.[ ČeskéHry.cz ].
Nevodivá kapalina *Dielektrikum*

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Theoderic



Založen: 31. 07. 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: 28. září 2008, 14:13:23    Předmět: Nevodivá kapalina *Dielektrikum* Odpovědět s citátem

Zdravím, potřeboval bych od vás radu, pracuji na jednom projektu *experimentu* a shaním kapalinu, která by byla schopná izolovat elektrické napěti které by procházelo vodiči ponořenými v této látce.

Přemýšlel sem o těchto dvou látkách a to Olejová kapalina a vysoce čistá destilovaná voda - tam ovšem se vyskytl problem mineralizace při niž se minerály po jiste době obnoví a u oleje je to docela práce jak bych řekl na jednu věc...

Velice všem moudrým děkuji. Pokud se vše podaří a já budu posléze mezi živými Rolling Eyes tento projekt zde zveřejním i s naležitou dokumentací Smile Jde mi také hlavně aby se daná kapalina dala lehce sehnat a levně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 28. září 2008, 14:44:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Kamosi 'naozajstni' elektrotechnici povedali, ze nic ine ako olej sa nepouziva. Zial Smile
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hunter



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 544

PříspěvekZaslal: 28. září 2008, 15:31:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak třeba "transformátorový olej" se jmenuje transfomátorový olej, protože se používá k izolaci cívek v:

a)
b)
c)

... a nebo já ti ani možnosti nedám, zkus to sám Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ladik-BigBoss



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 161

PříspěvekZaslal: 28. září 2008, 22:59:26    Předmět: Odpovědět s citátem

tak nejlepsi bude pouzit :
1. nerozpoustedlo -> takze se ti tam nebudou vznikat ionty
2. zadne volne elektronove pary, ktere by mohli proud prenaset
3. chce to vysokou elektrickou pevnost materialu podle napeti jake hodlas prenaset
4. taky by te mohl zajimat dipolovy moment (rozlozeni elektrickeho naboje v molekule)

me se libi napriklad benzen. nic vodiveho v nem asi nerozpustis, elektronove pary nehrozi, elektrostaticka pevnost asi celkem velka tipuju, dipolovy moment = 0.
blbe je ze kdyz ho nebudes pouzivat velmi opatrne umres na rakovinu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Theoderic



Založen: 31. 07. 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: 1. říjen 2008, 09:32:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Všem velice děkuji, badal sem po internetu a enciklopediích .. nakonec sem se ale raději rozhodl pro ten olej, přeci jen ty součastky jsou citlivé a nerad bych o ně pčišel.l. Oč vlastně jde?. snažime se rozjet stroj chlazeny kapalinou. Narazili sme na tuto zajímavost na par stránkach a dokonce jedna společnost se tim zabiva, tak proč to nezkusit také, když technologie jde stale dopředu a zkusit nepomoct to vylepšit.. Přeci jen tahle technologie mě docela zajima a nyni již mame rozplanovany navod a zaroven navrženou nadobu v ktere by to později mohlo jet Smile a pokud se to povede, kdo vi zda to někoho nezaujme a nebude to chtit.. každopadně součastky ktere se použiji tak již nebudou se moct využit jinde pokud se nějakym přistrojem mastnota neodstrani ale to by asi bylo technicky zatim velice namahave hlavně ted, když jsme ve fazi testu Smile během par dni, proběhne první test ponoření upraveneho zdroje do olejove kapaliny. Video planujeme natočit.. tak držte palce Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
franz



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1325

PříspěvekZaslal: 1. říjen 2008, 10:19:22    Předmět: Odpovědět s citátem

co všechno je potřeba na stroji upravit? dosud jsem myslel, že se to jen vhodí do akvárka a zalije olejem z tesca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nou



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1047

PříspěvekZaslal: 1. říjen 2008, 11:34:17    Předmět: Odpovědět s citátem

technicky benzin to isti.... a jedly olej by som prilis neskusal. je omnoho hnusnejsi na odstranenie a okrem toho sa moze pokazit.
_________________
Najjednoduchšie chyby sa najtažšie hľadajú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 1. říjen 2008, 12:15:49    Předmět: Odpovědět s citátem

franz napsal:
co všechno je potřeba na stroji upravit? dosud jsem myslel, že se to jen vhodí do akvárka a zalije olejem z tesca

Taky jsem myslel, viz běžná PC, která se takhle předvádějí na výstavách
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Erlin



Založen: 06. 08. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: 1. říjen 2008, 13:29:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Theoderic napsal:
.. každopadně součastky ktere se použiji tak již nebudou se moct využit jinde pokud se nějakym přistrojem mastnota neodstrani ale to by asi bylo technicky zatim velice namahave....


Brácha používá na čištění elektroniky ( plošných spojů atd. ) od mastnoty a jiných svinstev (rozlitá sodovka, uschlá dešťová voda, některé pájecí kapaliny ) lázeň v technickém lihu ( snad si to pamatuju správně Smile ) a to stojí pár kaček. Co jsem viděl, tak všechno pak zářilo novotou a hlavně po proschnutí fungovalo...

Btw. koukám Theo, že jsi z vývoje software přešel na hardware Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Theoderic



Založen: 31. 07. 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: 2. říjen 2008, 21:00:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak k tomu PC, ono to stačí ale tak technicky je na něm spousta přebitečnych nesmyslů jako jsou větračky nebo krabice na zdroji, ktera se da mnohem lepe upravit pro využiti vnitřniho proudoveho toku kapaliny a tak se upravit i jeji prutok a chlazení Smile

No přesedlal sem na jinou kobylu ale to neznamena, že softu se nevěnuji Smile nyní pracujeme ve firmě na reklamním systemu, ktery bude sloužit ve smyslu pay to click.. ale neni to zas tak velka sranda jak sem si myslel každopadně již mame funkční system, ted to chce hlavně reklamu a reklamu Smile ... ta přijde ovšem až bude web firmy aspon s obsahem jaky je potřeba Smile

Hmm to je parada, moc děkuji, určitě ty zpusoby vyzkoušim v praxi Smile O vikendu bude první zpuštění připravovaneho stroje, no snad nam to nevyrazí pojistky a jestli uvidite zaři na obzoru tak to sem byl ja Laughing Laughing Laughing ne, olej by měl byt v klidu ale pro jistotu tu mam už připraveno povicero olejů a poshaněnych na otestovaní vicero zdrojů za par kaček co je někdo vyhodil Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marty



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: 3. říjen 2008, 08:29:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Mem napsal:
franz napsal:
co všechno je potřeba na stroji upravit? dosud jsem myslel, že se to jen vhodí do akvárka a zalije olejem z tesca

Taky jsem myslel, viz běžná PC, která se takhle předvádějí na výstavách
No, tam se imho oleje nepouzivaji, protoze tam dokonce plavali i rybycky. Co jsem mluvil s kamosem co delal u Mironetu, tak figl je v tom, ze se v podstate celej vnitrek toho pocitace prestrikne bezbarvym lakem. Kterej uz z toho vpodstate nesundas Smile . Takze je jen takova jednoucelovka na "machrovani".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 3. říjen 2008, 12:02:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Marty: Však rybičky v oleji plavou, neznáš zavináče? Wink Na těch výstavách toho byla spousta, olej taky. Četl jsem i nějaké vyprávění borca, který použil rostlinný olej, a pak se mu z toho začaly asi oddělovat složky a samotná voda něco vyzkratovala
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2008, 08:18:47    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.zive.cz/Clanky/Reactor-PC-utopene-v-oleji-je-realitou/sc-3-a-144162/default.aspx

http://www.pugetsystems.com/submerged.php
_________________


Naposledy upravil Mem dne 23. říjen 2008, 08:25:12, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nou



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1047

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2008, 08:21:16    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.extrahardware.cz/invex-digitex-extremni-pretaktovani-pc-v-akvarku
_________________
Najjednoduchšie chyby sa najtažšie hľadajú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna