.[ ČeskéHry.cz ].
Grammernazisti
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1557

PříspěvekZaslal: 9. leden 2010, 15:35:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Mem napsal:
Tak to je trapas, jak si kazdy stezuje jak je ten proces komplikovany, zlouhavy a kdesi cosi, a oni jim to schvali za tyden Wink... (Mne prisel pred hodkou mail, ze je schvalene moje CD (asi bude i na iTunes, tak pak musim rict nekomu postizenemu applem, at mi to omrkne Wink), a to tam viselo ve fronte 2 mesice! (asi kazdy kdo ma do pr*ele diru a hudebni instrument neco nahrava) a jeste jsem musel audio tracky a cover poslat na CD fyzicky postou do NY, OMG)


...stezuje, jak...
...kazdy, kdo ma do pr*ele diru a hudebni instrument, neco nahrava...
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 9. leden 2010, 19:34:25    Předmět: Odpovědět s citátem

frca: Lamo, carky resi jen nizsi tvorove, mne jako uber-grammar-nazi staci bohate ke stesti spravne tvary slov Wink Jinak ucelem interpunkce by melo byt usnadnit cteni, ale protoze si osobne libuji ve velmi rozvitych souvetich, shledavam jejich korektni vypisovani jako spise cteni znesnadnujici, takze je i vedome vypoustim. To jen pro pripad, ze by ses chtel znovu namahat a myslel si, ze me poucis Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Marek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1782
Bydliště: Velká Morava

PříspěvekZaslal: 9. leden 2010, 19:45:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Mem: Lamo, čárky zvyšují čitelnost, ale to tak primitivní tvor jako ty nemůže pochopit. Vidím, že poslední dobou je u tebe ta gramatika jen horší a horší.
_________________
AMD Open Source Graphics Driver Developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1557

PříspěvekZaslal: 9. leden 2010, 20:29:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Mem: Poslední dobou tu nějak přehnaně nazíš, tak jsem tě musel trochu uzemnit. Wink Klidně naz dál, ale čárky piš správně.
Pokud jde o mě, nemůžu to zaručit, ale je možné, že budu dokonce rád, když moje případné gramatické chyby někdo opraví.
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 767
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 9. leden 2010, 20:42:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokut chcete ventylovat svoje grammatycké ůchilki na veřejnosťy, tak s ňymi nespamujte do normálňých threadů...
A to nemluvím o otevírání měsíc starých threadů jenom kvůli tomu, že Mem vynechal čárku ve větě.
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 9. leden 2010, 22:26:46    Předmět: Odpovědět s citátem

frca: Lamičko, pokud sis nevšiml, původní příspěvek i další odpověď na tebe jsem psal např. bez diakritiky. To se ti zdálo úplně košer? Zvláštní, protože taková slova bez diakritiky např. v Pravidlech českého pravopisu nenalézám.

Takže jsi jen nedůsledný ťunťa, kterému se podařilo najít něco, do čeho si myslel, že může rýpnout (až na to, že já to úmyslně neřeším, jak jsem ti už osvětlil, protože to je skutečně nižší level - lidé mají problémy se samotným psaním slov, a já NĚKOHO a NĚKDY upozorním jen na ty dominantní chyby, čárky podobně jako diakritika jsou potom to poslední, co by bylo třeba řešit, když tu zůstává mnohem více závažnějších problémů...)

A v neposlední řadě jsi směšný, pokud podmiňuješ existenci něčí kritiky tím, že to dotyčný také plně ovládá, resp. je povinen používat (a pokud to nedělá, tak cítíš svatou povinnost ho "uzemnit"). Přestanu asi číst filmové recenze Františka Fuky, protože co si budeme povídat, ten chlapec toho zase tak moc nenatočil.

Takže k tvé výzvě "Klidně naz dál, ale čárky piš správně." ti teď už potřetí píši, že je v tom záměr a úmyslná ignorance, a zkus se s tím naučit žít, protože mě nepoučíš (jak se píší vím, psát je tak až na výjimky v těchto typech komunikace nehodlám. Opět viz rozvitá souvětí a čtení evokující hovor vs. zasekávání se na každé (češtinsky správné) čárce)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Marek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1782
Bydliště: Velká Morava

PříspěvekZaslal: 9. leden 2010, 22:28:02    Předmět: Odpovědět s citátem

OndraSej napsal:
Mem vynechal čárku ve větě.

Měl by si stoupnout do kouta a stydět se. Wink
_________________
AMD Open Source Graphics Driver Developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 9. leden 2010, 22:36:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Mem napsal:
Jinak ucelem interpunkce by melo byt usnadnit cteni

Eosie napsal:
Mem: Lamo, čárky zvyšují čitelnost

Proč papouškuješ to, co říkám já? Já vím, že mám pravdu Wink

Zkus se ale oprostit od teorie a podívat se na příklad, který tu řeším já, totiž má proslulá rozvitá souvětí, kde není výjimkou, že se původní myšlenka, kterou se snažím sdělit, postupně rozvíjí a leckdy, to bych zdůraznil, dokonce mírně odbočí od původního tématu. A tato myšlenka, o kterou se nám jedná, je nakonec kvůli čárkám, jež zjevně přerušují čtení, utopena na rozhraní vedlejších vět, a je myslím poměrně zřejmé, že je čtenář těmito čárkami z toku myšlenek spíše vytrháván, než že by mu pomohly lépe vstřebat takovýto text.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Marek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1782
Bydliště: Velká Morava

PříspěvekZaslal: 9. leden 2010, 22:45:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Že si neumíš rozdělit větu na několik menších vět je tvůj problém, ne problém češtiny. To samé platí o schopnosti napsat tu větu tak, aby se snadno četla, ta tvá über věta prostě vypadá dost retardovaně. Teď ti zbývá jedině utéct do kouta a předstírat, že to psaly tvoje děti. Wink
_________________
AMD Open Source Graphics Driver Developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 9. leden 2010, 23:16:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Slabe jak cajik, Eosie Wink, zmuzes se bud jen na potvrzeni toho, co jsem rekl ja (diky, ale nepotrebuji to Smile), nebo amaterske analyzy o tom, jak by se podle tebe mela delit souveti do mensich celku, pricemz tak zcela ignorujes muj jedinecny styl a to, ze jazyk ma byt prostredek a ne cil, kvuli kteremu se budeme vsichni ohybat.

Eosie napsal:
čárky zvyšují čitelnost

ladik napsal:
Zdar Honzo 748, jo, přehrávač Real Player, asi nějaká verze 11 Beta EN, existuje, a je moc, skvělý a super, protože, stačí, najet, na VideoKlip, na Internetových stránkách, http://www.youtube.com a pak, už stačí, nahoře, jak, ti vyjede, ta nabídka, toho programu Real Player, asi nějaká verze 11 Beta EN, tak pak, už stačí dát, jen, Save As Video, nebo jak, to přesně, je, a už si můžeš, ten VIdeoKlip, z Internetových stránek, no tak více viz. tady: http://www.youtube.com/ stáhnout, a jde, to třeba, i z Internetových stránek, http://www.martinmaxa.cz/diskografie, tam, si takhle, pomocí, přehrávače, Real Player, asi nějaká verze 11 Beta EN, můžeš stáhnout, celá Cédéčka, Martina MAXy, v docela solidní kvalitě, takže, to že je, program Real Player, asi nějaká verze 11 Beta EN, podle, tebe, nic moc, tak to, jsi na poměrně velkém, omylu, Real Player 11 Beta EN, je hodně, vychytaný přehrávač, se super Featurkami, dneska, už, prostě no!

_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1824

PříspěvekZaslal: 9. leden 2010, 23:18:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Vidis Mem a ja sa napriklad zmozem len na to, ze budem suhlasit s tym, co napisal Eo Razz

Grammar-nacism urcite ano, ale aj dobreho vela skodi, ako vieme, takze to netreba prehanat.
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1557

PříspěvekZaslal: 9. leden 2010, 23:59:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzpomněl jsem si na jeden případ, kde se Vladimír Železný taky bije za svoji "pravdu":
citace:
Na případ minulý týden upozornila MF DNES, která se také zeptala autora sloganů a grafické podoby kampaně ? opět tedy Vladimíra Železného, jak k chybám došlo. Ten je ale obhajoval s tím, že velkým ?E? ve slově Evropský chce zdůraznit jeho význam a co se týká výrazu ?aby jste?, ten je prý ?konzervativní? podobou v současnosti používaného ?abyste.?

http://www.euractiv.cz/evropske-volby-2009/clanek/libertascz-dve-hrubky-v-jedne-vete-006007

Very Happy

Edit: Nějak se podělalo kódování, ale v odkazovaném článku je to správně.
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 10. leden 2010, 09:01:49    Předmět: Odpovědět s citátem

pcmaster napsal:
Grammar-nacism urcite ano, ale aj dobreho vela skodi, ako vieme, takze to netreba prehanat.

Eh? Jak jsem psal, já osobně upozorním NĚKDY na NĚCO, a to jen když je to fakt hrubka v často používaném slově. Naproti tomu právě interpunkci (která se mi tu vytýká), mezery před ní, nebo diakritiku fakt neřeším, to je proti závažnějším prohřeškům skutečně detail...

Takže já to naozaj nepreháňam, a aj napriek tomu cítí istý frca potrebu niečo nájsť a vytmaviť mi, že sám nepíšem 100% správne (1. viem o tom, 2. je smiešne, aby som kvôli možnosti kritizovať musel automaticky všetko dodržiavať, 3. mám svoje dôvody, a je mi ukradnuté čo mi kto vnucuje. Takže píšem už po štvrtý raz, že výzvy, aby som písal čiarky, sa míňajú účinkom, to si rozhodnem sám, takisto ako sa rozhodujem kedy použijem diakritiku a kedy nie Smile)*

*Za prípadné chyby v slovenčine sa ospravedlňujem

frca: Jj, s tím Železným to bylo úsměvné, zejména když to měli ve velkém nákladu natištěné na billboardech a dalších reklamách. Ale samotná paralela poněkud pokulhává - já už od začátku uznávám, že čárky se tam správně psát mají, a že tím nepsaním se dopouštím chyby. Soustřeďuju se proto jen na účel těch čárek v souvětích, které mají usnadňovat čtení, a tam v rámci rychlého psaní a dle mého nározu snažšího čtení semtam nějakou vypustím, protože tomu nepřikládám takový význam. Takže vím o tom, uznávám to, ale neřeším, toť vše...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
zapytchu



Založen: 08. 08. 2007
Příspěvky: 352
Bydliště: čechy i chacharov

PříspěvekZaslal: 12. leden 2010, 20:14:13    Předmět: Odpovědět s citátem

ad nazev tohoto topiku - nemelo by to byt GRAMMARNAZIS?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vozka



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 229

PříspěvekZaslal: 12. leden 2010, 20:22:19    Předmět: Odpovědět s citátem

to sedí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna