.[ ČeskéHry.cz ].
FLAME: AdBlock
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 18. prosinec 2015, 12:03:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Hehe, mam dokonca zaujimavy "proti"-"navrh". Znamy vyvija real-time audio filter, ktory v radiu deteguje reklamu. Uz mu to vraj celkom dobre beha, aj ked sam som to este nepocul. V podstate vam stisi zvuk, alebo pusti nieco ine, az kym reklama neskonci. Mal by sa snad citit zle? Alebo jeho pouzivatelia? Mem, chces, aby sa citil zle?!
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeaTime



Založen: 17. 06. 2011
Příspěvky: 264

PříspěvekZaslal: 18. prosinec 2015, 12:14:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Úvaha: řekl bych, že lze rozdělit návštěvníky webu podle toho, kolik snahy jsou ochotni věnovat tomu, aby nemuseli reklamu vidět. Instalace AddBlocku vyžaduje minimální úsilí, ale i tak si ho spusta lidí, kteří by jinak s blokováním reklamy neměli morální problém, nenainstaluje.

Pokud by AddBlock neexistoval, tak by stále existovala spousta lidí, kteří by byli ochotni investovat určitou snahu na potlačení reklamy (nenavštěvování stránky, kterou by s AddBlockem navštěvovali, pomlouvání webu mezi známími a na internetu a podobně).

Tím chci říct, že AddBlock vpodstatě umožňuje provozovatelům webů nacpat víc reklamy návštěvníkům, kteří nejsou ochotni příliš s reklamou bojovat a jsou tedy primárním cílem reklamy a současně nepřijít o návštěvníky, kteří by jinak na web stejně nechodili nebo by ho kvůli reklamně pomlouvali.

Nechci tvrdit, že je AddBlock nějaká spása provozovatelů webů, ale trh už je holt nastaven na skutečnost, že AddBlock existuje. Provozovatelé ani tak nechtějí nacpat každému stejně reklamy, ale spíš nacpat každému maximum reklamy, co snese. Takže pro provozovatele by ideální stav ležel někde mezi současným stavem (AddBlock existuje) a naivně vysněným stavem (AddBlock neexistuje nebo se nedá používat).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 18. prosinec 2015, 13:30:32    Předmět: Odpovědět s citátem

pcmaster: Tvůj známý "vynálezce" by si možná mohl nejdřív zmapovat trh a zjistit, že už dávno existují zařízení i pro video, která reklamu automaticky detekují a vyřezávají. Wink

Jinak jsi mě asi špatně pochopil, já se tu přece nikoho nesnažím přesvědčovat, aby AdBlock nepoužíval. Stejně tak dokážu pochopit i všechny ty uvedené důvody, které k tomu lidi vedou. Ale ať si potom prostě přiznají, že tvůrce okrádají, to je celé.

satik: "tak mě laskavě neoznačuj za zloděje, díky."
Tohle ovšem asi už nic nepřekoná. Zloděj se rozčiluje, že ho někdo označuje za zloděje. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
satik



Založen: 06. 05. 2010
Příspěvky: 161
Bydliště: Krkonose

PříspěvekZaslal: 18. prosinec 2015, 13:48:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Mem napsal:
satik: "tak mě laskavě neoznačuj za zloděje, díky."
Tohle ovšem asi už nic nepřekoná. Zloděj se rozčiluje, že ho někdo označuje za zloděje. Very Happy


To, že mě označuješ zlodějem ze mě zloděje nedělá - podobně jako já tebe můžu označit za blbce, tak to neznamená, že jím jsi, i když... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 18. prosinec 2015, 14:04:16    Předmět: Odpovědět s citátem

No a tymto by sme to mohli tuto ba az nabozensku debatu uzavriet Very Happy Jeden veri na zlodejov, druhy neveri na zlodejov, a tak to uz asi ostane...
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 18. prosinec 2015, 14:08:40    Předmět: Odpovědět s citátem

satik napsal:
To, že mě označuješ zlodějem ze mě zloděje nedělá

Přesně tak, to z tebe dělá až používání AdBlocku. Tak jsem rád, že se to konečně vyjasnilo. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
satik



Založen: 06. 05. 2010
Příspěvky: 161
Bydliště: Krkonose

PříspěvekZaslal: 18. prosinec 2015, 14:18:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Mem napsal:
satik napsal:
To, že mě označuješ zlodějem ze mě zloděje nedělá

Přesně tak, to z tebe dělá až používání AdBlocku. Tak jsem rád, že se to konečně vyjasnilo. Very Happy


Ja nevim, co na tom porad nechapes, zkus pouzit logiku:
-Neporusuju zadny zakon.
-Neporusuju zadnou smlouvu.

Kdyz ty vystavis svoje sluzby na web, tak dokud tam neni zminka o tom, ze mam naoplatku ja koukat na reklamy, tak k tomu nemam duvod.
Spousta lidi dava na web obsah zadarmo a neexistuje zadny precedens, ze by reklamy byly platba za obsah webu, aspon o nem nevim.

A nazor spolecnosti (aspon jak to vypada podle tohohle vlakna) je +- obdobny, jak ti to tu pospisuju, takze ani na to to nemuzes uhrat.


Naposledy upravil satik dne 18. prosinec 2015, 14:20:54, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
JC



Založen: 06. 10. 2007
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: 18. prosinec 2015, 14:18:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak můžu být zlodějem, když mi někdo nabízí něco co nechci? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radis



Založen: 29. 03. 2014
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: 18. prosinec 2015, 14:32:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Mem to trochu moc hroti, ale v principu s nim souhlasim. Jako clovek, ktery dost velkou cast prijmu ma z reklam v mobilnich aplikacich, musim rict, ze blokovani reklam povazuju za jistou formu piratstvi. Proste kdyz nekdo rok vyviji aplikaci a pak nam ji nabidne zadarmo a jedine, co chce na oplatku, je, abychom meli nekde dole na obrazovce nejaky banner, tak mi prijde fer to neblokovat. To, ze se blokovanim reklam nedopoustis TC, nema s moralni strankou veci nic spolecneho.

Nicmene neni uplne dobry pristup uzivatele odsuzovat a oznacovat za zlodeje, spis jde o to se smirit se situaci na trhu a prizpusobit se. Hodne se mi libi treba moderni pristup ve hrach odmenovat hrace za sledovani reklam. Kdo nechce, tak si reklamu nespusti, a kdo chce, tak za to dostane nejaky darek do hry. Idealni stav Smile

Jinak ja reklamy neblokuju, protoze mi proste nevadi. Obcas i na nejakou kliknu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 18. prosinec 2015, 14:46:31    Předmět: Odpovědět s citátem

To som rad, ze sa s tym chystas zmierit, lebo ti nic ine neostava Twisted Evil Trh nie je moralny, trh je kruty.
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 18. prosinec 2015, 14:54:04    Předmět: Odpovědět s citátem

JC: "Jak můžu být zlodějem, když mi někdo nabízí něco co nechci? Smile"

Ty hraješ hru, kterou hrát nechceš? Proč to děláš? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 18. prosinec 2015, 15:11:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Produkt 1 obsahuje iny produkt 2, ktory nechcem. Nic mi nebrani odstranit produkt 2? Odstranim ho!

Jeden priklad:
Na ulici slecna rozdava zadara (z nam neznameho dovodu!) burgery. Obsahuju zeleninu, ale ja zerem len maso (zelenina ma nezaujima). Zeleninu vyhodim, burger skonzumujem.

Druhy priklad, podla mna analogicky priklad:
Tvorca rozdava na webe hry zadara (z nam neznameho dovodu!). Obsahuju reklamu, ale ja hram len hry (reklama ma nezaujima). Reklamy vyhodim, hry skonzumujem.

Mnoho dalsich prikladov viem vymysliet Wink
Financovala slecnu farmarska firma, ktora sa nam snazit vnutit zeleninu? No a?
Financovala hru firma, ktora sa nam snazi vnutit reklamu? No a?
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.


Naposledy upravil pcmaster dne 18. prosinec 2015, 15:14:16, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JC



Založen: 06. 10. 2007
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: 18. prosinec 2015, 15:13:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Mem: Pokud se snažíš naznačit, že je aplikace nebo služba nerozlučně spojená s reklamou pak tedy nechápu jak mohou bez těch reklam fungovat. Nezobrazují reklamy vypne se hra - OK, nezobrazují se reklamy a hra běží - autor s tím zřejmě nemá problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mar



Založen: 16. 06. 2012
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: 18. prosinec 2015, 17:32:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Extrémní případ, ale i toto se může stát, aneb zero-day exploit v browseru: https://blog.mozilla.org/security/2015/08/06/firefox-exploit-found-in-the-wild/
Ne, díky.

mem: Ta show co tu předvádíš je jenom proto, abys z principu nesouhlasil s Ladisem? Wink
Co se týká nazývání někoho zlodějem kvůli blokování reklamy, to možná ve tvém černobílém světě.
Nejsem právník, ale tipuji, že v zákoně to podchyceno není, tudíž ti vrátím laskavost a dle mého názoru jsi lhář a demagog Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 18. prosinec 2015, 17:51:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Co je to zlodej? To co stanovi zakon alebo to, co stanovi oooo Mem? Twisted Evil Vie Mem najlepsie? Je fakt tak vysoko nad Ladisom, ako by si rad myslel? Koho to prestane bavit prveho? Kto je najvacsi flamer? Ja? Mozno? Very Happy
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna