je. Tedy:
"Udelame stranku, kde vsichni lidi budou psat sracky ze svojeho zivota co zrovna prozivaji, jestli zrovna byli na hajzlu se vyblit, nebo maji tezkou kocovinu, nebo zrovna ojeli cizi holku/kluka...... A budou tyhle stupidni zvasty sdilet s svyma pratelema, ale klido pokud budou chtit, tak s celym svetem. A ti pratele to budou hltat a reagovat na to. A tak to bude fungovat a bude to nadhera. Na to nabalime par dodatenych funkci typu sdileni fotek, odkazu... planovani udalosti, udelame moznost integrovat tam aplikace. Ale tohle vsechno bude druhotne. Primarni je to sdileni osobnich sracek(pocitu, zazitku atd.) a tim padem kompletni odhaleni sveho zivota svetu. (TECKA!)"

OMG!!!! Jako kdyby me tohle nekdo v te dobe rekl, tak proste jen zavrtim hlavou a reknu. Ne, tohle fungovat nebude. Neverim tomu, ze v budoucnosti za par let, tohle bude jednicka internetu. Ale presto to tak je.

Pro srovnani treba ty IM. Minulost, neni tu Skype, MSN, ICQ... A prijde clovek z budoucnosti a vysetli mi princip IM a fakt, ze miliony lidi to denne bezne pouzivaji a je to super.
OK, parada. Je mi to jasne. Chapu ucel, smysl, vyhody. Proc ne. Uplne s klidem budu verit, ze to fakt v budoucnosti tak bude.
Nebo mobily. Taky takovej fenomen moderni doby. V dobe kdy o mobilu nestekl ani pes, mi nekdo rekne, ze za par let je bude mit v kapse kazdej. Nekdo i vic. Jak lidi budou psat SMSky jak prasteni. Misto vanovni PF pohlednice, posilaji MMS.
No super. Sem s tim!

Ale Facebook? Facebook? Facebook? To fakt ne!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hunter



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 544

PříspěvekZaslal: 4. leden 2010, 11:59:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Flash napsal:
"Udelame stranku, kde vsichni lidi budou psat sracky ze svojeho zivota ...
S tímhle nakonec přišli ti týpci, co udělali Twitter ...

Nicméně já bych to být investorem pochopil. To co Internetu před X lety chybělo (a chybí to dodnes, protože ani FB to nezastupuje dokonale) je prostě "domov".
V reálným světě chce mít každej místo, který bude jeho (aspoň pocitově, reálně to může být motel nebo podnájem), kde bude mít nějakou základnu, odkud bude vycházet a kam se bude nakonec zase vracet.
Tuto potřebu má člověk i v Internetu a hodně dlouho nebyla nijak naplněna, protože se počítalo s tím, že na net lezou jen geekové a nerdové a ti základní lidský potřeby přeci nemají.

Tedy podle mě základní vize FB není "stránka, kde lidé sdílejí se světem svý štěky" (to je přeci jen ten Twitter), ale "stránka, kde se uživatelé cítí jako doma" (a taková prostě na netu nebyla, ani MySpace, ani lokální mutace Lidé a Líbímseti (v USA tuším Hotornot) takový nejsou).

Internet začal jako napodobenina novin. Pak se stal napodobeninou časopisů na křídovým papíře, dnes už spíš bere principy komernčí televize, ale FB už chce být napodobeninou celýho obýváku i s kouskem sousedství.
A tímhle to nekončí ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna