.[ ČeskéHry.cz ].
Jak se dostat do herního průmyslu ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Obecné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tommy



Založen: 04. 06. 2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2011, 17:51:23    Předmět: Odpovědět s citátem

goddard napsal:
tommy napsal:
Kazdy nemuze byt Tim Sweeney.


Nebo Todd Sweeney, jeho nepoveden dvojce Twisted Evil


LOL. Mno, kadernikem by mohl byt Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
igor



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2011, 18:45:37    Předmět: Odpovědět s citátem

... no a pak je tady i docela dost příběhů typu, že nějakého instruktora surfingu na Floridě po nějaké době přestalo bavit očumování blondýn v bikinách, tak se začal teda zajímat o to, jak že se dělají ty videohry a po nějaké době ho vzali jako programátora do Valve (asi jsem teď popletl 2 lidi dohromady).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tommy



Založen: 04. 06. 2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2011, 19:30:54    Předmět: Odpovědět s citátem

igor napsal:
... no a pak je tady i docela dost příběhů typu, že nějakého instruktora surfingu na Floridě po nějaké době přestalo bavit očumování blondýn v bikinách, tak se začal teda zajímat o to, jak že se dělají ty videohry a po nějaké době ho vzali jako programátora do Valve (asi jsem teď popletl 2 lidi dohromady).


Oh my. Typicky "american dream". Pravdy na tom bude pomalu. Mi pripomina toho pumpare, ktery se behem jizd busem do prace ucil neco o IT a ted dela v MS. No nevim tedy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
igor



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2011, 19:58:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Ruku do ohně za to dát samozřejmě nemůžu, ale nevím, proč by to nemohla být pravda. Samozřejmě tak jak jsem to napsal tak to vyzní naivně a přehnaně, ti lidi na sobě určitě hodně makali (a třeba něco málo už uměli předtím), ne že si jen něco přečetli v buse. Narazil jsem na takové věci třeba v různých interview v gamedeveloperu, různě po snad serióznějších částech internetu atd... Třeba na stránkách Valve jsou krátké odstavce o zaměstnancích a občas tam něco v tomto duchu jde najít. Určitě jsou zajímavější různé takové "american dream" příběhy než topení nějakého kluka na fóru v tom, jak nemá šanci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tommy



Založen: 04. 06. 2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2011, 20:14:21    Předmět: Odpovědět s citátem

igor napsal:
Ruku do ohně za to dát samozřejmě nemůžu, ale nevím, proč by to nemohla být pravda. Samozřejmě tak jak jsem to napsal tak to vyzní naivně a přehnaně, ti lidi na sobě určitě hodně makali (a třeba něco málo už uměli předtím), ne že si jen něco přečetli v buse. Narazil jsem na takové věci třeba v různých interview v gamedeveloperu, různě po snad serióznějších částech internetu atd... Třeba na stránkách Valve jsou krátké odstavce o zaměstnancích a občas tam něco v tomto duchu jde najít. Určitě jsou zajímavější různé takové "american dream" příběhy než topení nějakého kluka na fóru v tom, jak nemá šanci.


Nevsiml jsem si, ze by nekdo nekoho topil. Ono sny jsou krasna vec, ale ten pad na hubu kdyz to nevyjde pekne boli. To jen tak na okraj.

Lepsi nez nekoho chlacholit jak vsechno bude super je obcas poukazat i na tu stinnou stranku, nemyslis? At se do programovani pusti a maka na sobe, v tom mu nikdo prece nebrani.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1782
Bydliště: Velká Morava

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2011, 20:31:52    Předmět: Odpovědět s citátem

tommy napsal:
Blizzard? Tam na neho urcite cekaji...

Kdyz bude vazne dobry napr. jako ten co tvori Overgrowth (vygooglete, fakt machr) pak asi ano. Mozna. Nekdy.

Take jsem si v mladi rikal jak budu v MS/IBM/Google/dalsiSuperCoolFirma delat ve vyzkumnem oddeleni. Mno, realita je malinko jinde ze. A to se clovek muze mnohdy snazit jak chce, ale stejne se mu to nepovede. Ono je to taky o velkem stesti. Kazdy nemuze byt Tim Sweeney.


Nelíbí se mi tvůj pesimismus. Já si myslím, že v Blizzardu na něho budou rozhodně čekat, až se vypracuje, pokud se vypracuje. A jestli si myslíš, že na tebe ne, tak to je tvůj problém. Razz A když ne v Blizzardu, tak aspoň v EA. Very Happy

Taky jsem kdysi neuměl moc dobře programovat. A dneska? Už jsem dostal nabídku dělat ve znamých firmách, které tu někteří jmenujete (v AMD jsem dokonce krátkodobě dělal a možná se tam vrátím) a to nejsem zdaleka jedinej na tomto fóru, co takhle dopadl, a to teď nemyslím zrovna VladRa, který si teď svůj "american dream" užívá v Chicagu jako pravý Košický rodák. Wink Dovolím si tvrdit, že pro schopné lidi se najde místo všude. A každý se tím schopným může stát, ta možnost tam vždycky je.
_________________
AMD Open Source Graphics Driver Developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VladR



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1322
Bydliště: Greater New York City Area

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2011, 22:44:35    Předmět: Odpovědět s citátem

tommy napsal:
Blizzard? Tam na neho urcite cekaji...

Take jsem si v mladi rikal jak budu v MS/IBM/Google/dalsiSuperCoolFirma delat ve vyzkumnem oddeleni. Mno, realita je malinko jinde ze. A to se clovek muze mnohdy snazit jak chce, ale stejne se mu to nepovede. Ono je to taky o velkem stesti. Kazdy nemuze byt Tim Sweeney.
Stastie je vzdy dobre mat, ale samo o sebe je ti na prd, lebo sa inak dlhsie neudrzis.

Keby som pred 2 rokmi nevymyslel algoritmus na automaticku detekciu budov, POIs a ostatnych elementov z videa na zaklade 2d mapy, tak by som v Nokia R&D v Chicagu s rodinou teraz urcite druhym rokom nebol Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chrono741



Založen: 27. 12. 2011
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2011, 23:31:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajímavý jak jste se rozpovídali o Blizzardu když tam ani nechci Very Happy jinak jak vidím tak tady moc lidí nemá zkušenosti s úspěchem, respektivě neví jak funguje, když na sobě makáte a jdete si za tím tvrdě a nekompromisně tak nevím proč by vám v tom svět/bůh nebo co si vymyslíte, měl bránit. Záleží čistě jen na tom jak toužíte, pokud jste se někam nedostali a vzdáváte to, neznamená to, že to prostě mít nemůžete, ale že málo toužíte. Jak jsem říkal velký firmy zatím asi ne, sen to byl tenkrát, ale když jsem zjistil jak to tam funguje tak mě to spíš odradilo. Indie scéna, modařina, digital art, animátor do Disney nebo Pixaru, to jsou moje sny, ale ještě jsem se nerozhodl do kterýho půjdu naplno, zatím mě baví vše a dělám vše. Na rozhodnutí je vždy dost času Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 767
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 1. leden 2012, 09:15:46    Předmět: Odpovědět s citátem

tommy napsal:
Nevsiml jsem si, ze by nekdo nekoho topil. Ono sny jsou krasna vec, ale ten pad na hubu kdyz to nevyjde pekne boli. To jen tak na okraj.


Vzdycky mi prislo, ze je lepsi ten pad na hubu, nez se pak zbytek zivota uzirat, ze jsi to ani nezkusil.

Jinak jeste k puvodni otazce - ano, taky jsem zacinal s knizkou (resp. se spoustou knizek, vlastne skoro kazdou, kterou mi nekdo pujcil nebo jsem na ni sehnal penize) a s milionem napadu na hry.
Jenom jsem v prubehu let zjistil, ze me vlastne mnohem vic bavi (programovat) jine veci, ale to k tomu patri a nebyt pocatecniho nadseni a pokusu vyrobit hru, treba bych se k nim nikdy nedostal.
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
zgerbiak



Založen: 22. 09. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: 6. leden 2012, 10:49:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím,

mal by som k téme nejaké otázky.
Momentálne si hľadám prácu. Ideálne by bolo sa dostať do nejakého herného štúdia (neviem ako nazvať aj menšie tímy, tak budem tomu hovoriť takto všeobecne).
Určite však viete že ponúk práce takéhoto typu je na slovensku/česku ako šafránu. Teda aspoň ja zaregistrujem tak 4 za rok a nie všetky sú na programovanie.
Takže mám 2 možnosti:
1. Zamestnať sa ako bežný programátor (informačné systémy a pod.) a čakať kým sa objaví nejaká ponuka, čo môže trvať dosť dlho.
2. Rozposlať žiadosti do všetkých SK/CZ herných štúdií čo ma len napadnú a dúfať že motyka vystrelí. Tu si ale však môžem u nich vytvoriť obraz dotieravého človeka, čo ja niesom.

Takže ktorú možnosť mám zvoliť? Poprípade existuje ešte najaká iná možnosť?

Tak isto by ste mohli vyjadriť názor na moje portfólio. Mám s niečim takým šancu, alebo ešte musím na sebe zapracovať?
Zapracovať na sebe neznamená, že by som bol spokojný s tým čo ovládam, a z donútenia aby som získal prácu sa naučím niečo nové.
Ja sa niečo nové učím rád a rád sa zdokonaľujem stále.

Vďaka za reakcie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 767
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 6. leden 2012, 11:55:25    Předmět: Odpovědět s citátem

zgerbiak> Urcite se ozvi ty jim a necekej, az se nekde objevi inzerat. Vzhledem k tomu, co za lidi obvykle na inzeraty odpovida (9 z 10 je uplne nepouzitelnych, kdyz mas stesti tak jeden umi programovat aspon trochu), se jim firmy snazi vyhnout a pouzivaji je az kdyz nikoho nesezenou jinak (pres doporuceni, zname soucasnych zamestnancu, ...).
Vysledky jsou dva - prvni je, ze kdyz nekoho potrebuji, tak casto to misto zaplni driv, nez vubec vypisou nabidku verejne. A druha je, ze kdyz se ozve nekdo schopny a maji pro nej misto a penize, tak ho vezmou i kdyz zrovna nikoho oficialne nehledaji (protoze sehnat schopne lidi je problem).
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 6. leden 2012, 12:17:49    Předmět: Odpovědět s citátem

1. To je fajn moznost na ziskanie urcitych pracovnych navykov a potencialne ovela vyssich prijmov ako v grafickom biznise, ale hrozi aj zakysnutie.

2. Poslat do firmy, kde by si chcel pracovat zivotopis/resume aj napriek tomu, ze nikde v okamihu neinzeruju otvorene pozicie nie je nijaka dotieravost! Najhorsie, co sa ti moze stat je, ze sa nestane nic. Okrem toho sa mozu stat uz len lepsie veci Smile

Pozrel som si portfolio a vobec by som sa na tvojom mieste nebal ist do moznosti cislo 2. Len v CR/SR je firiem kopec a fluktuacia ludi existuje. Nic konkretne ale hned teraz nemozem odporucit. Pozri hoc aj inzeraty tu na fore za posledny cas. To das! Twisted Evil
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1534
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 6. leden 2012, 15:07:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Osobně jsem v minulosti již 2 zaměstnaní získal tak, že jsem napsal nalezené firmě, jestli někoho jako já nepotřebují. Takže bych to určitě zkusil.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zgerbiak



Založen: 22. 09. 2007
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: 9. leden 2012, 16:23:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Vďaka za názory.
Idem teda druhou možnosťou.
Dnes som si spravil zoznam SK/CZ firiem.
Zatiaľ ich mám 27 tak začínam rozhadzovať siete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 9. leden 2012, 16:26:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to radsej zacni tymi, kde by si fakt chcel pracovat... Isto to nebudu uplne vsetky Smile
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Obecné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna