.[ ČeskéHry.cz ].
pomoc s testom na spambotov
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
elf



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 76
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: 13. listopad 2009, 17:55:02    Předmět: pomoc s testom na spambotov Odpovědět s citátem

Caute,

tak som tu a znova by som poprosil o par minutiek vasho casu Smile ... do skoly robim pracu o ochranach webovych stranok proti spambotom a zhodnocujem tam rozne ochrany proti nim. niektore z nich som naprogramoval a potrebujem zozbierat udaje o ich vyplnani uzivatelmi. napisal som na to stranku, kde je zopar testov a chcel som vas poziadat o ich vyplnenie ... nic zloziteho a dlheho ... len poznamka, ze ak v druhom texte nebude citelna captcha, tak zaznacte "Unreadable", no aj tak vyplnte, co viete a odoslite a v teste tri zaznacte "Unsolvable", ak sa vam bude zdat obrazok nerozoznatelny, no aj tak ho skuste otocit ...
stranka je tu : http://ee.lukaspolak.net
vopred vdaka za pomoc Smile

poznamka:
to, ze sa generuje ten text v druhom teste obcas s podobnymi farbami je naschval, aby som ukazal, ze aj to je mozne pri niektorych captchach
pri tretom teste obcas nerefreshne obrazok, ale to je sposobene cachovanim prehliadaca a nepodarilo sa mi to nejako efektne na rychlo prekonat, ale to uvidim vo vysledkoch, ze tam je nieco divne
_________________
Niesom Elf ale elf Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
devillante



Založen: 14. 08. 2007
Příspěvky: 164

PříspěvekZaslal: 13. listopad 2009, 18:37:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty obrázky byly hrozná pruda. Mělo to šíleně dlouhou odezvu. Než se s tim mrcasit, asi raději nic odesílat nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
posila



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: 13. listopad 2009, 18:59:56    Předmět: Odpovědět s citátem

U toho otáčení obrázků jsem si jeden musel vygooglit. Nebudu zatím říkat proč ani který, abych nespoiloval pro ostatní Very Happy. Jinak ... jsem na domácí wifince a načítalo se to všechno strašně dlouho ... navíc ze začátku, než jsem pochopil, že je to nějaké AJAXové udělátko, jsem stihl několikrát kliknout na submit, protože to zdánlivě nijak nereagovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
franz



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1325

PříspěvekZaslal: 13. listopad 2009, 19:00:34    Předmět: Odpovědět s citátem

i já to v půlce zavřel Smile Captchy obecně nemám rád, na boty se musí lstivě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1536
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 13. listopad 2009, 21:21:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Na jednom webu ode me spamboti prorazili captchu za 3 dny, pak jsem pouzil skryty input + JS, a to drzi uz rok.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elf



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 76
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: 14. listopad 2009, 13:41:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Ladis napsal:
Na jednom webu ode me spamboti prorazili captchu za 3 dny, pak jsem pouzil skryty input + JS, a to drzi uz rok.

jj, toto sa povazuje za zatial najlepsie riesenie, co existuje. ten skryty input pouziva aj wordpress s 99% uspesnostou

tie pomale odozvy viem. snazil som sa to spravit najintuitivnejsie ako sa len dalo, len v ramci casu sa to lepsie naozaj nedalo. mohol som tam napisat, ze je to ajax a ze ludia maju trocha pockat. dobry point. idem to tam pridat.

s tym otacanim by sa to malo asi riesit inak (aktualne to riesim tak, ze posielam request na server s uhlom otocenia a on obrazok prekresli a vyhodi na obrazovku). nejako sa to musi dat zlepsit, ale neprisiel som na to ako, lebo paper od googlu, co o tom pise pise len "preco je to cool" a nie "ako by sa to dalo skodit". resp aj prisiel, ale na implementaciu to je zdlhave a aj tak ten kod v tej prace nik nehodnoti (tam sa hodi len rozoberanie vysledkov). (otacat to ako element IMG cez js, ale aby to neskakalo na obrazovke, vzdy doratat poziciu do vycentrovania na stranke)

ale dakujem aj za ciastocne vysledky a tieto reakcie Smile
_________________
Niesom Elf ale elf Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hunter



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 544

PříspěvekZaslal: 14. listopad 2009, 17:07:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Mně to otáčení obrázků přijde dobrý, samozřejmě je to pomalý a ovládání je úplně napytel, ale když si to představím rychlý a s multi-touchem, tak by to mohla být fajnová mezihra Smile
Matematika je fajn, kromě botů může eliminovat i blbce, klasická captcha je otravná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elf



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 76
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: 14. listopad 2009, 19:26:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Hunter napsal:
Mně to otáčení obrázků přijde dobrý, samozřejmě je to pomalý a ovládání je úplně napytel, ale když si to představím rychlý a s multi-touchem, tak by to mohla být fajnová mezihra Smile
Matematika je fajn, kromě botů může eliminovat i blbce, klasická captcha je otravná.


jj. ono ked sa s tym clovek pohra, tak to ide, len vyber tych obrazkov nie je jednoduchy. ja som vyberal rucne 30 obrazkov 4 hodiny ... ale presne kvoli tomu je to urcene. no napr pre nevidiacich to je zase nieco, co neprekusnu a nie je tu moznost, ako nim dat napovedu.
_________________
Niesom Elf ale elf Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 14. listopad 2009, 19:59:14    Předmět: Odpovědět s citátem

elf napsal:
a nie je tu moznost, ako nim dat napovedu.


"vlevo, ještě vlevo, ještě kousíček, to už je moc, vpravo, vpravo, ještě trošku, to je akorát"
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
elf



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 76
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: 14. listopad 2009, 20:12:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Houp napsal:
elf napsal:
a nie je tu moznost, ako nim dat napovedu.


"vlevo, ještě vlevo, ještě kousíček, to už je moc, vpravo, vpravo, ještě trošku, to je akorát"


zvuk dokaze program relativne lahko rozoznat ( oproti tomu otacaniu). je pomerne bezne, ze pisane captche, ktore maju zvukovu napovedu sa nelustia tie obrazky, ale lamu sa tie zvukove napovedy (mas tam par slov, na ktore sa treba sustredit)
_________________
Niesom Elf ale elf Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1536
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 14. listopad 2009, 22:23:23    Předmět: Odpovědět s citátem

U některých textů jsem musel dát Unreadable. Uvědomte si, že většina prodaných LCD jsou mizerný TN panely, takže podobné barvy nerozeznáte (pokud se nepodíváte na monitor zespoda).

Ad rotace obrázku, není lepší, aby se myší tahalo za obrázek? Třeba že rotace doprava/doleva závisí na tom, na které půlce obrázku táhne (uchopím v hodní půlce a táhnu doprava -> otáčím po směru ručiček). Takhle je to dost neintuitivní. EDIT: No teda, s touhle rychlostí by to normální člověk rychle zabalil. EDIT2: Přesnost otočení závisí na tom, jak dlouho tomu ten uživatel hodlá věnovat, takže bych nepožadoval 100 % přesnost.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tuft



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: 15. listopad 2009, 09:55:02    Předmět: Odpovědět s citátem

elf napsal:
tie pomale odozvy viem. snazil som sa to spravit najintuitivnejsie ako sa len dalo, len v ramci casu sa to lepsie naozaj nedalo. mohol som tam napisat, ze je to ajax a ze ludia maju trocha pockat. dobry point. idem to tam pridat.

s tym otacanim by sa to malo asi riesit inak (aktualne to riesim tak, ze posielam request na server s uhlom otocenia a on obrazok prekresli a vyhodi na obrazovku). nejako sa to musi dat zlepsit, ale neprisiel som na to ako, lebo paper od googlu, co o tom pise pise len "preco je to cool" a nie "ako by sa to dalo skodit". resp aj prisiel, ale na implementaciu to je zdlhave a aj tak ten kod v tej prace nik nehodnoti (tam sa hodi len rozoberanie vysledkov). (otacat to ako element IMG cez js, ale aby to neskakalo na obrazovke, vzdy doratat poziciu do vycentrovania na stranke)

ale dakujem aj za ciastocne vysledky a tieto reakcie Smile


jen takovy tip, otaceni toho obrazku by slo lechce implementovat na strane klienta pomoci SVG/VML - s touhle knihovnou na par radek- http://raphaeljs.com/ , samozrejme ajaxova varianta muze zustat jako fallback pro starsi prohlizece.

Jinak moc nechapu pouziti blizkych barev u te captchy, pocitac s tim nebude mit vetsi problem nez s barvami vzdalenymi, clovek ano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
if.then



Založen: 13. 04. 2008
Příspěvky: 579

PříspěvekZaslal: 15. listopad 2009, 10:56:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Já vyplnil a odeslal test celý, ale pár věcí mi tam dělalo problém (např. tmavě zelený dobrý a světle zelený špatný text na středně zeleném pozadí) Smile
Co se týče testu počítání, podle mě by se dal docela snadno prolomit použitím spambotů s kalkulačkou Smile .
Co se týče testu na text, tak se přidávám k tuftovi.
Co se týče testu na obrázky, jeden mi tam dělal problém (něco s kočkou, nebo tak nějak) a dělal jsem to ve spěchu, takže to asi nebylo úplně přesně.
_________________
For guns and glory, go to www.ceske-hry.cz.
For work and worry, execute VC++.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SUK



Založen: 14. 11. 2007
Příspěvky: 93
Bydliště: /dev/null

PříspěvekZaslal: 15. listopad 2009, 11:17:38    Předmět: Odpovědět s citátem

a jeste co se tyce otaceni: je opravdu potreba mit 360 variant? :) Nestacilo by ten obrazek otacet treba po Pi/9 ? Pri dostatecne nizky kvalite by se daly vsechny varianty (18) narvat cely k uzivateli aby mu to nezezralo velky megabajty v pameti a na siti a bylo to otaceni "plynuly". Stejne to clovek uplne presne neotoci....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
elf



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 76
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: 15. listopad 2009, 14:26:45    Předmět: Odpovědět s citátem

SUK> by si sa fakt divil Smile ... prave pisem skript, ktory pekne vyhodnoti vysledky a dam ho verejne k nahliadnutiu (ono tam su len vysledky, takze to je stale anonymne) a hooodne vela ludi to davalo s presnostou na par stupnov alebo dokonca presne. ludske oko je naozaj dobre Smile

if.then: jj, suhlasim, ale zase je to easy sposob pre ludi a najmenej ich to otravuje Smile (ono sa to da este upgradnut, ze budes vyberat odpoved zo selectu a este aj tam sa daju porobit jemne "ztazenia" Smile)
inak k tomu obrazku z mackou len poviem, ze som tam dal zopar takych obrazkov, kde bolo tazke to urcit a prave preto tam bola ta moznost "unsolvable"

tuft: pozrem sa na to. vdaka za link. vravim, ze existuju asi lepsie mozne implementacie, ale toto bolo na rychle a funguje to, iked to, bohuzial, niej e user-friendly.
ta captcha bola taktiez naschval tak urobena, ze to mohlo generovat farby sebe podobne. preto tam bola moznost "unreadable",lebo aj v reale sa generuju obrazky, ktore su necitelne ...

ladis> jj, teraz som tak trochu spoliehal na to, ze ludia budu trpezlivy a pohraju sa s tym (a za to fakt dakujem a ocenujem to Smile ) a prekvapivo to vela ludi spravilo. jasne, ze do ostrej prevadzky treba prijst s niecim inym, ale ja som potreboval vediet priblizne, ako sa k tomu ludia postavia. a ako vravim, valna vacsina sa s tym pohrala s odchylkou par stupnou alebo presne, takze ja povazujem vysledky za pomerne vierohodne.
_________________
Niesom Elf ale elf Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna