.[ ČeskéHry.cz ].
Jaká hra vám chybí?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hunter



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 544

PříspěvekZaslal: 12. září 2007, 20:07:38    Předmět: Jaká hra vám chybí? Odpovědět s citátem

Tak mě napadlo ... dělají se tu hry, mluví se tu o hrách, ale zajímá se vůbec někdo z nezávislých vývojářů, ještě než začně dělat stopadesátou adventuru nebo stý MMORPG o to, jaké hry vůbec hráčům chybí?

Napadlo mě to proto, že sem teď zase nainstaloval TTD ... no a ona dodnes vlastně (pro mě) není žádná lepší hra tohoto žánru.
Ano, je tu podivnej Traffic Giant, silně specializovaný a už dost překombinovaný Railroad Tycoony (hlavně RT3), Locomotion i Railroad Pioneer jsou oničem ... ano, je tu OpenTTD, ale to si bohužel nese s sebou i největší vady TTD - naproto nesmyslnej ekonomickej systém (díky kterýmu snad nejde zkrachovat) a slabej singlplayer.

Přitom to podle mě není žánr, kterej by nutně byl nad schopnostma nezávislých vývojářů (narozdíl od těch MMORPG - moc se nehledí na špičkovou grafiku, nejsou potřeba rychlý sofistikovaný enginy). Tak proč budovatelský strategie skoro nikdo nedělá?

Rexistense samozřejmě chválím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
franz



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1325

PříspěvekZaslal: 12. září 2007, 20:29:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Mluví se o freeware nebo komerčních titulech? Já v komerčních titulech začal před pár lety, kdy na komerční scéně zaniklo 2D, ztrácet přehled, už jsou pryč ty doby kdy člověk otevřel Score nebo Level a podle screenshotu poznal hru. Taky bych uvítal nějakou poctivou 2D strategii jako za starých časů. A adventur je sice moc, ale všechny končej v popelnici kvůli laciným pubertálním zápletkám, kde příběh vymýšlejí sami programátoři. Mít tak hezky kreslenou adevturu s příběhem, který má hlavu a patu a chytne, to by taky nebylo k zahození...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 767
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 12. září 2007, 20:36:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Co me uz delsi dobu chybi, je poradne RPG zalozene na pribehu, u ktereho autori nenechali smysl pro realitu v satne (tohle vyrazuje vetsinu soucasnych epickych RPG).

A mam jeste dalsi pozadavky - aby to nebyla akcni hra (ne Oblivion), aby to nebylo stredoveke fantasy (takze ne dalsi dil Gothicu), vlastne aby to pokud mozno nebylo vubec fantasy Smile Takze vlastne cekam na Fallout 3 a dalsi dil Knights of the Old Republic Smile

Ale ted vazne - proc tu nemame RPG treba z druhe svetove valky? Tam se toho da navymyslet jak do pribehu, tak do moznych questu...

EDIT: oprava nesmyslne vetne konstrukce.
_________________
http://trionteam.net


Naposledy upravil OndraSej dne 12. září 2007, 20:56:39, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
igor



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: 12. září 2007, 20:40:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Cokoliv s dejem/myslenkou, ktery neni jen doplnek a ktery nejde jen tupe konzumovat a pochopit bez zadne snahy. Neco, nad cim by se dalo premyslet jeste dlouho po dohrani. Nejlip jeste se stylovym zpracovanim. Myslim si, ze se na tohle freeware scena hodi vic nez ta komercni (a nemusi to byt zrovna nejake filozoficke dilo s 2000 strankama DD).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tom.drin



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 65

PříspěvekZaslal: 12. září 2007, 20:43:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Je fakt, že podobný strategie jsou relativně v silách freeware tvůrců, ale on je tak trochu problém vymyslet něco originálního (sám jsem uvažoval o Toilet tycoonu po vzoru jednoho článku ve letitém Score). Nikdo nechce dělat klon něčeho, o čem ví že to stejně nepřekoná.

Ale skoro jsem si říkal že nevznikly nějaký jednoduchý autíčka typu Lego Racers - ty jsem hrával hodně dlouho. Je tu hodně top-down 2d autíček, ale 3d snad žádný. (Ale to už je zase trochu náročnější.)

No a co se týče komerečních her tak mi chybí hlavně Advent Rising 2 a 3. Ale těch se nikdy nedočkám. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Kula Shaker



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 152

PříspěvekZaslal: 12. září 2007, 20:47:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Automobilovej simulátor s fyzikou live for speed.joo a taková možnost vyjet si za město....a všechno hrooozně rozlezlí.....ok předem odpovím.Nemám papíry tak proto tohle
_________________
http://3dcizek.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MD



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 437
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 12. září 2007, 20:54:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Me asi chybi kvalitni plosinovka (skoda ze ti kralici se nedaji sejvovat Crying or Very sad ) - neco ze stare skoly jako byl blackthorne, prince, the lost vikings.
Jasne hra s kvalitnim pribehem - idealni pro freeware - nakonec se to da zpracovat i jako textovka a to bych zvladl i ja pri svem nedostatku casu Wink Jen pozor at to neni nehratelne kvuli zakysum.
No a kdyby pro me chtel udelat hru nekdo z komercni sceny, tak at se zamysli nad pokracovanim System Shocka nebo DeusEx (dvojka pry byla sit) - tedy strilecka s propracovanymi rpg prvky a s propracovanym pribehem.
Jednoduche RPG by bylo taky super, skoda ze jich moc nevznika.
_________________
- play with objects - www.krkal.org -
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
franz



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1325

PříspěvekZaslal: 12. září 2007, 21:07:31    Předmět: Odpovědět s citátem

MD> to by se ti mohla líbit Královna jezer, hra do letošní BG, snažím se přinutit autory, aby dali na CH nejake screeny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 12. září 2007, 21:27:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Budem hovorit len o freeware.
Mne osobne chyba dotiahnuty FPS. Ja FPS rad Smile
Ani strategiu nijaku som tu nevidel.
Je tu velky priestor pre aj logicke hry.
RPG rad nemam (skoro neznasam) a tak mi nechyba. Ani nic s "epickou", "stredovekou", "elf-and-such-bullshit-related" atmosferou mi vobec nechyba.

Podla mna, posledne dobre "RPG" tu boli DesperadoXovi Space-Merchants. Vlastne jedine Smile

Tiez som uz davno nevidel nijaku multiplayer hru.

Je to o osobnych preferenciach. Ak je prienik niektorych vasich a mojich nenulovy, inspirujte sa a nieco mi pre radost vytvorte (ja budem sprtat na statnice Very Happy)
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1782
Bydliště: Velká Morava

PříspěvekZaslal: 12. září 2007, 22:25:11    Předmět: Re: Jaká hra vám chybí? Odpovědět s citátem

Hunter napsal:
ano, je tu OpenTTD, ale to si bohužel nese s sebou i největší vady TTD - naproto nesmyslnej ekonomickej systém (díky kterýmu snad nejde zkrachovat) a slabej singlplayer.

OpenTTD je hodne o multiplayeru, kde jednotlivy hraci soutezi v tom, kdo ma vetsi hodnotu spolecnosti a obrat... a ver, ze kdyz se da dohromady 8 hracu, je celkem snadne zastavet i tu nejvetsi mapu. Wink

Jinak mi tady chybi nejaka free multiplayer hra. Ty free single hry jsou vetsinou o nicem.
_________________
AMD Open Source Graphics Driver Developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hunter



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 544

PříspěvekZaslal: 12. září 2007, 22:38:28    Předmět: Re: Jaká hra vám chybí? Odpovědět s citátem

Eosie napsal:
OpenTTD je hodne o multiplayeru, kde jednotlivy hraci soutezi v tom, kdo ma vetsi hodnotu spolecnosti a obrat

Ale to právě nemá být o tom, porovnávat si kdo má co většího, ale o tom protivníka naprosto zničit Very Happy

Což ale v ekonomice TTD (i OTTD) skoro nejde, protože má nekonečný zdroje (to by ani tak nevadilo), ale hlavně proto, že továrny i lidé se chovají jako tupci. Já se třeba divím, že elektrárně je úplně jedno, za kolik jí vozíš uhlí a vazme cokoliv, takže místo logické dopravy z nejbližšího dolu (nebo obecně nejlevnější dopravy) je mnohem lepší všechno vozit přes celou mapu.
Stejně tak lidé. Těm je úplně jedno kam jedou, proto je důležitý je vozit hlavně co nejdál.
Jestli tohle není vadná ekonomika, tak pak už nevím Very Happy

Ale jinak je to super hra a trošku logištějšího nástupníka bych uvítal (je zajímavý, že třeba ani takovej RT3 vůbec neřeší tyhle zásadní věci, ale naopak se pitvá v blbostech, jako např. politika a osobní účet magnáta - kde jde jen o to si sám sobě vyplácet velký dividendy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 12. září 2007, 23:02:57    Předmět: Re: Jaká hra vám chybí? Odpovědět s citátem

Hunter napsal:
Což ale v ekonomice TTD (i OTTD) skoro nejde, protože má nekonečný zdroje (to by ani tak nevadilo), ale hlavně proto, že továrny i lidé se chovají jako tupci. Já se třeba divím, že elektrárně je úplně jedno, za kolik jí vozíš uhlí a vazme cokoliv, takže místo logické dopravy z nejbližšího dolu (nebo obecně nejlevnější dopravy) je mnohem lepší všechno vozit přes celou mapu.
Stejně tak lidé. Těm je úplně jedno kam jedou, proto je důležitý je vozit hlavně co nejdál.
Jestli tohle není vadná ekonomika, tak pak už nevím Very Happy
No tuhle vadnost ekonomiky do jistý míry řešil právě Traffic Giant. Tam jsi se nestaral jen o dopravu, ale příjem si měl až z prodaných produktů, takže jsi se musel narozdíl od TTD snažit stavět cesty co nejkratší. Vůbec celá koncepce Traffic Giantu se mi moc líbila a moc rád jsem ho hrál, ale mezi širší hráčskou veřejností ani recenzenty nebyl moc oblíben Sad

Jinak já bych si zahrál s chutí nějaký malý autíčka - něco ve stylu Death Rally nebo Ignition. Až budu mít čas, tak bych se právě na remake Ignition rád vrhnul...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Marek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1782
Bydliště: Velká Morava

PříspěvekZaslal: 12. září 2007, 23:12:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Death Rally, to jsem dohral aspon 20x. Very Happy Husta hra, Ignition byl taky dost dobrej. Chjo, kde jsou ty casy. Sad
_________________
AMD Open Source Graphics Driver Developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 12. září 2007, 23:37:53    Předmět: Odpovědět s citátem

To su Smile To boli pecky Very Happy (OT!!!)
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rexistens



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 62
Bydliště: kousek od Zlina a nekdy Brno

PříspěvekZaslal: 13. září 2007, 07:46:41    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud tu chce nekdo delat remake nejakejch auticek a potreboval by helfnout s grafikou, tak pocitejte se mnou Smile

- osobne se mi z auticek nejvic libilo asi Excessive Speed (vim ze je to s podstate Death Rally)- ale udelat takvouhle hru znova, to by melo myslim uspech...
_________________
Osobní stránky a portfolio
Stránky BlueA www.bluea.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna