.[ ČeskéHry.cz ].
Když mám bagr, jedině lopatou.

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 9. březen 2012, 11:38:17    Předmět: Když mám bagr, jedině lopatou. Odpovědět s citátem

Jak vypadá správný tvůrce her? Programuje v C/C++, grafika DirectX, či OpenGl a ti co používají GameMaker, Unity jsou děti, co si jen hrají?

O čem je tvorba her? Osobně nesouhlasím s názorem VladR a Vilem Otte, že sem nepatří prezentace her vytvořených v nějakém "tvořítku". Na druhou stranu mě taky nenadchne, když tu občas někdo odprezentoval "svojí" hru a vlastně se jen proklikal tutoriálem k danému programu. (není vlastní ani hudba, příběh, program, nic).

(a pokud jsem překroutil slova zmíněných uživatelů, tak se omlouvám a mohou mě opravit ve vlákně)
_________________


Naposledy upravil Houp dne 9. březen 2012, 15:11:26, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
goddard



Založen: 06. 11. 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: 9. březen 2012, 12:13:16    Předmět: Odpovědět s citátem

programator vs. designer. jeden potrebuje druheho, ale nechteji si to priznat Smile)
_________________
http://www.dredwerkz.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
micky



Založen: 28. 02. 2008
Příspěvky: 348
Bydliště: Plzeň, Praha

PříspěvekZaslal: 9. březen 2012, 12:50:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Opravdu dobrou hrou, ať už vytvořenou v čemkoliv, nepohrdnu. Pokud někoho baví tvořit od základů (například mě), je to jeho věc. Naopak to, že je celá hra napsaná v assembleru a tvůrce je programátor-génius, ještě neříká, že někoho bude bavit.

Účel světí prostředky.
_________________
https://www.bluepulsar.cz/
https://twitter.com/11thDream_Game/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 9. březen 2012, 13:38:28    Předmět: Odpovědět s citátem

@Houp - taky se nad tou trapnou diskuzi pozastavuju

nechvalim kdyz nekdo naklika tutorial - ale pokud se nekdo snazi hrat si v Unity a vytvorit neco zajimaveho tak proc ne? a ze mu to trva 3x dyl nez VladR mi je sumak. Hlavne kdyz se snazi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
igor



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: 9. březen 2012, 14:49:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Já sám jsem programátor, technologie a programování mám rád, mám rozdělaný svůj neskutečně geniální 3D engine (i když je mi jasné, že zrovna na něm žádnou rozumnou hru asi neudělám) et cetera et cetera.

Na hry se ale dívám jako na hry a myslím si, že je velmi dobré a pro všechny prospěšné, že je mohou dělat i lidé, kteří nejsou (vůbec/hlavně) programátory. Na druhou stranu je dost přínosné, když ti lidi aspoň něco o programování ví, už jen z toho pohledu, že i některé menší čistě gamedesignové záležitosti jsou dost o způsobu naprogramování (např. jaký feeling má pohyb postavy, jaké grafické efekty je možné udělat a jak to může zlepšit hru apod.).

Postování gamemakerového tutorialu je jedna věc, ale brutální shazování někoho s legitimním projektem za použité technologie mě dokáže dost vytočit (možná si pár lidí stihlo všimnout, ehm).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VladR



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1322
Bydliště: Greater New York City Area

PříspěvekZaslal: 9. březen 2012, 15:45:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Chcel som k tomu nieco rozumne napisat, ale ako pozeram, tak by to bola len strata casu - uz ste si vybrali smer, prekrutili co chceli a chlapacky sa potlapkavate po ramenach (jak na predvolebnom meetingu Smile ), takze akakolvek argumentacia je tu uplne zbytocna Smile


Ved ked uz nemlatite do klavesnice a netvorite hry, tak aspon mlatte hubou, ze...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goddard



Založen: 06. 11. 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: 9. březen 2012, 16:04:36    Předmět: Odpovědět s citátem

@VladR - mne je jedno jak hra vznikne, pokud ji dotycny dodela a ma to napad.
_________________
http://www.dredwerkz.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
if.then



Založen: 13. 04. 2008
Příspěvky: 579

PříspěvekZaslal: 9. březen 2012, 16:43:32    Předmět: Odpovědět s citátem

VladR napsal:
...


Jistě, náš Pane a všemocný vládce všeho vesmíru! Neboť Ty jediný víš, jak se co má dělat, a jediný nás můžeš spasit! Sláva vítězství!

A teď vážně. Osobně si nemyslím, že je argumentace zbytečná, a proto ti nastíním, co se mi nelíbí:
VladR v prvním postu u hry v Unity napsal:
No, zabudas ze tato komunita bola vzdy alergicka na klikacie gamemakerovske editory.

Mluvíš za všechny z komunity? Jsi jejím mluvčím? Předpokládám, že ne.
VladR v reakci na to, že ostatním hra nevadila napsal:
Aha ! Takze selektivna amnezia. Zrazu ste vsetci len koncovi spotrebitelia hier

Niekto si tu ocividne nevsimol, ze sa preklikol z games.tiscali.cz

No ved aj tak sa da...

Kebyze som na tomto fore nestravil 10 rokov, tak by som tomu aj mozno veril.

Holt, Semantic Dementia je svina Rolling Eyes
Ci aj v Cechach mate tesne pred volbami, tak sa uplne kazdy snazi byt politicky korektny ? Hmmmmm....

Tenhle příspěvek byl úplně mimo téma, takže mi to jako moc košer argumentace nepřijde. A začíná navážení se do oponentů.

igor napsal:
VladR:
Hm, krome toho, že všichni to vidí stejne správne chlapácky jako ty a snaží se být politicky korektní, me napadá ješte jedno, asi teda nereálné, vysvetlení... možná ostatní nejsou tak pubertálne hackersky zabednení a taky se jim treba zvedá kufr z toho, že tady nekdo prezentuje svuj projekt a nekdo jiný na nej vylije obrí kýbl nesmyslných sracek s poznámkou, že se ani nepodíval na video, protože ho ten projekt nezajímá.


VladR ve třetím příspěvku napsal:
Ty mas ocividne nejaky problem s pochopenim pisaneho textu, kedze som jasne napisal, ze herny projekt ako taky nehodnotim, lebo hra ma nezaujima.

Esteze ti to nebranilo vyliat ten svoj "kybel sraciek" sem

Ale, aj tak dakujem za tvoj utocny prispevok - dycha z neho taky -typicky- Ceskoslovensky zavan. S tym sa totiz v USA vobec nestretavam, takze obcas to padne dobre si pripomenut, v akom prostredi som to vlastne vyrastal

Je vskutku prihodne, ze sa vdaka niekokym vymazom fora snazite historiu popriet, ako keby neexistovala - holt komunisticke praktiky v ludoch stale pretrvavaju...

Aj ked budem zjavne v tazkej mensine, a bude mi nadavane do "pubertalnych hackerov", stojim si nazorom, ze za historiu JE potrebne sa postavit a nie sa ju snazit popierat - pretoze to je strasne kratkozrake.
Neocakavam, ze to pochopis (to uz vonkoncom nie), ale skus nad tym aspon porozmyslat...

Podla moznosti bez toho, aby si si ako spravny internetovy hrdina, kopol (co ale prirodzene od teba ani neocakavam)...

Moc hezká formulace, aneb Godwin's law po našem. Všimni si, že 1 (slovy jedno) souvětí věnuješ obhajování se a zbytkem příspěvku se navážíš do Igora. To je zřejmě nejlepší argumentace ze všech.

Podívej se na Vilémův příspěvek a porovnej si, kde on dělá správně to, co ty ne. Ale nakonec se ještě vrátím k tvému příspěvku v tomto tématu. Začnu odzadu.
VladR v posledním příspěvku napsal:
Ved ked uz nemlatite do klavesnice a netvorite hry, tak aspon mlatte hubou, ze...

Typická argumentace člověka zahnaného do kouta. Ty už víš, že jsi prohrál, ale ještě se snažíš ospravedlnit sám před sebou. Pokud bys byl vážně tak skvělý, jak říkáš, věděl bys, že stačí se omluvit za předcházející volbu slov a diskuse skončí. Není hanba udělat chybu, ale nepřiznat ji a nepoučit se z ní je ostudné.

VladR v posledním příspěvku napsal:
Chcel som k tomu nieco rozumne napisat, ale ako pozeram, tak by to bola len strata casu - uz ste si vybrali smer, prekrutili co chceli a chlapacky sa potlapkavate po ramenach (jak na predvolebnom meetingu ), takze akakolvek argumentacia je tu uplne zbytocna

Máš pravdu, já už si svůj směr vybral. Ne kvůli tomu, co jsi napsal, ale kvůli tomu, JAK jsi to napsal - arogantně a narcisisticky.

Věř mi, že jsem se nad tvými příspěvky dlouho zamýšlel a pokusil se je hodnotit ze všech stran. Doufám, že to také uděláš a pochopíš můj úhel pohledu.
_________________
For guns and glory, go to www.ceske-hry.cz.
For work and worry, execute VC++.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1824

PříspěvekZaslal: 9. březen 2012, 22:47:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Pani, vsak ale sa na tunajsiu situaciu pozrite racionalne. Ja sice s mistrom VladR obcas suhlasim, na druhu stranu si vsak, na rozdiel od vas mnohych, uvedomujem, ze je to z podstaty rodeny troll a trollov neradno krmit Very Happy Krmte trollov, zazivajte taketo "plodne" diskusie Razz A je uplne jedno, kto ma pravdu Twisted Evil Aj tak si tu len kazdy melie svoje a "tych druhych" odmieta pocuvat. Vsimli ste si to? Very Happy Robte si kto chce, co chce, nepicujte do ostatnych ako keby ste zavideli - plati pre vsetky strany a hlavne prineste vysledky. Nech pod tym rozumiete, co len chcete. Hlavne menej picujte, kurva do pice Twisted Evil


(Ja vysledky momentalne neprinasam, zato sa vsak snazim aspon netvarit sa ako king a aspon si to priznam...)
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hunter



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 544

PříspěvekZaslal: 10. březen 2012, 13:42:18    Předmět: Odpovědět s citátem

pcmaster napsal:
Ja sice s mistrom VladR obcas suhlasim, na druhu stranu si vsak, na rozdiel od vas mnohych, uvedomujem, ze je to z podstaty rodeny troll
Rozený ne, ale když prozřel a poznal, že svět nekončí za Kysucema, tak začal být úplně nejvíc nejchytřejší na světě Laughing
_________________
Sharing is caring.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zapytchu



Založen: 08. 08. 2007
Příspěvky: 352
Bydliště: čechy i chacharov

PříspěvekZaslal: 13. březen 2012, 17:17:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne teda prijde, ze VladR je z nas ubohejch looseru tak jedinej, kdo to dotahl tam, kde presne chtel byt.

A pro mne takovej clovek z principu trolem byt nemuze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
if.then



Založen: 13. 04. 2008
Příspěvky: 579

PříspěvekZaslal: 13. březen 2012, 17:35:59    Předmět: Odpovědět s citátem

A troll musí nutně být někdo, kdo to nedotáhl tam, kde chtěl být?

Takže tohle je celkem fallacy of false cause. Smile
_________________
For guns and glory, go to www.ceske-hry.cz.
For work and worry, execute VC++.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 14. březen 2012, 08:38:46    Předmět: Odpovědět s citátem

if.then: Teď jsi skočil zapytchovi na špek, on se považuje za největšího trolla, a tak se musí zbavit konkurence Wink Stejně tak vábnička v podobě nesmyslu looser místo loser měla odpoutat od jádra problému, ale na kované trolly si nepřijde Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
goddard



Založen: 06. 11. 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: 14. březen 2012, 09:52:29    Předmět: Odpovědět s citátem

slusny OT, zarazi to nekdo? Smile
_________________
http://www.dredwerkz.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
zapytchu



Založen: 08. 08. 2007
Příspěvky: 352
Bydliště: čechy i chacharov

PříspěvekZaslal: 14. březen 2012, 10:34:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Mem pořád žije?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna