.[ ČeskéHry.cz ].
moje první hra,nápady na zlepšení

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> C / C++
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martin.ulrich3



Založen: 20. 06. 2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: 20. červen 2012, 20:18:31    Předmět: moje první hra,nápady na zlepšení Odpovědět s citátem

Zdravím,toto je moje první hra kterou jsem udělal,je to takové nic moc ale možná by se z toho dalo něco udělat. Udělal jsem jí asi před měsícem,a myslím že to není žádná sláva na to že mě programování zajímá 4 roky (je mi 15,první pokusy s q basicem jsem začal dělat v 11,jestli budete chtít napíšu o tom víc).Hra je psaná v jazyce C s knihovnou sdl. Princip je jednoduchý. Had musí to 5 vteřin sníst jablko které se někde na obrazovce ukáže,když to zvládne má bod,když né tak stratí život.Potřeboval bych pomoct s nápady na zlepšení a s opravou celkem velké chyby kdy často v určité situaci nefunguje odečítání života. Zdrojové kody posílám v odkazu.Děkuji za rady a pomoc.

https://dl.dropbox.com/u/50838157/hra.zip
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
micky



Založen: 28. 02. 2008
Příspěvky: 348
Bydliště: Plzeň, Praha

PříspěvekZaslal: 20. červen 2012, 21:10:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,

je to skutečně takové jednoduchoučké, ale pro úplný začátek to nevadí. Zkus se třeba zamyslet nad tím, co by hru mohlo učinit zábavnější (dobrovolná jablka, nastražené miny, možná jiné měřítko, animace...).

Ohledně věcí, co nechybí, ale už je rovnou považuju za chyby:
1) Hra neobsahuje zdi - než se naděješ, "had" uteče z obrazovky pryč.
2) Jablko se občas objevuje na hadovi - určitě přijdeš na způsob, jak to změnit.

V tuto chvíli by to asi nikoho na delší chvíli nezabavilo, ale pokud přidáš další herní prvky, které donutí hráče třeba riskovat (a ne jen "přežívat"), mohlo by to být celé zábavnější. Smile

Inspiruj se u různých casual her na téma hada... nebo i zjednodušeného "sběratele".

Snad jsem tě moc nezahrnul. Wink
_________________
https://www.bluepulsar.cz/
https://twitter.com/11thDream_Game/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 20. červen 2012, 21:46:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Jseš na dobré cestě být stejně postižený jako my tady - stát se programátorem Wink Smile

Zpočátku jsem měl problém rozpoznat, kdy jsem jablko snědl a kdy mi "uteklo", mimo jiné taky proto, že se ho skoro ani nemusím dotknout a je moje. Přidal bych nějaké grafické efekty, jeden když ho sním a jiný když uteče. Pak bych přidal nějakou možnost dočasně hada zrychlit, protože ač jsem mačkal šipku sebevětší silou, stejně jsem to někdy nestihl Smile)
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
martin.ulrich3



Založen: 20. 06. 2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: 22. červen 2012, 18:53:16    Předmět: Odpovědět s citátem

ahoj,dekuju za napady. Zacnu na tom delat Smile uvazoval jsem i o multiplayeru. Pres sit by se prenasely souradnice druhyho hada a hraci by soutezili kdo prezije. Ale tohle uz asi neudelam.Mam rozdelany i IM program,s vlastnim protokolem,vlastnim serverem a klientem. A ucim se 2 jazyky najednou tk vzdycky stridam to na cem delam,ted se asi pustim do zlepsovani hada.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> C / C++ Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna