.[ ČeskéHry.cz ].
Flip-Flap - Verze 1.1
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fiola



Založen: 06. 08. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 17. srpen 2008, 17:15:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Okej...

Komu to nejde, nechť zkusí tohle.

http://www.sklad.fiolasoft.cz/flipflap_test.exe

Pokud to vyhodí Unexpected error. Je to jasný Smile. Už jsme to testovali na 2, komu to nejelo. 100% úspěšnost, že to vyhodilo error... mě to jede na všech PC doma...

Takže to vážně nezvládají určité procesory... takže tohle omlátit o hlavu Wrapperovi Very Happy.
_________________
Creating a game from my whole life.
[Twitter] LinkedIn] [Facebook]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Matasx



Založen: 17. 08. 2008
Příspěvky: 258

PříspěvekZaslal: 17. srpen 2008, 17:31:35    Předmět: Odpovědět s citátem

No bezva, chybu to hází copak o to... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deluxe



Založen: 31. 07. 2007
Příspěvky: 235
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: 17. srpen 2008, 17:32:15    Předmět: Odpovědět s citátem

jj, je to tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fiola



Založen: 06. 08. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 17. srpen 2008, 17:52:47    Předmět: Odpovědět s citátem

jinými slovy to znamená, že to zatím u těch, co to nefungovalo, vážně 100% nefunguje Very Happy

Ještě jinak tedy:

Hra nejede na těchto typech procesorů: Intel Celeron, AMD Athlon 2200 a menší, AMD Duron, AMD Sempron 2200 a menší ...

A hledáme další ...
_________________
Creating a game from my whole life.
[Twitter] LinkedIn] [Facebook]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fiola



Založen: 06. 08. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2008, 02:33:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Verze 1.1 a proč někomu hra nefunguje?

Jak jsme slíbili. Vzali jsme vaše poznatky, rady a nápady. Proškrtali jsme, co jsme považovali opravdu za nepodstatné a naopak vzali prostě to, co můžeme aktivně opravit.

Především bych chtěl opravdu vyzdvihnout palec nahoru, protože poprvé v životě se mi na tomto fóru stalo, že mi přímo tady na Českých hrách někdo pomáhal s vývojem hry. A ještě ke všemu lidi, kteří se o mě nedávno bavili - řekněme, ne moc hezky Smile. Chtěl bych vám tímto opravdu upřímně poděkovat. Za všechny názory, kritiku i nápady. Já jen doufám, že se vám hra opravdu líbí a že verze 1.1 se aspon trochu přiblíží k vašim představám - byť jsme nedokázali opravit všechno.

Přesto si u mě fórum ČH získalo jiný rozměr a musím říct, že od teď na zdejší komunitu budu koukat zase trochu jinak Smile... Díky za zkušenosti! Smile

Zde tedy výpis podstatného! Smile


  • FIX: Odesílání score na internet.
  • ADD: Přidána grafika lokací (na Aljašce to vážně vypadá jako na Aljašce a v Africe, jako v Africe)
  • FIX: Nyní lze hůře dávat objekty stejné barvy na sebe aniž by bouchly.
  • FIX: Opraveno ujíždění obrazovky ve výzvě po ukázání highscore
  • FIX: Upravena určitá grafika, která se grafikovi předtím nelíbila Smile
  • ADD: Přidáno pamatování nastavení hudby a dabingu.
  • FIX: Opravena chyba ve výzvě. Nyní padají objekty rychleji a lze je tak hůř chytat hned ze vzduchu.
  • FIX: Opraven border window. Už se tam neobjevuje křížek.
  • FIX: Vyladění obtížnosti některých úrovní.
  • EDT: Vyměněn loading obrázek.
  • FIX: Myška se při loadingu skryje.


Žádná z provedených změn nemá za následek ztrátu postupuju ve hře.
K vydání verze 1.0 již nefunguje odesílání skóre z výzvy. Abyste mohli odesílat své skóre, musíte použít verzi 1.1. Níže najdete instrukce k patchi nebo k nové instalaci.


Kompatibilita hry:

Dále jsme zjistili, že hra nefunguje na určitých procesorech. Nemůže za to hra jako taková, nýbrž knihovna GMPhysics, která neumí pracovat s těmito procesory: Intel Celeron, AMD Athlon 2500+ a menší, AMD Duron, AMD Sempron 2500+ a další starší typy. Víme, že novější procesory nemají problém. A tyto starší druhy jsou poněkud specifické. Majitelé nekompatibilních procesorů mohou hru rozchodit díky HW podpoře Ageia Physx nebo pomocí novějších grafických karet nVidia. Jinak si naší hru nemohou bohužel zahrát. Samozřejmě nevylučujeme, že to na vypsaných procesorech nepůjde. Doporučujeme to "vyzkoušet" a uvidíte. Nicméně funkčnost nemůžeme zaručit a přinejmenším k modelům výše popsaným neposkytujeme podporu.

Nefunkčnost hry se projevuje pouze tím, že po loadingu (po přeplutí rybičky) hra spadne a v game_errors.log naleznete informaci o chybné rotaci. To je znamení, že fyzika nefunguje. Řešení v podobě update nebo opravy PhysX v době uveřejnění verze 1.1. neexistuje.

Pokud máte se hrou jiné problémy. Podívejte se do ctime.html, kde najdete odpovědi na nejčastější otázky (tj. troubleshooting).


Stažení hry

Hra vyšla oficiálně 18.8.2008, 16.8. vyšla exkluzivně pro BonusWeb a byla to verze hry určená pouze pro server bonusweb. Verze 1.1 je v tomto případě finálním produktem a chceme říct, že s největší pravděpodobností zatím další patche nebo nové verze hry nebudou.

- Jak postupovat při patchování hry z verze 1.0 (verze BonusWeb) na verzi na 1.1?
Nejdříve si stáhněte patch zde a poté jeho obsah rozbalte do složky se hrou. Soubor Flip-flap.exe nahraťte a ujistěte se, že v základním adresáři je také nakopírován soubor settings.ini.

- Pokud někdo hru předtím neměl, nebo chce verzi 1.0 přeinstalovat na verzi 1.1 (ano, je to možné, ale ztratí svůj dosavadní postup ve hře) - nechť si stáhne hru na níže uvedeném linku.


Hru Flip-Flap 1.1 stáhnete kliknutím zde (28 MB, instalace)
_________________
Creating a game from my whole life.
[Twitter] LinkedIn] [Facebook]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Matasx



Založen: 17. 08. 2008
Příspěvky: 258

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2008, 08:03:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Ode mě potlesk za pohotové řešení... už se teším až si ji budu moci zahrát na jiném PC Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Weny Sky



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 241

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2008, 09:05:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Se divim, ze jeste nikdo nenapsal tak jasnou vec, kdyz vam hra nebezi na starsich procesorech. Je dulezite cim se pro programatora lisi generace CISC procesoru. Je to hlavne porad se rozsirujici instrukcni sadou.

Procesory, ktere mas vyjmenovane mas vyjmenovane spatne, protoze nejde o frekvenci procesoru, ale o jadro procesoru. Tedy pokud je i Athlon Barton zalozeny na derivatu architektury K7, tak potom vase hra nepojede ani na procesorech Athlon XP 3200+ (a to jsou nepochybne procesory, ktere vykonove daleko presahuji naroky vasi hry)

Disassemblnul(snad me nezazalujete, kdyz jsem porusil licencni podminky Very Happy ) jsem vasi hru a jsou tam použity instrukce jako cvtps2pd a mnoho dalsich, ktere jsou soucasti instrukcni sady SSE2. Tato samozrejme na starsich CPU neni pritomna a proto slusny programator, kdyz uz prekompiluje neco jako SSE, SSE2, SSSE3, SSE4, SSE5 tak alespon pres CPUID instrukci zjisti podporu na aktualnim PC a pokud neni, tak nalikuje dynamicky knohovnu bez SSE a nebo ukonci program smysluplnou hlaskou.(toto ale v GM asi nejspis neovlivnis)

Takze rada je uplne jednoducha, sehnat si budto verzi knihovny jen s SSE popripade uplne bez SSE a s ni pelozit znova cely projekt.

P.S.: nestaci umet jen programovat Wink
P.S. 2: je prasarna, ze program nejde okamzite vypnout pres Alt+F4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fiola



Založen: 06. 08. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2008, 09:19:39    Předmět: Odpovědět s citátem

WenySkye: tak v tomhle případě ti odpustím hack hry, a především ti chci poděkovat. Ale přesně jak jsi řekl, v současné době NEEXISTUJE a zřejmě existovat ani nebude žádné řešení tohohle problému - dle vyjádření autora - už na tý knihovně nepracuje. A já bohužel do té knihovny nevidím.

Uznávám, že prostě byla chyba to použít - ale neměli jsme moc na výběr. Dělat vlastní kolizní model objektů a polygonů je v Game Makeru blbost - vyšší nároky než Crysis by lidi totálně odradilo, proto jsme šáhli po PhysX Wrapperu.

Nicméně, pokud se objeví opravená verze GMPhysics, jako že autora budu asi hodně urgovat, tak myslím, že se vydá ještě překompilovaná verze 1.2 Smile.

Každopádně ti ještě jednou moc děkuju za takové informace. Pro mě tato jasná věc, zcela nešla do hlavy. Prostě jsem hledal včera celej den důvod, proč to někomu jde a někomu ne. Rozebral jsem tu hru do mrtě Very Happy... a pak jsem vypsal procesory, na kterých to teda nejde (protože to mělo 100% úspěšnost na Crash). Proto tam říkám, že se hra musí prostě zkusit.

Díky!
_________________
Creating a game from my whole life.
[Twitter] LinkedIn] [Facebook]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ondy1985



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2008, 10:18:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Fiola napsal:

[*]ADD: Přidána grafika lokací (na Aljašce to vážně vypadá jako na Aljašce a v Africe, jako v Africe)

Ano, ano, presne takto som si to predstavoval, skvela praca Smile

trosku ma ale mrzi, ze namiesto toho, aby ste zfunkcnili krizik v pravom hornom rohu okna, tak ste ho uplne odstranili, a okno teraz nejde ani minimalizovat (resp. ide ale len cez taskbar). Je nejaky technicky dovod, preco sa tomu kriziku vyhybate? Pokial ide o to, aby tam hrac nahodou neklikol, ak hra v okne, tak by nemal byt problem dat tam po kliknuti dialogove okno na potvrdenie, ze chce skutocne ukoncit hru...
_________________
Whack it! - nová hra pre Android na štýl Whac-a-mole
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Matasx



Založen: 17. 08. 2008
Příspěvky: 258

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2008, 10:32:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja si myslím že důvod je spíš ten (nevím to, nikdy sem v GM nedělal), že nejde odchytit událost zavření okna, proto by byl při "násilném" zavření ztracen progres hry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fiola



Založen: 06. 08. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2008, 10:46:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Matasx napsal:
Ja si myslím že důvod je spíš ten (nevím to, nikdy sem v GM nedělal), že nejde odchytit událost zavření okna, proto by byl při "násilném" zavření ztracen progres hry.


Ano v podstatě máš pravdu, ono to lze vyřešit, ale není na to moc času. A jedno z řešení je to tlačítko dát pryč (na důkaz toho, že tam ta možnost fakt není)...

Slibuju, že u dalšího projektu to půjde. Ale u tohohle by to znamenalo hodně velké předělávání ... a to si teď nemůžeme z časových důvodů dovolit, protože to je "maličkost", která nijak neovlivňuje hraní Wink.

Tím ovšem neříkám, že to není důležité. Prostě se omlouvám, teď to udělat nemůžem.
_________________
Creating a game from my whole life.
[Twitter] LinkedIn] [Facebook]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Flash



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1379
Bydliště: Nigga Land

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2008, 12:20:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Instalace na Vistach do program files neprobehne. Aspon u me ne. Sice se instalator tvari jakoze vsechno ok, ale nic neprobehne. Vytvori se zastupce na plose i ve startu, ale odkazuji do prazdnoty. Nejspis se to neprokouse pres nejakou ochranu zapisu do Program Files. Do jineho vlastniho adresare to jede ok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Fiola



Založen: 06. 08. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2008, 12:55:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Flash napsal:
Instalace na Vistach do program files neprobehne. Aspon u me ne. Sice se instalator tvari jakoze vsechno ok, ale nic neprobehne. Vytvori se zastupce na plose i ve startu, ale odkazuji do prazdnoty. Nejspis se to neprokouse pres nejakou ochranu zapisu do Program Files. Do jineho vlastniho adresare to jede ok.


Díky za info! Tento problém nastane, když máš zapnutý UAC anebo nejsi jako správce Smile. Za tento problém se omlouvám, budu na to myslet při další tvorbě instalace (já ale doufám, že u dalšího projektu spíš instalaci nepoužiji, zde byla nutná)...
_________________
Creating a game from my whole life.
[Twitter] LinkedIn] [Facebook]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Yossarian



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Šalingrad

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2008, 18:10:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Fiola napsal:
Flash napsal:
Instalace na Vistach do program files neprobehne. Aspon u me ne. Sice se instalator tvari jakoze vsechno ok, ale nic neprobehne. Vytvori se zastupce na plose i ve startu, ale odkazuji do prazdnoty. Nejspis se to neprokouse pres nejakou ochranu zapisu do Program Files. Do jineho vlastniho adresare to jede ok.


Díky za info! Tento problém nastane, když máš zapnutý UAC anebo nejsi jako správce Smile. Za tento problém se omlouvám, budu na to myslet při další tvorbě instalace (já ale doufám, že u dalšího projektu spíš instalaci nepoužiji, zde byla nutná)...

ale tohle je fuj. zkus ten instalator spravit - evidentne je v manifestu explicitne uvedeno, ze nepotrebuje prava administratora (nebot visty programy s nazvy 'install', 'setup' a podobnymi bez manifestu spousti v admin rezimu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fiola



Založen: 06. 08. 2007
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2008, 21:21:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Promin, ale já teď nejsem na připojení, kde bych mohl znova uploadovat 30 MB, fakt to tu nejde Very Happy...

Nicméně slibuju, že k začátku září to ještě nějak opravím a mrknu se, co s tím je. Mě to tady funguje na Vistách v pohodě i se zapnutým UAC a klasickým spuštěním. Nevím, co mám jinak nastavenýho, asi jsem větší správce než jsem si myslel Smile.

Jinak, koho by to zajímalo. Spoluautor knihovny mi řekl, že jejich knihovna je bez chyby a že je to chyba daného počítače. Respektive, cituji: "GMphysics je pokročilý engine, ale technické informace vztahující se ke kompatibilitě jsou smíšené, takže jakýkoliv výsledek získáš, tak je závislý jen na tvém systému."

To je dost zvláštní a je mi z toho blbě. Už nechci GMphysics ani vidět ... připomíná mi to distancování se od problému jako: "To není bug, to je součást hry" Very Happy ... To jenom, koho to zajímá aby věděl, jak se vývoj věcí má Smile...

Ale narovinu říkám, vlastní fyziku bychom nedali nikdy dohromady. Na to já zase takovou hlavu nemám... Sad A bohužel pro GM využít něco jiného zatím takto efektivně, aniž by to mělo nároky jak Crysis, nejde Smile.
_________________
Creating a game from my whole life.
[Twitter] LinkedIn] [Facebook]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna