.[ ČeskéHry.cz ].
Vhodna forma platby pre mmo hry
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DespeRadoX



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2009, 21:39:38    Předmět: Vhodna forma platby pre mmo hry Odpovědět s citátem

Zdarec, chcel by som sa opytat , aka forma platby v mmo hrach vam najviac vyhovuje. Mame tu rozne druhy od kupenie hry+ pravidelne mesacne platby (najcastejsie), cez kupenie hry a online hranie zadarmo (napr. guild wars) alebo napriklad hra aj hranie zadarmo ale moznost dokupenia vyhod (nech uz je to cokolvek od predmetov po rychejsi vyvoj postavy), zaujmavy model ma nar. projekt entropia...v tomto poste by som sa za prve rad dozvedel ktory model preferujete a za druhe aky by vam viac vyhovoval (bez OT typu: 'idealne zadarmo' alebo 'online hry su strata casu'). Momentalne pracujem na mmo a predpokladany model by mal byt : kupis si na zaciatku 30 kreditov (napr za 15 eur ?) a ked sa prihlasis tak ti odrata 1 kredit a je platny 24 hodin...ma to pre hraca vyhodu ze neplati za dni ked nehra...podmienka bude dokupit mesacne aspon 10 kreditov (nejak toho hraca musis prinutit hrat Smile )....bolo by nieco take vhodny platobny model? napada vas nieco lepsie? vyjadrite sa Smile...dakujem za vase postrehy
_________________
http://www.touchgames.eu/
http://playito.com
TW: @Despo100
Space Merchants Online ...zruseny, pracujem na mobilnej verzii space merchantu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2009, 22:20:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Dokážu si představit, že tenhle model by mě neskutečně prudil. Podle mě je lepší zaplatit jednou a pak hrát podle libosti, prostě mít ten pocit svobody a pohody a ne řešit, jestli teď dát ten kredit za tu hru nebo až zítra a co když dneska budu mít čas na hraní jen jednu hodinu atd. Je to imho fakt blbost.
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
DespeRadoX



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2009, 22:26:53    Předmět: Odpovědět s citátem

2Quiark: nehovorim ze ten model je genialny Smile mozno si to nie celkom pochopil alebo som to zle vysvetlil ...ide mi skor o to ze ked hram wow zaplatim za mesiac ale v skutocnosti hram max 20 dni, nehravam vobec vikendy...ale zaplatil som 30 dni......alebo odides na tyzden na sluzobku....tu ide o to za rovnaky peniaz hrat tolko kolko si zaplatil....ale ak mas lepsi napad rad si ho vypocujem, presne preto som toto vlakno zalozil......btw dik za odozvu.
_________________
http://www.touchgames.eu/
http://playito.com
TW: @Despo100
Space Merchants Online ...zruseny, pracujem na mobilnej verzii space merchantu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2009, 22:31:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to napsal důrazně, abych vás od toho odradil Smile Myslím, že to chápu dobře. Je pravda, že to řeší ten problém, že některé zaplacené dny nevyužiju, ale na druhou stranu to zavádí nový problém, ten, co jsem popsal. A můj názor je, že ten nový problém je horší Smile

Kdyby to bylo třeba tak, že by člověk měl na začátku 14 dní až měsíc na vyzkoušení zdarma a pak by platil určitou rozumnou částku dopředu třeba na čtvrt roku, nemusel by už tolik řešit ty víkendy nebo týden trvající výpadek, protože to by se v tom rozpustilo. A taky by mohl hrát v klidu. A tu nepříjemnou část, placení, by nezažíval tak často Smile
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
DespeRadoX



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2009, 22:48:03    Předmět: Odpovědět s citátem

2Quiark: s 10 dnovou hrou zdarma sa samozrejme pocita + dalsie veci ktore tu nebudem rozoberat, momentalne ma zaujma skor nazor moj model (za ten dik pisem si prve minus Smile ) a napady na model lepsi, a takisto aj nazory na uz existujuce modely.
_________________
http://www.touchgames.eu/
http://playito.com
TW: @Despo100
Space Merchants Online ...zruseny, pracujem na mobilnej verzii space merchantu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Flash



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1379
Bydliště: Nigga Land

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2009, 23:30:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Naprosto mi vyhovuje klasicky model mesicnich poplatku, aneb "oskubejte me jako debila vy hovada", ktery je ve..... mam se tu i pokakat, nebo je to jasne? Smile

Protoze vim, ze za ty prachy dostanu naslaply content, ktery je neustale doplnovan. Coz se treba o Guild Wars rict neda. Chcete novy kontent -> kupte si dalsi hru.

Navic Guild Wars nejsou tak uplne MMO. Je to jinak postavena hra. A to, ze se u ni neplati mesicni poplatky je adekvatni tomu, ze se neplati mesicni poplatky za multiplayer hrani UT, Quake nebo CS.

Vztahnu-li jeste otazku primo k me osobe a k WoWku. Tedy> jaky platebni model u WoWka by mi vyhovoval. Tak pak musim zustat u mesicnich poplatku. Protoze vse ostatni vas v pripade, ze jste vasnivy fanousek dane hry a opravdu ji chcete poradne parit, oskube jeste vic.

Vsechny ostatni platebni modely co jsem videl/poznal/cetl o nich byly nastavene> pokud jste prumerny hrac tehle hry a parite ji XX hodin denne, tak s timto nasim modelem budete ve vysledku platit stejne jak u klasickeho placeni mesicnich poplatku. Pokud ovsem hrajete nepravidelne, mene, jakkoli jinak, budete platit mene. Muzete si hodiny rozdelit, muzete to a ono. Je to presne na vasi miru. A to se vyplati! Ne, to se ku*va nevyplati. Sem hardcore gamer. Parim to nonstop a s timhle vasim pos*anym modelem budu platit jeste desetkrat tolik.

Pripadne modely dokupovani veci, nebo "cim vic platis, tim vic te zvyhodnime" (Travian). Opet plati to same. Jsem hardcore gamer tehle hry, chci mit ty nejlepsi vyhody = mit stejne podminky jako ostatni top hraci sveta, abych se jim mohl vyrovnat a nebyl naopak v nevyhode, tudiz musim dokoupit vsechny veci; zaplatit maximum abych byl maximalne zvyhodnen (nebyl znevyhodnen). A opet to vede k jedinemu. Zaplatim mnohem vic, nez u starych dobrych mesicnich poplatku. Kde dam tech 10ecek a mam klid.

Tod muj nazor z pohledu hrace. Muj nazor z pohledu developera/provozovatele nejakeho MMO je/by byl samozrejme zcela opacny, tedy zavedeni vsech techto systemu do jednoho Twisted Evil

Aneb>
- plati se klasicke mesicni poplatky
- ty ale zarucuji jen 4hodiny denne po 30 dnu. A neda se s tim hybat. Takze kdyz ten den neparite, nic se vam nepresune, ale proste o ty hodiny prijdete
- pokud chcete vic hodin denne, musite si priplatit
- hra nabizi bonusovy content - zbrane, lokace, schopnosti - vse placene..... v pripade schopnosti placene za pouziti = 10 ultra fireballu za dolar!!! To je AKCE! Bezne stoji 2 Wink
- hra umoznuje boosty postavy, pripadne snizeni obtiznosti hry (dungeon ma lehci monstra, ale pada z nich stejne dobry loot jako normalne) - boost postavy na den za 10 dolaru, zlehceni jednoho pruchodu dungeonu dolar

A dalo by se asi jeste pokracovat.

BTW jestli vam vyse popsany model prijde jako pritazeny za vlasy, tak se podivejte na mobilni operatory, telecom, banky..... Samozrejme u onlinovek by to asi hraci odmitli. I kdyz kdyby se to zaonacilo vhodnymi PR recmi...... Kdo vi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
VladR



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1322
Bydliště: Greater New York City Area

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2009, 23:38:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Desperadox na to ide z druhej strany. Chce pokryt trh, ktory doteraz nesiel do MMO z jednoducheho dovodu - ja fakt netusim, ci sa mi podari tu hru spustit 1,2, alebo 10 dni do mesiaca.

Ale fakt, skutocne, rozhodne, za ziadnych okolnosti, nemienim platit mesacne poplatky, ked si nie som isty, ci si najdem vobec par dni do mesiaca na tu hru.

Proste ten pocit "oskubania" je silnejsi ako pocit chuti zahrat hru, a presne pre to si ziadnu MMO nekupim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DespeRadoX



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: 24. říjen 2009, 00:11:43    Předmět: Odpovědět s citátem

2Flash: co sa tyka GW tak pokracovnie (GW2) uz ma mat perzistentni svet a maju zachovat sucasnu platobnu politiku....inac dik za prispevok do diskusie v mnohom zdielam tvoj nazor Smile
2VladR: trafil si kliniec po hlavicke, presne to mam v umysle Smile
2Vetvicka: radsej nebudem reagovat nechcem ta urazit, mozno si v skutocnosti normalny a len na nete posobis ako debil.
_________________
http://www.touchgames.eu/
http://playito.com
TW: @Despo100
Space Merchants Online ...zruseny, pracujem na mobilnej verzii space merchantu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
DespeRadoX



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: 24. říjen 2009, 00:45:54    Předmět: Odpovědět s citátem

2Vetvicka: ohmg..ja nenarazam na moj 'model'...berem akukolvek kritiku, preto som ho tu aj nacrtol aby som sa dozvedel nazor, mna skor seru tvoje dristy o 'prihluplych programatoroch', riesenie si osobnej nevrazivosti k memovi v tomto poste a potlapkavanie sa po pleci aky si ty 'obchodnik' ....proste radsej to neries strapnujes sa cim dalej tym viac Smile
_________________
http://www.touchgames.eu/
http://playito.com
TW: @Despo100
Space Merchants Online ...zruseny, pracujem na mobilnej verzii space merchantu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
VladR



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1322
Bydliště: Greater New York City Area

PříspěvekZaslal: 24. říjen 2009, 01:37:01    Předmět: Odpovědět s citátem

No len vies co je najvacsi problem - ze aky velky trh to vlastne je Smile ? A ako tu informaciu (ze MMO ich za 6 kalendarnych mesiacov, z ktorych realne odohrali 3 tyzdne, nezderie) dostat k tym ludom ? Nic ine, nez brute-force - kopa prachov na reklamnu kampan, ma teraz v rychlosti nenapada. Ale mozno si uz nieco vyspekuloval a my sa potom len plaskneme po papuli v style - kur*a ze ma to skor nenapadlo Smile

Venujes tomu tolko usilia, aby si mal v zalohe pripraveny aj klasicky model (teda za bezne mesacne poplatky) ? Ono sa to vsetko strasne jednoducho tu na fore napise, ale kolko je za tym roboty, a tyzdne ubiehaju, motivacia klesa, stav uctu tiez ...


Uffff - pekne spat do prace, kde vyplata chodi ako hodinky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 24. říjen 2009, 07:12:31    Předmět: Odpovědět s citátem

PanVetvicka napsal:
Myslím že Quiark to popsal výborně.
Ten systém je blbost vypadá jako ždímačka na peníze.

Jenže ty jsi těžký teoretik odtržený od reality. Combat Arms mají podobný model - za nasyslené herní peníze (kterých je ale málo, takže si je lidé běžně dobíjejí přes PP) si může kupovat lepší zbraně a vybavení, a fungují typicky 24 hodin (7 dní, 30 dní, ...) od okamžiku umístění do batohu. A lidé s tím fungují, hře to pomáhá v tom, že se každý snaží to využít na max, a tím to ostatním zpestřují (jinak by tam byla lidí tak půlka, a většina se základními zbraněmi jako M16)

PanVetvicka napsal:
Problém chytrých hloupých programátorů se dá vystihnout takto:
citace:
Jsem programátor, jsem nejchytřejší z lidí co znám a proto zvládnu cokoliv! Obchodní model? Cha cha cha, to zvládnu! Jsem přece mnohem chytřejší než Manažer! Jsem chytrý jako opice....

Jako příklad mě napadl člověk s přezdívkou NEM nebo tak nějak Laughing Twisted Evil

Viz výše, krásně ses sám popsal jako ten hloupý programátor, který ví všechno nejlépe, že je ten model blbý... hm a on v praxi funguje, jen je potřeba trochu něco vědět a ne si vše cucat z prstu Wink

PanVetvicka napsal:
kdyby jste ... aby jste

To je něco jako kdybyste, abyste?

PanVetvicka napsal:
Já nejsem profi hráč, jsem obchodník Twisted Evil Twisted Evil

No nevím, hledej dál, třeba nakonec skutečně najdeme něco, co JSI, ale programátor ani nic dalšího zatím fakt ee Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
MD



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 437
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 24. říjen 2009, 08:06:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jsem hral jedinou MMO a to Atlanticu Online - a to proto ze byla zadarmo Wink Tam si nechavaji zaplatit nektere specialni veci. napr. zvirata na kterych muzete jezdit a teleportacni licence. (cestovat pesky je obcas fakt na dlouho, ale co se da delat, kdyz jsem luza a neplatim Wink ) Dostal jsem se na 55 level (ze 120) a pak jsem toho nechal, protoze to uz zralo prilis casu. Ale hra jinak velmi zabavna, pozdeji asi uz stereotypni, i kdyz ty krasne nove lokace, kam jsem se dostal, nove postavy do party, ktere jsem mohl mit .. hmmm Wink
Model placeni mi vyhovoval, proste jsem nemusel platit nic a hra v tomto smeru nijak zvlast neprudila a alespon na tech nizkych levelech jsem si nepripadal nijak menecene Wink

Souhlasim s Flashem ze pro hardcore hrace je nejlepsi wowko a mastny mesicni poplatky.
Pro mne je zase nejlepsi pravy opak, tedy zaplatit si jen to co odehraju, ci vubec nic. Nejaky uctovani "po sekundach"? Wink To je spravedlive ale vyhani to ze hry takovou tu pohodu. Nemuzu odejit od kompu na nekolik hodin a zadat postave Autocraft.
A co treba uctovat Zkusenost? Od urcityho levlu je treba zaplatit za kazdy bodik zkusenosti, aby se aktivoval a postava mohla na vyssi level? (aby to fungovalo spravedlive tak ale pribyvani zk pro vsechny levly musi probihat stejnou rychlosti)
A na Atlantiku se podivejte podrobneji, pokud chcete model, ktery je pratelsky k prilezitostnym hracum.
A samozrejme ruzne kombinace..

{OT} A vetvicko, tve prispevky od ted nectu, serou me a nudi.
_________________
- play with objects - www.krkal.org -
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ondy1985



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: 24. říjen 2009, 11:15:16    Předmět: Odpovědět s citátem

A co skombinovat pausal a platbu za jednotlive dni? Napriklad tych 30 kreditov by sa dalo kupit za spominanych 15 euro, a mesacny pausal za 12... hardcore hraci, co hraju kazdy den, by si urcite zaplatili pausal, a ostanych by pravidelny mesacny poplatok zas neodradzal, pretoze tych 30 kreditov by im mohlo vydrzat aj 4 mesiace....
_________________
Whack it! - nová hra pre Android na štýl Whac-a-mole
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
DespeRadoX



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: 25. říjen 2009, 12:03:54    Předmět: Odpovědět s citátem

2MD: hra zdarma s tym ze by sa platilo za predmety by sa pacila aj mne ale kedze toto je sukromny projekt bez velkeho financovania nie je mozne dlhodobo udrziavat servery stym ze snad hraci nieco zaplatia...chapes, travian na jednom servri udrzi tisice hracov a prenos je minimalny, ale klasicka mmo ma velky bandwitch za ktory sa plati, treba dokupovat servery ked pribudaju hraci atd...takze free ee, dokonca aj trial zvazujem ze by sa dal hrat len par dni 5...max 10...a pravdepodobne budem na zaciatku odpajat trial hracov pri pretazeni Sad ...bohuzial indie scena nema take moznosti ako klasicka komercia kde uz pri spusteni je pripravenych XXX serverov
2ondy1985: zaujmava myslienka skus to trosku rozviest, nebude v tom chaos? nejake kombinacie urcite budu..to znaci ze hrac ktory bude platit viac bude mat ten kredit lacnejsi ...klasika
Dalsia vec ktoru by som mozno zaviedol je obchodovanie s tymto kreditom v hre, mohol by si ho za nieco vymenit, predat, darovat...takto by mozno solventnejsi hraci dokazali odrziavat svoje guildy v cinnosti ked je to potrebne,alebo by niekto nakupil kopec kreditov s vacsou mnozstevnou zlavou a prerozdelil to za hotovost ...no neviem...na druhu stranu sa bojim toho mnozstva zebrajucich a podvodnikov ktory by kazili hru
_________________
http://www.touchgames.eu/
http://playito.com
TW: @Despo100
Space Merchants Online ...zruseny, pracujem na mobilnej verzii space merchantu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1534
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 25. říjen 2009, 12:12:15    Předmět: Odpovědět s citátem

No já bych řekl, že na tomhle trhu je už docela velká konkurence i MMO her zadarmo. Třeba tahle na mě vyskočila a jde hrát přímo v prohlížeči (nezkoušel jsem se ale zaregistrovat): http://cz.seafight.bigpoint.com/
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna