.[ ČeskéHry.cz ].
Not Case Sensitive

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Mobilní hry, Flashové hry, Webové hry, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ViliX



Založen: 04. 08. 2014
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: 29. srpen 2014, 20:29:20    Předmět: Not Case Sensitive Odpovědět s citátem

Abych vše uvedl na pravou míru, tak tuhle hru jsem udělal zpíše ze začátečnické zvědavosti. Začal jsem se totiž učit Dart (jazyk pro webové technologie od Googlu, docela moderní) a jelikož většinou dělám hry, tak jsem v tom chtěl udělat nějákou hru. Problém byl, že jsem nestihl nastudovat nic o WebGL/Canvas a tak jsem improvizoval. Improvizoval jsem nakonec docela hodně, protože jako "plátno" používám html paragraf.

Hru je možné naléz na GameJolt.

Screenshoty:





Musím přiznat, že je dokončen spíše základ hry a všechny plánované vymoženosti nejsou dokončeny. Hlavně nechci, aby jste tohle považovali za mé vrcholné dílo, neboť je vytvořena opravdu spíše ze zvědavosti Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
if.then



Založen: 13. 04. 2008
Příspěvky: 579

PříspěvekZaslal: 30. srpen 2014, 14:47:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Masterpiece! Celé generace si tě budou pamatovat jen díky této hře! Very Happy

Je ten Dart akorát JavaScript s Java-like syntaxí, nebo jsou v tom ještě nějaké zapeklitosti?
_________________
For guns and glory, go to www.ceske-hry.cz.
For work and worry, execute VC++.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ViliX



Založen: 04. 08. 2014
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: 30. srpen 2014, 19:22:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Abych pravdu řekl, tak se to učím jen 3 dny Very Happy Javu už umím a nacházím v té syntaxi velké podobnosti Na rozdíl od Javy je to libovolně typový jazyk (může se hrát na typy nebo nemusí) a má tam ohledně těch typů mnohem větši volnost než v Javě. To samé platí pro funkce/metody/třídy, je to tam vše o něco volnější a skoro nic neháže errory. Jestli je to hůře nebo lépe se ještě dozvíme.
Na rozdíl od JavaScriptu má svůj Dart VM, ale ten zatím podporuje jen jediný prohlížeč (Dartium (z Chromium)) a tak je Dart kompilován zatím většinou do JavaScriptu.
S JavaScriptem je to hodně podobné, ale musím přiznat, že s Dart se mi pracuje MNOHEM lépe. V JavaScriptu člověk stále cítí tu příchuť, že to bylo tvořeno čistě pro web, ale v Dart mám pocit, že takhle bych psal i klasickou desktopovou aplikaci, což mi je o něco pohodlnější.

Nejvíce se mi však líbí, že jelikož je Dart od Googlu (a je také open-source), tak ho Google brzy začne podporovat snad i tam, kde nechceme Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ViliX



Založen: 04. 08. 2014
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: 1. září 2014, 08:17:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Chtěl bych také upozornit, že nedávno jsem vydal pár updatů. Největší změnou je asi podpora anonymního highscore. Pokud uživatel není přihlášený na gamejolt, tak se highscore uploaduje i tak (jako jméno je udán náhodné číslo).
Také jsem přidal nový druh nepřátel a zvětšíl celé herní pole. Změnil jsem také způsob, jak se to celé "vykresluje" a tudíž by vše mělo fungovat rychleji a lépe Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Mobilní hry, Flashové hry, Webové hry, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna